Vakıfbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır? Konut Taşı ve İhtiyaç

Vakıfbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır? Konut Taşı ve İhtiyaç Kredisi Öteleme Pandemi sebebiyle birçok insan çalışamıyor. Bu yüzden bankalara olan borçları zamanında ödeme konusunda sıkıntılar yaşanabiliyor. Birçok banka ise müşterilerini mağdur etmemek için kredi borçlarını erteleme kararı almış durumda. Bu bankalar arasında Vakıfbank da yer almakla birlikte müşterilerine sıkıntı yaşatmamak için kredi borçlarını erteleme kararı vermiş durumdadır. Peki, Vakıfbank kredi erteleme nasıl yapılır? Bu konuda sizlere yardımcı olacağız ve kredi ertelemenizi nasıl yapacağınızı sizlere detaylı bir şekilde anlatacağız.

Vakıfbank Kredi Erteleme Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılır?

Vakıfbank kredi erteleme başvurusu için Vakıfbank şubelerine gidebilirsiniz. Ancak pandemi döneminde yaşanan durumlardan dolayı kredi erteleme başvurunuzu sadece şubeye giderek değil aynı zamanda Vakıfbank mobil, Vakıfbank internet bankacılığı ve Vakıfbank çağrı merkezi üzerinden de yapabilirsiniz. Vakıfbank şubesine gidip zamanınızı kaybetmektense diğer yöntemler ile de kredinizi kolaylıkla erteleyebilirsiniz.

Vakıfbank mobil veya internet bankacılığı ile kredi başvurunuzu ertelemek istiyorsanız eğer ilk olarak “Profilim” sekmesine girmeniz gerekir. Daha sonra “Bize Yazın” kısmına tıklayarak açılan sayfadan “Vakıfbank Bireysel Krediler-Covid-19 Kredi Taksit Erteleme Talepleri” yazan kısma tıklamanız gerekmektedir. Bu kısım sayesinde şubeye gitmeye gerek kalmadan kolaylıkla kredi erteleme başvurunuzu yapabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Borcu Ertelemeyi Kimler Ne Kadar Süreliğine Yapabilir?

Vakıfbank kredi borcu erteleme işlemlerini yapabilmek için 23 Mart 2022 tarihinden önce kredilerinin kullanılmış olması gerekmektedir. Bu tarihten önce kullanılan ihtiyaç, konut, taşıt taksit kredileri için yaptığınız kredi borcu erteleme başvurusu sayesinde borçlarınız 3 ay ertelenebilecektir.

Daha eski krediler için ise şu an erteleme olma durumu olmamaktadır. Vakıfbank kredi öteleme işlemleriyle birlikte kredi borcunuzu ertelediğiniz zaman vade sayınız aynı kalmakla birlikte taksit tutarlarınız ertelemiş olduğunuz vade sayısına bağlı olarak artacaktır. Ödeme ertelemesi yapmak istediğiniz taksitler diğer taksitlere dağıtılarak yeni bir ödeme düzeni sizlere sunulup onayınız alınacaktır. Yeni ödeme şeklini kabul etmeniz durumunda ise Vakıfbank kredi erteleme başvurusu işleme alınmış olacaktır.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Erteleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Erteleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Vakıfbank ihtiyaç kredisi ertelemesine yönelik bir işlem yapmak istiyorsanız eğer Vakıfbank kredi erteleme başvurusundaki yöntemleri kullanabilirsiniz. Vakıfbank mobil ve Vakıfbank internet bankacılığı ile ihtiyaç kredinizi ertelemek en kolay yöntemlerden biri olmaktadır. Ancak daha önce mobil ve internet bankacılığı şifresi almadıysanız bu yöntemi kullanmanız sizler için güç olacaktır. Mobil ve internet bankacılığı şifresi almak için şubeye gidebilir ve şifre talebinde bulunabilirsiniz. Alacağınız şifre sayesinde ihtiyaç kredinizi erteleme başvurunuzu veya diğer işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Vakıfbank ihtiyaç kredisi erteleme işlemlerinde temerrüt veya gecikme faizi gibi bir uygulama olmamakla birlikte aynı zamanda akdi faiz oranına göre de bir hesaplama yapılmaktadır. Bu hesaplanacak olan faiz, anapara ile birlikte diğer taksitlere dağıtılmaktadır. Vakıfbank kredi erteleme faiz oranı bazen banka tarafından değiştirilebilir. Ancak böyle bir değişiklik olması halinde bu durum hakkında müşterilere kesinlikle gerekli bilgiler verilir. Kredi erteleme faiz oranında yapılan değişikliklerden veya herhangi bir durumdan sizin haberiniz olmadan hareket edilmez. Bu sayede güvenle kredinizi ödeyebilir veya erteleyebilirsiniz.

Vakıfbank Konut Kredisi Erteleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Pandemi döneminde yaşanan olumsuzluklardan dolayı birçok kişi işsiz kalmakta veya düzenli maaş alamamaktadır. Bu durumda da ev almak için aldıkları konut kredilerini düzenli bir şekilde ödeyememektedirler. Hal böyle olunca Vakıfbank konut kredisi erteleme işlemlerinin nasıl yapıldığı merak konusu olmaktadır. Vakıfbank olarak müşterilere konut kredisi erteleme başvurularında birçok yöntem ve kolaylıklar sunulmaktadır.

Vakıfbank konut kredisi öteleme işlemlerinizi Vakıfbank kredi erteleme işlemlerinde olduğu gibi şubeden, mobil bankacılıktan veya internet bankacılığından yapabilmeniz mümkündür. Bunun dışından Vakıfbank Müşteri Hizmetleri üzerinden de konut kredisi erteleme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Vakıfbank konut kredisi erteleme işlemlerinde de tıpkı ihtiyaç kredisinde olduğu gibi akdi faiz ve anapara tutarı, kalan taksitlere eşit olarak dağıtılmakta ve vadede herhangi bir değişiklik durumu olmamaktadır.

Vakıfabank Taşıt Kredisi Erteleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Araç sahibi olabilmek için taşıt kredinizi Vakıfbank’tan aldıysanız eğer ve bu krediyi kısa bir süreliğine ödeme gücünüz yoksa Vakıfbank taşıt kredisi erteleme talebinde bulunabilirsiniz. Vakıfbank şubelerinden, mobil ve internet bankacılığından veya Vakıfbank Müşteri Hizmetleri üzerinden taşıt kredisi erteleme başvurunuzu yapabilirsiniz. Taşıt kredinizi ertelemek için size sunulan yöntemlerden herhangi birini kullanmanız halinde faiz oranı hakkında bilgilendirilecek ve faiz oranını uygun bulup onaylamanız halinde ise taşıt kredinizi erteleyebileceksiniz.

Vakıfbank Kredi Erteleme İptali İşlemleri Nasıl Yapılır?

Vakıfbank Kredi Erteleme İptali İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kredi erteleme durumu zor durumdayken bir avantaj olduğu için çoğu kişi zor bir durumda olmasa bile kredi erteleme başvurusu yapmaktadır. Bankaların kredi erteleme işlemlerinde ek bir ücret almayacağını düşünen kişiler kredi erteleme başvurularını ödeme imkanı olurken bile yapmaktadır. Ancak kredi erteleme durumları tam olarak böyle olmamaktadır.

Vakıfbank kredi öteleme durumunda ek bir ücret veya temerrüt almaz iken akdi faiz oranı üzerinden yeni bir ödeme planı oluşturmaktadır. Yeni ödeme planıyla birlikte kredi müşterilerine belirli bir faiz farkını yansıtmaktadır. Örneğin; kredi borcunuz 14.000 TL ise ve sizin 3 aylık yapılandırma yapmanız sonucunda vadeye bağlı olarak 1.000-2.000 TL bir fark ödeyebilirsiniz. (Sadece örnek vermek amacıyla bu sayılar kullanılmış olmaktadır. Bu yüzden net fark tam olarak yansıtılmamıştır.)

Kredi erteleme talebi sonrasında bu farkın olacağını öğrenen kredi müşterileri ise bu farka maruz kalmamak için Vakıfbank kredi öteleme iptal işlemlerine yönelirler. Kredinizin yapılandırılması esnasında onayınız istenirken kredi erteleme iptal talebinde bulunabilir ve borcunuzu ertelemeyerek her zamanki gibi ödemenize devam edebilirsiniz. İptal talebi sonrasında borcunuzu mevcut şartlara göre ödemeye devam ederken ödemeyi geciktirmeniz halinde bankanın yaptırımları aynı şekilde devam edecektir.

Vakıfbank Kredi Kartı Öteleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kredi çeken müşterilerde olduğu gibi kredi kartı kullanan müşteriler de erteleme konusunda fikir sahibi olmak istemektedirler. Vakıfbank kredi kartı erteleme başvuru işlemlerinde bulunmak isteyenler, bu başvurularını anlık olarak Vakıfbank mobil veya internet bankacılığı üzerinden yapabilmektedirler. Bunun dışında şubeye giderek veya çağrı merkezini arayarak da Vakıfbank kredi kartı öteleme başvurusunda bulunabilirler.

Vakıfbank Ek Hesap Erteleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Vakıfbank Ek Hesap Erteleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Ek hesap faizlerinin oldukça yüksek olmasından dolayı pandemi döneminde birçok vatandaş bu faizlerden dolayı zorluklar yaşamaktadır. Kredi öteleme işlemlerinde olduğu gibi Vakıfbank ek hesap taksitlendirme ve Vakıfbank ek hesap erteleme işlemleri de 3 aylık bir süreyle ertelenebilmektedir. Bu sayede müşterilere kolaylıklar sağlanmakta ve müşterilerin zor durumda kalması engellenmektedir. Vakıfbank ek hesap erteleme işlemlerini diğer kredi işlemlerinde olduğu gibi Vakıfbank şubelerinden, mobil ve internet bankacılığından veya çağrı merkezi üzerinden yapabilirsiniz. Vakıfbank KMH erteleme başvurunu bu şekilde yaparak KMH borçlarınızı 3 ay sonraya rahatlıkla erteleyebilirsiniz.

Kısacası Vakıfbank konut kredisi, taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi veya Vakıfbank ek hesap erteleme işlemlerinizi Vakıfbank şubelerinden, Vakıfbank mobil ve internet bankacılığından veya çağrı merkezinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Düşük faiz oranlarıyla birlikte kredi borçlarınızı güvenle erteleyebilir ve kendinizi sıkıntıya sokmayabilirsiniz. Vakıfbank kredi erteleme veya diğer tüm işlemlerinizi Vakıfbank mobil ve internet bankacılığı üzerinden yapabileceğinizi unutmayın. Vakıfbank’ın sizlere sunduğu tüm imkanlarından ve yeniliklerden yararlanmanız için Vakıfbank’lı olmanız yeterli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap