Ziraat Bankası Kredi Erteleme İşlemleri Nasıl Yapılır 2022

Ziraat Bankası Kredi Erteleme İşlemleri Nasıl Yapılır 2022 Son yıllarda tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizin de arasında bulunduğu koronavirüs salgını, birçok insanın hayatında çeşitli sıkıntılara yol açmıştır. Bu anlamda diğer bankalardan olduğu gibi Ziraat Bankası’ndan kredi çeken bireylerde ödemelerinde sıkıntı yaşamaktadır. Bireyler yaşamış oldukları bu sıkıntılar nedeni ile Ziraat Bankası kredi erteleme başvurusu işlemleri hakkında detaylı araştırmalar yapmaya koyuluyorlar.

Yapılan bu araştırmalar sonucunda bireyler kendilerine uygun erteleme işlemlerini banka aracılığı ile gerçekleştirebiliyorlar.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Nedir?

Ziraat Bankası kredi erteleme nasıl yapılır sorularının cevaplarında öncelikle kredi erteleme işlemlerinin tam anlamı ile ne olduğunu öğrenmek gerekir. Kredi erteleme işlemleri Ziraat Bankası’ndan ihtiyaçları doğrultusunda kredi kullanan ve ödemelerinde sorun yaşayan bireylerin, çekmiş oldukları kredi ve kredi taksitlerini yeniden yapılandırma yapmaları anlamına geliyor. Kredi erteleme işlemleri kredinin yani çekildiği dönemde yapılacağı gibi düzenli giden ödemelerde ani olarak gelişen bozukluklar sebebi ile de talep edilebilir.

Ziraat Bankası kredi öteleme işlemleri 3 ay ile başlar. Ertelemiş olduğunuz kredi taksitlerinizi 3 ay sonra düzenli olarak tekrar bankaya ödemek zorunda olduğunuzu unutmamalısınız. Ziraat kredi erteleme nasıl yapılır araştırmalarında belirtilen detayları okumanız size fayda sağlayacaktır.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası’nın herhangi bir şubesinden çekmiş olduğunuz kredinin taksitlerini ödemekte zorlandığınız zaman, krediyi çekmiş olduğunuz şubeye giderek kredi erteleme başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuzun hemen ardından şubede size tanımlanan müşteri temsilcisi gelirinizi, ödeme planlarınız değerlendirerek en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Krediniz için yapmış olduğunuz erteleme başvurusu olumlu bir şekilde sonuçlandığında, Ziraat Bankası kredi erteleme faiz oranı bilgileri tarafınıza aktarılır.

Kredi erteleme işlemlerinde size sunulan faiz cazip geldiğinde başvuru işlemlerinizin tamamlanması için kredinize yeniden bir ödeme planı hazırlanarak sizin imzanız doğrultusunda sisteme girilir. Ödeme planın da ödeyeceğiniz kredi tutarı ve taksit bilgilerinizin değiştiğinizi unutmamalısınız Banka tarafından ödemenizin bir nüshası tarafınıza verilir ve kredi ödemelerinizin yeni ödeme planına göre yapmanız sağlanır.

Ziraat Bankası kredi erteleme başvurularınız için birçok kanalı kullanabilirsiniz. Kredi erteleme işlemlerinde şubeye gitmeden çağrı merkezi, internet bankacılığı, müşteri hizmetleri ve mobil bankacılıktan destek alabilirsiniz. Bu kanallar üzerinden yapmış olduğunuz başvurular olumlu sonuç alırsa, banka sizi şubesine davet edebilir. Şubeye giderek size sunulan gerekli evrakların imzalanması ile işleminiz tamamlanmış olur.

Ziraat Bankası Aracılığı İle Kullanılan Hangi Krediler Ertelenebilir?

Ziraat Bankası Aracılığı İle Kullanılan Hangi Krediler Ertelenebilir?

Bireylerin kredi ertelemeleri ile ilgili en çok merak ettiği ve araştırmış olduğu konulardan biri de hangi kredilerin bu kategoriye uyum sağladığı olmuştur. Bu anlamda Ziraat Bankası konut kredisi erteleme, ihtiyaç kredisi erteleme ve taşıt kredilerinin tamamının ertelenme özelliği bulunur. Kredilerin kullanım amaçları değişiklik gösterdiği gibi erteleme şartları da birbirlerinden oldukça farklıdır.

İhtiyaç kredilerinin ertelenme durumları diğer kredilere oran ile oldukça kolaydır. İhtiyaç kredisi mobil bankacılık üzerinden alınmışsa mobil bankacılıktan şubeye gitmeden de erteleme işlemleri sağlanabilir. Başvuru esnasında maaş makbuzu veya bordro istenebilir.

Ziraat Bankası aracılığı ile alınan taşıt ya da konut kredileri oldukça büyük meblağlar olduğundan, ihtiyaç kredisinin ertelenme şartları ve faiz oranları ile farklılık gösterebilir. Taşıt veya konut kredilerinin ertelenme işlemleri için bireyler mutlaka şubeye başvurmalıdır. Bireylerin ödeme planları ve gelir tutarlarının hesapları yapıldıktan sonra başvuru değerlendirmeye alınarak ortalama 4-5 gün içerisinde sonuca ulaştırılır. Taşıt ve konut kredilerin erteleme işlemleri en fazla 3 ay olarak kabul edilir. Çekmiş olduğunuz kredi vadesinin uzamasına göre de faiz oranları banka yetkilileri tarafından hesaplanır.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Faizleri

Ziraat Bankası aracılığı ile çekilen kredi kategorileri farklı olduğu gibi kredilere uygulanan faiz oranları da farklılık gösterir. Buna bağlı olarak Ziraat Bankası kredi erteleme işlemlerinde de uygulanan faiz oranları değişiklik gösterir. Ayrıca kredi erteleme faiz oranlarında kredi notunuz ve kredi ödeme şartlarınıza bakarak bankanın size kampanya yapma hakkı vardır.

Ziraat Bankası tarafından sizlere sunulan faiz oranlarını kabul etmek ya da etmemek ise tamamen sizin kararınıza bağlıdır. Erteleme işlemlerinize başvuru yaptığınızda olumlu cevap almanız kararınızdan vazgeçemeyeceğiniz anlamına gelmez. Kredi erteleme faiz oranlarının cebinize uyum sağlamadığında bu kararınızdan vazgeçme hakkına sahipsiniz.

Kredi erteleme işlemlerinde uygulanan faiz oranları banka yetkilileri tarafından büyük bir hassasiyet ile belirlenir. Kredi erteleme işlemlerinde faiz oranları her geçen gün değişiklik gösterdiğinden net bir oran belirlemek doğru değildir. Fakat kredi erteleme işlemlerinde uygulanacak faiz oranları yeni çekilecek olan bir kredinin faizi ile hemen hemen aynıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap