Vişne Kompostosu Nasıl Yapılır, Tarifi Nedir?

Vişne kompostosu için gerekli malzemeleri hazırladıktan sonra kurt olmaması için temizliği yapın. Pişirme süresi ve tarifi uygulanarak kolayca komposto yapılır.

Yaz mevsiminde herkesin Serinlemek için gerekli devlet kimyasal koyduk attığı içeceklerden sıkıldığını ve bu nedenlerden dolayı da ev yapımı kompostoları aradığını biliyoruz. Özellikle de yaz meyvelerinin en sevilen Derinden bir tanesi olan vişne güzel bir komposto hazırlamak için oldukça etkilidir. Hazırladıktan sonra dolapta beklet edeceğiniz vişne kompostosu soğuk bir şekilde servis edilebilir ve bu lezzetleriyle vazgeçilmeyecek bir tat oluşturur. Sizlerde evinizde vişne komposto yapabilirsiniz bunun için gerekli malzemeler şunlardır.

Malzemeler

1 kilogram vişne 2 su bardağı toz şeker 6 bardak su 2 adet karanfil İsteğe bağlı olarak 1 paket vanilya Tüm malzemelerinizi hazır ettikten sonra Öncelikle vişne saplarının yapraklarından ayıklayıp Daha sonra iyice yıkayın. Yıkama işleminin ardından hemen suyunun süzülmesi gerekmektedir Bu işlem tamamlandıktan sonra bir sonraki aşamaya geçeceksiniz. Orta boy bir tencereye 6 bardak su ve 2 bardak şekeri karıştırdıktan sonra orta ateşte karıştırarak şeker tamamen eriyene ve su tamamen kaynamaya başlayana kadar devam edin. Bu sırada karanfilleri de su eklemeniz gerekiyor ve şerbet kaynamaya başladıktan hemen sonra daha önceden yıkamış temizlemiş olduğunuz Vişneleri yavaşça suya ekliyorsunuz. Eğer kullanmak isterseniz vanilyayı da bu sırada suya karıştırmayınız gerekiyor.. Tüm bu malzemeler karıştırıldıktan sonra 15 dakika kadar kompostonun pişmesi beklenmelidir. Posta piştikten sonra ocaktan alınır Ve soğuması beklenmeye başlanır. Soğuyan kompostoları küçük kaselere yerleştirerek servis edebilirsiniz. Artan kompostoları ağzı kapalı bir şekilde buzdolabına yaklaşık 20 gün kadar saklama şansınız bulunmaktadır. Aynı zamanda biraz limon dilimleri içerisinde yerleştirir Seniz soğuk içecek olarak da ikram etme şansınız bulunuyor. Gerekli ölçüleri kendi damak tadınıza göre biraz daha fazla ya da az yapmak tamamen sizin tercihinizdir. Akşam yemeklerinde çok sık tercih edilen vişne komposto aynı zamanda Ramazan ayında oruç tutmayı da kolaylaştırmaktadır. Sahur düzenli olarak komposto tüketirseniz gün içerisinde susuzluğunu daha az olur. Oruç tutarken insanların yaz aylarında en büyük sıkıntısı aşırı su kaybıdır vişne komposto bu alanda Size yardımcı olabilir. 9486