Yol Yardım Desteği Veren Poliçe Alternatifleri

Yol Yardım Desteği Veren Poliçe Alternatifleri Sigorta sistemleri yaygın bir şekilde tercih ediliyor. Bu konuda en çok merak edilen sorular arasında ise hangi sigorta poliçelerinde yol yardım desteği vardır? sorusu yer alıyor. Soru ile ilgili en net yanıtı yazımız içeriğinde bulabilirsiniz. sigortaladım.com resmi web sitesi üzerinden araç trafik sigortası sorgulama işlemini yapmanız ve akabinde araç sigortalama işlemlerinizi sonuçlandırmanız oldukça basittir.

Fakat bütün bu süreçte, çeşitli avantajlardan yararlanabileceğiniz sigorta poliçeleri hakkında detay bilgi edinmenizde mümkündür. Aynı zamanda bu fırsat ve avantajlara göre tercihlerinizi şekillendirmeniz de gereklidir. 

Kasko sigorta poliçeleri bilindiği üzere araçların herhangi bir çarpılma, çarpma, çalınma, yanma tarzında doğal ve çevresel tehditlere karşı güven altına alındığı sigorta seçenekleri arasında yer alıyor. 

Araçlar dar kasko, geniş kapsamlı kasko, genişletilmiş kasko, tam kasko ve full kasko olarak farklı alternatifler dahilinde teminat altına alınıyor. Araç trafik sigortası yaptırırken, kasko paketlerinin kapsamları detayları ile incelenmelidir. Bu paketler arasında içeriğinde yol yardım desteği de içeren teklifler her zaman yer alıyor. 

Sigortada Yol Yardım Desteği Hangi Anlamı İçeriyor?
Sigortada Yol Yardım Desteği Hangi Anlamı İçeriyor?

Sigortada Yol Yardım Desteği Hangi Anlamı İçeriyor?

Yol yardım desteği nedir? tarzında bir sorunun çok sayıda net yanıtı yer alıyor. Araç trafik sigortası teklif alma aşamasında karşınıza çıkan kasko paketleri arasından içerisinde yol yardım hizmeti olan teklifi tercih etmeniz durumunda elde edeceğiniz teminat birkaç kat daha artış yaşıyor.

Bununla birlikte yol yardım hizmeti ile aracınızın ansızın arıza yaşaması, lastiğinin bir anda patlaması, yaşanılan bir kazadan sonra aracınızın çalışmaması gibi olağanüstü durumlar gerçekleştiğinde kesinlikle  yolda mağduriyet yaşamazsınız. Yukarıda belirtilen sorunun cevabı da bu şekilde verilmiş oluyor. Her sigorta şirketi farklı kapsamda yol yardım hizmeti sunuyor.

Başka İçerik:  Trafik Sigortası Nasıl Sorgulanır?

Bu paketlerin içinde bazen sürücünün ikamet ettiği bölge baz alınmakta, bazen ise bu tarz bir limit olmaksızın geniş ve detaylı bir yol yardım desteği verilebiliyor. Dar kapsamlı olan hizmetler arasında aracı çekme ve kurtarma teminatı ise zor anlarda verilecek olan çözümü yansıtıyor.

Yol Yardım Hizmeti İle Güvende Olun

Araçların kaza, bozulma ya da farklı bir nedenle bir anda yolda kalması durumunda aracın çekici seçeneği ile en yakın anlaşmalı servise götürülmesi, otomobilin yakıtının bitmesi durumunda aracın bölgedeki en nitelikli benzin istasyonuna götürülmesi ile problem sona eriyor. Araç lastiklerinin patlaması durumunda lastiğin değiştirilmesi ve araçtaki açma ve kapama sistemi ya da anahtar hakkında bir sorun yaşanması durumunda ise aracın çilingir hizmetinden faydalanması yol yardım destek hizmeti kapsamında yer alıyor. 

Yol Yardım Ek Hizmetler
Yol Yardım Ek Hizmetler

Yol Yardım Ek Hizmetler

Yukarıda belirtilen hizmet seçeneklerine ilave olarak, yol yardım hizmetinin sunduğu diğer kapsamlı hizmetler ise şu şekilde sıralanıyor: 

Kaza ya da arıza yaşanması durumunda araç serviste tutulmak zorunda kalabiliyor. Böyle bir durumla karşılaşıldığında ise sigortalının geçici olarak kullanabileceği bir araç temin ediliyor. Bozulan ya da bir kazaya karışan aracın seyahati aksatmaması için sigortalıya otel ayarlaması yapılabiliyor. 

Aynı zamanda tıbbi yardım tarzında kişisel yardım imkanları da sunulmaktadır. Kazaya karışan ve yol yardım hizmeti alan aracın sürücüsünün yaralanarak tedavi alması ya da  hayatını kaybetmesi halinde araçtaki kişilerin seyahatlerini devam ettirmeleri adına profesyonel bir sürücü temin ediliyor. Yol yardım hizmeti sayesinde araç sürücü ve araçta bulunan kişiler güven altına alınmış oluyor.

Poliçelerde Yol Yardım Hizmet Detayı
Poliçelerde Yol Yardım Hizmet Detayı

Poliçelerde Yol Yardım Hizmet Detayı

Bozulan araçlar kesinlikle tamir edilmelidir. Bu tamirat ve onarım işleminde gerekli olan yedek parça ve malzemelerin aracın çekildiği servis bölgesinde bulunamaması durumunda kısa sürede temin edilerek servise hızlıca ulaştırılmaları yol yardım hizmeti sayesinde çözülüyor. Bununla birlikte günlük rutin hayatta akla gelmeyecek hemen hemen bütün olumsuzlukların tasarlanarak önlemlerin alınması da yol yardım hizmet seçenekleri arasında yer alıyor. 

Başka İçerik:  Jeep Kasko Sigortası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap