19 Mayıs 100. Yıl Sözleri

19 Mayıs 100. Yıl Sözleri Özel günler arasından şüphesiz en önemlilerinden bir tanesi 19 Mayıs 1919 günüdür. Çünkü bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye’nin kurulması için başlayacak olan kurtuluş mücadelesini Bandırma Vapuru ile Samsun’a giderek gerçekleştirmiştir.

Bu makalede ve 19 Mayıs Yıl Sözleri Atatürk Gençlik ve Spor Bayramı Milli Bayramlar 7 hakkında bilgi bulabilirsiniz.

 

Bugünden sonra başlayan kurtuluş mücadelesinde artık insanlar özgürlüğümüzün başladığı bu özel günü kutlamaya başlamış ve hem Atatürk’ü anmış hem de gençlere adanan bu spor gününü en iyi şekilde değerlendirmeye başlamıştır. Atatürk’ün gençlere adadığı bu bayram hem Türkiye’nin bağımsızlığını hem de kurtuluşunu simgelediği için tüm dünyada büyük ses uyandırmaktadır.

Özellikle bu kutlu gün 100. Yılında olunca coşku daha da büyümektedir. Bu nedenle 100. Yıl için çok daha özel sözler söylenmeli ve çok daha özel kutlanmalar yapılmalıdır. Bu da kafalarda 19 Mayıs 100. Yıl sözleri nelerdir sorusunu oluşturmuştur. Neyse ki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı hakkında pek çok söz bulunmaktadır ve bu sözlerden herhangi bir tanesini seçip bu özel günü kutlamak sizlerin elindedir.

19 Mayıs 100. Yıl Sözleri
19 Mayıs 100. Yıl Sözleri

Editörün Seçimi ile Birbirinden Güzel 19 Mayıs 100. Yıl Sözleri

 1. “19 Mayıs 1919’un 100. yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak başlattığı bağımsızlık mücadelesini gururla anıyoruz. Geleceğe olan umudumuzu yineleyerek, Türkiye’nin aydınlık yarınlarına olan inancımızı güçlendiriyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!”
 2. “19 Mayıs 1919’un 100. yılında, Türk milletinin kendi kaderini belirlediği, bağımsızlığa olan inancını tüm dünyaya haykırdığı tarihi günü coşkuyla kutluyoruz. Bu özel günde, geleceğin gençleri olarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda ilerlemeye devam edeceğiz.”
 3. “19 Mayıs 1919’un 100. yılında, Türk gençliğinin geleceğe olan umudu ve kararlılığı hiç eksilmedi. Atatürk’ün izinde yürümeye devam edeceğiz. Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!”
 4. “19 Mayıs 1919’un 100. yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere ve Türk milletine emanet ettiği bu özel günü coşkuyla kutluyoruz. Atatürk’ün gösterdiği hedeflere doğru ilerlemek için gençler olarak bir aradayız.”
 5. “19 Mayıs 1919’un 100. yılında, Türk milletinin yeniden doğuşunun ve bağımsızlık aşkının en güzel kutlandığı günü yaşıyoruz. Geleceğe olan umudumuzu, gençlerin dinamizmi ve heyecanıyla güçlendiriyoruz. Atatürk’ün izinde yürümeye devam edeceğiz.”
 6. “19 Mayıs 1919’un 100. yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da başlattığı bağımsızlık mücadelesi, Türk gençliğinin de en büyük ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Türkiye’nin geleceği olan gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!”
 7. 19 Mayıs 1919’un 100. yılında, Türk milletinin bağımsızlık aşkıyla dolu tarihi günü kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlatılan kurtuluş mücadelesi, gençlerin dirayeti ve inancıyla her zaman hatırlanacak. Geleceğin teminatı olan gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutluyoruz!

19 Mayıs 100. Yıl Sözleri

 • Yüz yıl önce yenilmedik, yüz bin yıl da geçse yenilmeyeceğiz. 19 Mayıs kutlu olsun.
 • 100. yılını kutlayacağımız bu 19 Mayıs’ta Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve özlemle anıyoruz.
 • Varlığına ve geleceğine sahip çıkan tüm Türk gençliğinin bayramı kutlu olsun.
 • Spor gençliğin kuvvet kaynağıdır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.
 • Bu 19 Mayıs’ta da Atatürk’ü anıyor bayramımızı kutluyoruz. 19 Mayıs güzel ülkeme kutlu olsun.
 • Bir daha gel Samsun’dan sarı saçlı mavi gözlüm. Kurtuluş mücadelesinin başlangıcının 100. Yılı kutlu olsun.
 • Samsun’da başlayan savaş Samsun’da bitmez. On dokuz Mayıs kurtuluş günüdür. 100. Yılı kutlu olsun.
 • Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti’ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.
 • Kurtuluş mücadelesinin başlamasının 100. yılında gururlu ve mutluyuz. 19 Mayıs herkese kutlu olsun.

19 Mayıs ulusal egemenliğin başlangıç günüdür. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir! 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için geri sayım başladı. 100. yılını kutlayacağımız 19 Mayıs’ta gururlu ve mutluyuz.

Zaferin büyüklüğü, savaşın çetinliği ile ölçülür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Milletimiz çok büyüktür. Hiç korkmayalım. O, esaret ve aşağılığı kabul etmez. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Milletin istiklâlini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Bütün ümidim gençliktedir. Her kafanın anlamaktan aciz olduğu yüksek bir varlıktır gençlik. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs yeni Türkiye’nin ve Atatürk’ün doğum günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919′un 96.yıl dönümüne ulaşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz.

Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz ( K. Atatürk ). 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs, Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ataşenin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Milletin bağrında temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım, gözüm arkada kalmayacak. Zafer “Zafer benimdir” diyebilenlerindir. K. Atatürk 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Büyük Önder Atatürk ve kahraman silah arkadaşları tarafından verilen mücadele sonucunda büyük fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti gençlerimize emanettir. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yılını hep birlikte yaşamanın sonsuz mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Rica ile merhamet dilenmekle bir millet ve devletin şeref ve istiklâli kurtarılmaz. Türk milleti gelecek nesiller için bunu unutmamalıdır. 19 Mayıs güven sevinç hareket günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs 1919 “yenilmiş zedelenmiş yorgun ve fakir” düşmüş bir halkın vatanını sahiplenerek geleceğini yeniden kurmaya giriştiği gündür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü kurtuluş ataşenin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak ve bizden sonraki nesillere teslim etmenin en büyük görevimiz olduğunun bilincindeyiz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Bundan 100 yıl önce yokluk ve sefalet içinde yaşayan Türk Milleti, Ulu Önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ayak bastığı gün, bağımsızlık meşalesini yakmış, esarete boyun eğmeyeceğini bütün dünyaya ispatlamıştır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en samimi duygularımla kutlar, başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla anarım.

Tarihini bilen, özüne sahip çıkan ve bunu nesilden nesle aktarmayı başaran milletler, tarihin sonuna kadar var olmayı başaran milletler olmuşlardır. Tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919’un 100.yıl dönümüne ulaşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Bir milletin başarısı mutlaka bütün milli güçlerin bir istikamette oluşması ile mümkündür. Bu nedenle bilelim ki elde ettiğimiz başarı milletin güç birliği etmesinden ortak hareket etmesinden ileri gelmiştir. Eğer aynı başarı ve zaferleri gelecekte de tekrarlamak istiyorsak aynı esasa dayanalım ve aynı şekilde yürüyelim.

Bizler, istiklalini gencecik şehitlere borçlu bir milletiz. 100 sene önce, müthiş bir hızla şahadete koşan gençler sayesinde bir hayatımız oldu. İstiklal Harbi’nde gençlik, makineli tüfekleri yendi. Gençlik, bize karşı birleşmiş büyük orduları alt etti. Gençlik, ümitsizliği kovdu, çaresizliği aştı, korkuyu tuzla buz etti. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Bağımsızlığı için ölümü göze alan millet insanlık haysiyet ve şerefinin icabı olan bütün fedakârlığı yapmakla teselli bulur ve elbette esaret zincirini kendi eliyle boynuna geçiren miskin haysiyetsiz bir millete nazaran dost ve düşman nazarındaki mevkii farklı olur. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Her şeye rağmen muhakkak bir ışığa doğru yürümekteyiz. Bende bu imanı yaşatan kuvvet yalnız aziz memleket ve milletimin hakkındaki sonsuz sevgim değil bugünün karanlıkları ahlâksızlıkları şarlatanlıkları içinde sırf vatan ve hakikat aşkıyla ışık serpmeye ve aramaya çalışan bir gençlik görmemdir.  K. Atatürk 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Bugün bu mücadelenin hangi koşullarda verildiğinden haberdar olmayanlar, bu mücadeleyi verenleri ve bu mücadelenin kahramanlarını küçümseme gayreti içindeler. Geleceğimiz olan gençlerimizin bu gayretleri boşa çıkartacağına, 100 yıl önce başlatılan bu mücadeleyi sonsuza taşıyacaklarına inancım tamdır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.