Apple Logosu Değişiyor, İşte Yeni Logo Hakkında Detaylar

Apple patenti iPhone'un Apple logosunda bir uyarı ışığı olarak iki katına çıkar

Apple logosu uzun süredir iPhone’un arkasında yaşıyor, ancak hoş görünmesinin yanı sıra pek de bir şey yapmadı. Bu yakında değişebilir. Yeni bir patent Apple iPhone arkasındaki Apple logosu için başvuruda bulundu

Bu makalede ve Apple Logosu Değişiyor Yeni Logo Detaylar Logo Değişikliği Apple Yeni Logo Apple Logo hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Patent, “gelen iletişim” gibi sinyallere tepki verebilecek “ayarlanabilir bir dekorasyon” tarif eder. Bunu görünümünü ayarlayarak veya bir ışık yanıp sönerek yapacak.

Tabii ki, bir bildirim ışığı kavramı, hiçbir şekilde yeni değildir. Birçok Android cihaz, alınan bildirime bağlı olarak, telefonun gövdesinde bir yerde yanıp sönen veya farklı bir renge dönüşen temelde küçük ışıklar olan bildirim ışıkları sunmuştur . Her zaman telefonlarını almak zorunda kalmadan önemli bir şeyi kaçırmadıklarından emin olmak isteyenler için kullanışlı bir özellik olabilir.

Apple Insider tarafından belirtildiği gibi, kavramın mutlaka yalnızca iPhone’lara da uygulanması gerekmeyecekti. Birkaç yıl öncesine kadar MacBook’taki Apple logosu, kapağı açtığınızda yanıyordu ve Apple’ın bu tasarım öğesini geri getirmesi veya iPhone’a taşıması kesinlikle mümkün .

Patentin kendisi, “dekorasyon” un, ışığın o tabakadan nasıl görüneceğini değiştirebilen ayarlanabilir bir optik bileşen ile birlikte şeffaf bir tabakadan oluşacağına dikkat çeker. Örneğin, bir renk tonu efekti, pus efekti, ayna efekti vb. Alabilirsiniz ve bu efektler muhtemelen iPhone’daki Ayarlar uygulamasıyla düzeltilebilir. Konsept göründüğü kadar etkiliyse, cihazdaki logo şu anda göründüğü gibi görünebilir ve sadece bildirimler olduğunda değişir.

Patent özellikle Apple’ın Mac veya başka bir cihazdan ziyade yaklaşmakta olan bir iPhone modeli için teknolojiyi düşündüğünü öne süren bir “cep telefonu” ile ilgilidir. Bununla birlikte, patentteki görüntüler aynı zamanda bir dizüstü bilgisayar ve bir iMac göstermektedir.

74647