Yoğurt Pul Biber ve Limon Kürü İle Zayıflayan Kişilerin Yorumları

Yoğurt Pul Biber ve Limon Kürü

Zayıflamak isteyenlerin hem doğallıktan vazgeçmemesi hem de daha fazla etki görmek istemesi bazı kürleri ortaya çıkarıyor. Doğal olması ile beraber yan etkilerinin olmaması garanti altına alınıyor. Ki etkileri de daha uzun sürede fakat daha kalıcı şekilde gözlemlenmiş oluyor. Limon, pul biber ve yoğurt ile hazırlanan zayıflama kürü pek çok kişinin favorisi durumunda.

Bu makalede ve Yoğurt Pul Biber Limon Kürü Zayıflama Kişilerin Yorumları Diyet Sağlıklı hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Yoğurt
Yoğurt Pul Biber ve Limon Kürü İle Zayıflayan Kişilerin Yorumları

Yoğurt Kürü Nasıl Yapılır?

Yoğurt kürü uygulamaya başlamak için ihtiyacınız olan malzemeler şu şekilde.

 • 3 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 yemek kaşığı limon
 • 1 çay kaşığı zerdeçal
 • 1 çay kaşığı pul biber
 • 1 çay kaşığı kimyon

Yoğurt kürü yapılışı ise son derece basittir. Bir kabın içerisine tüm malzemeleri karıştırarak kürü hazırlayabilirsiniz. Burada asıl önemli olan nokta ise uygulanışıdır. Keza uyuma saatinizden ortalama olarak 3-4 saat kadar önce tüketmeniz önem arz ediyor.

Ki tükettikten sonra da en az 4-5 bardak su içmeniz uzmanlar tarafından öneriliyor. Geceleri metabolizma hızının artması ve yağ yakımına uygun bir noktaya erişmesi sebebiyle yatmadan evvel tüketilmesi daha uygundur. Bu kür ciddi bir biçimde yağları yakmanızı sağlayacağından dolayı haftada iki kez tekrarlanmalıdır.

Uzmanlar haftada iki kereden fazla yoğurt kürü uygulanmasını kesinlikle uygun bulmuyor. Yine anne adaylarına ve yeni anne olmuş emziren annelere bu kürü önermiyor. Haftalık 7 günlük periyodu baz aldığımızda iki kereden fazla uygulanması durumunda farklı yan etkilere ve sağlık sorunlarına yol açabileceğini kesinlikle vurgulayalım.

Yoğurt Kürü İle Zayıflayanların Yorumları

Şimdiye kadar yoğurt kürü ile zayıflayanların yorumları herkesin ilgisini çekmiştir. Çünkü kilolarından şikâyetçi pek çok insanın bunu dert ettiğini biliyoruz. Yoğurt kürü yorumları sizi bu noktada cesaretlendirebilir.

 • Yoğurt kürü uygulamaya başladıktan sonra her kür uyguladığımda 600 gram kadar verdiğimi fark ettim. Ama yan etkilerle karşılaşmamak için haftada 2-3 kez uygulayıp üzerine çıkmıyorum. Fakat her hafta ortalama 2 kilogram kadar zayıflayabiliyorum.
 • İlk olarak yoğurt kürünü diyetisyenim önermişti. Zaten hali hazırda diyet yapıyordum ve diyetle beraber yoğurt kürü etkileri duble yaptı. Yaklaşık 4 ay içerisinde kalıcı şekilde 16 kilo verdim. Diyetisyenim yoğurt kürü ile beraber uyguladığım diyet sayesinde metabolizmamın oldukça hızlı olduğunu söyledi. Aynı zamanda şu konuda da uyarmak isterim. Yoğurt kürünü ben 15 gün uyguladıktan sonra 15 gün hiç uygulamıyorum. Bu süreçte midemi korumuş oluyorum.
 • Yoğurt kürünü 2 haftadır uygulamaya başladım ve 6 kilo verdiğime halen daha inanamıyorum. Bence işin sırrı uyuyacağınız saatten 4 saat önce yemek ve üzerine bol bol su içmek.
 • Tavsiye üzerine başladığım yoğurt kürüyle 67 kilodan 62 kiloya düştüm. 5 kiloyu vermem yaklaşık 1,5 ayımı aldı. Ama sağlıklı bir biçimde verdiğimi söyleyebilirim. Çünkü yoğurt kürü hem zayıflatıyor hem de göbeği eritiyor. Bu inanılmaz bir etki. Tok tuttuğu için sorun yaşamıyorum. İlk başlarda 3 kiloyu çok hızlı vermeme rağmen son 2 kilo biraz zorladı. Buna rağmen devam edeceğim.
 • Aktif olarak uzun süredir diyet yapıyorum ve bununla beraber yoğurt kürü denemeye karar verdim. 14 gün boyunca her gün yoğurt kürü uygulamama rağmen 330 gram kadar eksildim. Bu beni oldukça üzdü. Pek işe yaramadığını söylemeliyim.
 • Ben yoğurt kürünü uygulamaya başladıktan sonra her hafta 1 kilo verebiliyorum. Son başladığımdan bu yana 2 hafta geçti ve 2 kilo verdim bile.
 • 4 kilo vermemi sağlayan yoğurt kürünü 3 haftadır kullanmaya devam ediyorum. Salıları ve Cumaları yapıyorum ve yeterli oluyor. Ama söylemek isterim ki yalnızca yoğurt kürü ya da yalnızca diyet kesinlikle kilo verdirmiyor. Bunun yerine hem diyet, hem yoğurt kürü hem de biraz hareket gerekiyor. Egzersizler, tempolu yürüyüşler, spor gibi aktivitelerle daha sağlıklı ve net sonuçlar elde edilebilir.
 • İçerisinde zerdeçal olduğundan dolayı mide rahatsızlıklarına yol açabileceğini söylemem gerekiyor. Hele de benim gibi hassas bir mideye sahipseniz haftada en fazla 2 kez yoğurt kürü yapın. Aksi takdirde mideniz rahatsız eder. Ayrıca 1,5 aylık bir süreçte 6,5 kilo civarı verdim ama bunu yoğurt kürüne bağlamıyorum. Etkisi mutlaka vardır ama yanında diyet, düzenli spor ve egzersiz önem taşıyor.
 • Vücudunuzu alıştırmamayı öğrenmelisiniz. Örneğin haftada 2 kez uyguladığınızda etkilerini daimi olarak görebilirsiniz. Fakat her gün yapmanız hem vücudun alışmasına ve sonuç vermemesine hem de mide rahatsızlıklarına sebep olabilir. Bunun yanında geceleri metabolizmayı hızlandırmak, yağ yakımını sağlamak ve daha da fit bir vücuda sahip olmak için yoğurt kürü ideal tariftir. Yatmadan 3 saat önce yiyorum ve bu en ideal süreç gibi görünüyor. Çünkü sabahları uyandığımda her seferinde 500 gram eksildiğimi ölçebiliyorum. Tabii ki yoğurt kürü yedikten sonra bol bol su içmenin önemini hatırlatmak isterim. Gece boyunca vücudunuzu durmayan bir makine gibi çalıştırmak ve kilo vermek istiyorsanız doğru adımı atmak üzeresiniz.

7IprkEMG

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir