Yeşil Soğan Nasıl Saklanır?

Salata yapımında kullanılan temel malzemelerden biri olan yeşil soğan hem sağlıklı hem de lezzet veren önemli bir sebzedir. Bu sebze mutfaklardan hiç eksik olm..

Salata yapımında kullanılan temel malzemelerden biri olan yeşil soğan hem sağlıklı hem de lezzet veren önemli bir sebzedir. Bu sebze mutfaklardan hiç eksik olmaz yeşil soğan satın alırken dili olunması ve yeşil beyaz kısımlarının sağlanmamış olması satın alırken dikkat edilmesi gereken püf noktalardandır. Özellikle de pazardan fazla miktarda almış olduğunuz taze soğanlar aynı şekilde tazeliğini korumak için bazı işlemlerden geçmelidir. Yeşil soğanı nasıl Taze tutacağınız hakkında bazı bilgiler aşağıda verilmiştir.

Yeşil soğan nasıl saklanır?

Öncelikle bol suyun altında yıkandıktan sonra üzerinde bulunabilecek olan çamur kum ve diğer böceklenme lere karşı ardından 10 dakika kadar sirkeli su karışımında bekletilir ve sonradan durulanır.. Bu akşama gerçekleştirildikten sonra bir sebze kurutucusu ya da Kevgir yardımıyla süzülme işlemine geçilir ve üzerindeki sulardan tamamen arındırılır. Eğer Süzgeç kullanacaksan Daha sonrasında havlu kağıt ile beraber üzerindeki ünlem tamamen alınabilir. Nemli olduğu takdirde çabuk çürüme işlemi gerçekleşecektir Bu yüzden dolayı da saklarken kurutulmuş olmasına dikkat edilmeliYeşil soğanlar saklanırken buzdolabında saklamanın birkaç farklı yolu bulunmaktadır Piyasada bulunabilecek sebze saklama kapları buzdolabında saklama için oldukça uygun bir yöntem olacaktır. Kuru ve düzgün bir biçimde yerleştirilmiş olan taze soğanların 15 gün kadar ağzı kapalı kaplar içerisinde saklanma şansı bulunuyor. Havlu kağıda sarıldıktan Sonra buzdolabı poşeti içine yerleştirip saklama işleminizi tamamlayabilirsiniz. Saklama işlemini bu şekilde gerçekleştirdikten sonra yaklaşık bir hafta kadar Taze bir şekilde muhafaza etme şansınız bulunuyor. Buzdolabı poşetlerinin içerisine yerleştirerek taze soğanların saklanma işlemini yapabiliyorsunuz. Yeşil soğanların üst kısmı sıkacağı buzdolabı poşeti içerisine büzülüp ortadan toplanır ve içine bir pipet koyularak hava almayacak şekilde yukarı kısmında doğru elinizde sıkıştırılır. Pipeti ağzınızla götürüp nefes çeker gibi çektikten sonra vakumlama işlemi tamamlanır ve havasız bir şekilde poşet düzleştirilir hep buzdolabına kaldırılır. Bu vakumlama işlemi ile beraber buzdolabında Yaklaşık 10 gün kadar taze şekilde yeşil soğanlarımızı saklama şansınız bulunuyor. Kullanacağınız zaman kullanım miktarı kadar poşeti çıkarıp kullanmanız daha az ziyan olmasını sağlar. 67423