American Express Kredi Kartı Başvurusu

American Express kredi kartı başvurusu yapacak olanlar internet üzerinden form aracılığıyla vakit kaybetmeden kart talebinde bulunabilir.

American Express kredi kartı başvurusu yapacak olanlar internet üzerinden form aracılığıyla vakit kaybetmeden kart talebinde bulunabilir.

Bu yazıda ve American Express Kredi Kartı Başvuru American Express Kredi Kartı Kredi Kartı Başvurusu American Express Başvuru Kredi ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Siz başvurun American Express sizi arasın. American Express kredi kartına başvur işlemleri için sadece TC kimlik numaranız, isminiz ve telefon numaranız gibi kısa kişisel bilgileri vermeniz yeterli olacaktır.

American Express Kredi Kartı Aidatı

American Express kredi kartı aidatı ne kadar sorusu için kart tipinize göre belirlenen faiz ve aidatlara bakmanız gerekir. Her bir kart için belirlenen senelik tutar farklıdır.

Ayrıca ek kart için de ücret alınır. American Express kredi kartının yıllık ücreti aşağıdaki gibidir:

American Express kredi kartına sahip olan üyeler, üyelikleri için senelik 75 USD öder. Ek kart ücreti olarak 25 USD ödenir.


American Express Gold kredi kartı için üyelik ücreti olarak 150 USD alınır. Ek kart ücreti olarak 75 USD vermeniz gerekir.


Platinum kredi kartına sahipseniz senelik 300 USD ödemeniz gerekirken ek kart ücreti olarak senelik 150 USD ödersiniz.


American Express Kredi Kartı Borç Sorgulama

American Express kredi kartı borcunu öğrenme işlemi için tanımlı olan e posta adresinize ekstrenizi isteyebilirsiniz.

Böylece doğaya bir katkıda bulunmuş olursunuz. ATM’lerden ya da internet şubesinden de güncel borç tutarınızı anında görüntüleyebilirsiniz. American Express kredi kartının ekstresini sorgulama için 444 0 700 numaralı hattı arayabilirsiniz.

American Express Kredi Kartı Mobil Uygulama

American Express kredi kartı Android uygulaması için Google Play Store üzerinden bedava olan American Express uygulamasını indirerek mobil bankacılığa adım atabilirsiniz.

Her gittiğiniz yerde bankanızı yanınızda taşımak istiyorsanız siz de mobil bankacılık avantajlarını kullanmalısınız.

İphone telefon kullanıyorsanız American Express kredi kartı IOS uygulaması ile aynı hizmeti İOS olarak alabilirsiniz.

American Express Kredi Kartı Müşteri Hizmetleri

American Express kredi kartı müşteri hizmetleri numarası 444 0 700 olarak belirlenmiştir. Kart bilgilerinizle müşteri temsilcisine bağlanarak görüş ve önerilerinizi iletebilir, sorularınız ya da istekleriniz için 7/24 yetkiliye ulaşabilirsiniz.

American Express kredi kartı müşteri temsilcisine direk bağlanma işlemi için sırasıya 1, 3 ve 5 numaralarını tuşlayabilirsiniz.

American Express Kredi Kartı Kampanyaları

American Express kredi kartı avantajları ile onlarca farklı mağazada avantaj elde edebilirsiniz. American Express kredi kartı kampanyaları 2019 senesi için belirlenen fırsatlar şu şekildedir:

Adidas’a özel % 50 indirim fırsatı
Dagi’de 6 aya varan taksitlendirme seçeneği
Yargıcı, Step ve Boss’a özel indirim fırsatları
Temassız ve mobil ödeme işlemlerinde 20 TL bonus avantajı


American Express Kredi Kartı Borç Taksitlendirme

American Express kredi kartının borcu nasıl taksitlendirilir sorusu için minimum bakiyenizin 500 TL olması gerektiğini bilmelisiniz.

Ayrıca en az 50 TL ve üzeri alışverişler takstilendirilmektedir. Tek çekim işlemlerinizi sonradan taksitlendirebilirsiniz.

American Express kredi kartı borç yapılandırma işlemi sayesinde ödemekte zorlandığınız kredi kartı borçlarınızı sonradan yapılandırarak daha rahat ödeme planları oluşturabilirsiniz.

American Express Kredi Kartı Borç Erteleme

American Express kredi kartının borcu nasıl ertelenir sorusu için ekstre atlat seçeneğini kullanmanız gerekir. Bunun için 444 0 700 Alo Garanti hattını kullanabilirsiniz.

American Express kredi kartı borç atlatma işlemi için ATLAT yazarak kartınızın son 6 hanesini yazabilir ve 3340’a SMS atarak talebinizi mesaj yoluyla da yapabilirsiniz.

Ekstre atlat özelliğinin 100 TL ile 18 bin TL arasındaki harcamalar için geçerli olduğunu da unutmamanız gerekir.

American Express Kredi Kartı Limit Arttırma

American Express kredi kartı limitini yükseltme işlemi için şubeleri ya da internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

American Express kredi kartının limiti Sms ile arttırma işlemi için cep telefonunuzdan Artır, istediğiniz limiti, kartınızın son 6 hanesini ve aylık net gelirinizi aralarda bir boşluk bırakarak 3340’a SMS atmanız gerekir.

Ya da 3340 yerine 0532 752 33 40’a da mesaj atabilirsiniz. American Express kredi kartı limit aşımı işlemleri için telefon bankacılığını kullanmanız gerekebilir.

American Express Kredi Kartı Nakit Çekim Faizi

American Express kredi kartının nakit çekim faizi ne kadar sorusu için farklı bankalara özel nakit çekim oranları olduğunu ancak oranın hep % 1,84 olduğunu söylememiz gerekir.

American Express kredi kartı nakit çekim miktarı kart limitine göre değişecektir. Bahsettiğimiz faiz oranı 10 TL ile 20 bin TL arasındaki çekimler için verilen faiz oranıdır.

American Express Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans

American Express kredi kartı taksitli nakit çekim faiz oranı için taksit sayısına göre miktar belirlemek gerekir. 5 taksit ve 12 taksit olarak farklı seçenekler vardır.

1000 TL için taksit sayısı 5 olurken ödenecek faiz tutarı da 67 TL olacaktır. 12 taksit için ödenen faiz tutarı 149 TL olur.

American Express kredi kartı taksitli nakit çekim vade seçenekleri 5 ve 12 olarak değişiklik gösterir. Çekim miktarına göre taksit ve faiz tutarını hesaplayabilirsiniz.

American Express Kredi Kartı Kapatma

American Express kredi kartı nasıl kapatılır sorusu için bankanın müşteri yetkilisiyle konuşabilir ya da size en yakın şubeye giderek birebir detay alabilirsiniz.

American Express kredi kartının iptali işlemi için taksitlendirilmiş borçlarınızın tümünü kapatmış olmanız önemlidir. Yetkililer öncelikli olarak kartınızda borç olup olmadığına bakacaktır.

89429