Vakıfbank Konut Destek Kredisi 2022 Başvuru Şartları

Vakıfbank Konut Destek Kredisi 2022 Başvuru Şartları işlemleri hem internet bankacılığı hem de bizzat bankaya başvuru yapılarak gerçekleştirilen işlemlerden biridir. Birikim süresine ve tutarına göre kredi faizleri değişkenlik gösterebilir.

Tüm bireylerin Vakıfbank konut destek kredisi adı altında alacağı tüm krediler için 36 ile 120 aya kadar olan vade durumu söz konusudur. Ayrıca Vakıfbank ev destek kredisi adı altında 32 bin TL’ye kadar olan devlet katkısı sayesinde birçok müşteri ev sahibi olabiliyor. Asgari olarak 3 yıl boyunca birikim yapılması şartı ile biriken paranın % 20 sine kadar devlet katkısı kredi çekimi sırasında hesaba aktarılıyor. 

Vakıfbank Konut Destek Kredisi Başvurusu 

Vakıfbank ev destek kredisi başvurusu yapacak kişilerin öncelik olarak satın alacakları evi belirlemiş olması gerekir. Daha sonrasında bankaya istenen evraklar ile başvuru yapabilir. İstenilen evin alınabilmesi ve işlemlerin tamamlanabilmesi için ortalama olarak 10 günlük bir süreç gerekmektedir.

Ayrıca 07.04.2015 tarihi itibari ile kendi üstüne herhangi bir konut bulunmayan kişiler bu destek kredisinden yararlanabilir. Türk vatandaşlarının sadece yararlanabileceği bu paket yabancılar için uygun değildir. Ortak hesap adı altında işlem yapılamaz. Bireysel kredi olarak değerlendirilir. 

Kredi alanlar birden fazla krediye başvuru yapamaz ve kredi alamaz. Konut hesabı bankalar arasında taşıma işleminden muaftır. Hesap ya da borç taşıma işlemleri ödemelerin tamamı bittikten sonra olabilir. Başka bankalarda olan hesaplar ile Vakıfbank hesapları birleştirilemez. 

Vakıfbank Ev Destek Kredisi Şartları 

Vakıfbank Ev Destek Kredisi Şartları 

Vakıfbank konut destek kredisi alabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekir. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz. 

  • Türk vatandaşı olması gerekir. Yabancı uyruklu olamaz. Çifte vatandaş olabilir. 
  • Kendi adına bizzat alınmış konut bulunmaması gerekir.
  • Konut edinim tarihine kadar minimum 3 yıl boyunca düzenli olarak konut hesabına ödeme yapmış olması gerekmektedir. 
  • Devlet katkısı alabilmek için kendi adına kat mülkiyeti, kat ittifakı veya müstakil tapu olmaması gerekir.
  • Kredi çekecek kişinin eşinden ya da birinci dereceden ailesinden satın alınan herhangi bir konutun olmaması gerekir.
  • Daha önce alınan kredilerde aylık ödeme planlarını düzgün ve tarihinde ödemiş olması gerekir. Aksatılan ödemeler kredi çekiminde zorluk çıkaracaktır. 

Vakıfbank Konut Destek Kredisi Hesaplama 

Vakıfbank konut destek kredisi hesaplama işlemleri sırasında ödeme periyotları ve tutar net olarak belirlenmelidir. Aylık ya da 3 aylık ödeme planları tercih edilebilir. Ödeme planlarından sonra Vakıfbank komik destek kredisi hesaplama araçları sayesinde gerekli olan işlemler gerçekleştirilir.  Toplam çekilen tutar ve vade sayısı ve kredinin hesaplanması konusunda yardımcı olur. 

Aynı zamanda faiz oranları ve Vakıfbank ev destek kredisi masrafları gibi ek durumlarda yine hesaplama sırasında kullanılan kalemlerden biridir. Bu işlemleri Vakıfbank personeli aracılığıyla gerçekleştirmek mümkündür. Yapılan tüm kredi hesaplama işlemleri sonuçlandırıldıktan sonra sözleşme üzerinde yer alan maddeler göz önünde bulundurularak müşteriye bir nüshası teslim edilir. 

Vakıfbank Konut Destek Kredisi Faiz Oranları 

Vakıfbank Konut Destek Kredisi Faiz Oranları 

BBDK ve Kamu bankalarının belirlemiş olduğu tutarlarda gerçekleştirilen faiz oranları 2022 yılı için Vakıfbank konut destek kredisi faiz oranları adı altında % 1.37 olarak belirlenmiştir.  Ayrıca Vakıfbank 0.64 ev kredisi de yine 36 ay ile 120 ay arasında geçerli olan her türlü ev destek kredisi vadeleri için geçerlidir. 

Yaşanabilecek herhangi bir problem ya da düşük kredi puanı göz önünde bulundurularak kişilere bireysel puanları üzerinden de kredi vermek mümkündür. Bu durumda kredi faiz oranları daha da düşebilir ya da daha da yükselebilir. Vakıfbank 0.74 konut kredisi seçeneklerini değerlendirmeden önce size özel faiz oranlarını bankanızdan öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank Konut Destek Kredisi Masrafları 

Vakıfbank Konut Destek Kredisi Masrafları 

Vakıfbank konut destek kredisi adı altında alınan bazı masraflar vardır.  Bu masraflar içerisinde vergi,  yıllık dönemler üzerinden geçerli olan cari işlemler,  hesap açma, stopaj ve işlem ücreti gibi ödemeler banka tarafından talep edilebilir. 

Aynı zamanda Vakıfbank ev destek kredisi 2022 masrafları içerisinde kişiyi garanti altına alacak sağlık sigortası da bulunur.  Sağlık sigortası masrafları kişinin maddelerine bağlı olacak şekilde ödeme planlarını içine dâhil edilir.  Ek masraf olarak sunulmaz.

Bu masraflar daha sonrasında müşteriden farklı kanallar aracılığıyla talep edilmez.  Tüm hesaplamalar Kredi çekimi sırasında gerçekleştirilir ve ödeme planına dâhil edilir. Tüm ödemeler bankanın açmış olduğu hesapları üzerinden gerçekleştirilir. Yapılan anlaşmaya bağlı olarak aylık ya da 3 aylık olacak şekilde ödemeler sağlanır. Bu banka ile görüşülür.

Vakıfbank Konut Destek Kredisi Başvuru Sonucu 

Vakıfbank konut destek kredi başvurusunda  bulunan müşteriler kısa süre içerisinde banka tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda istediği tutarda kredi çekebilir. Kredi tutarları büyük şehirler ve küçük şehirlerde farklılık gösterir. İstenilen tutarı da kredi banka tarafından sağlanamıyor ise bu durumda kişi o tutara bağlı kalacak şekilde farklı bir ev arayışına girebilir. 

Bu işlemlerin tamamlanması ekspertiz gönderimi ve eve biçilen fiyat onaylandı andan itibaren sağlanır. Ev ipoteklenir ve tüm ödemeler bitene kadar evin satış işlemleri  farklı bir kişiye gerçekleştirilemez.  Ödemelerde yaşanabilecek her türlü aksaklıklara karşı sigorta yapılır.

Eğer müşteri herhangi bir ödemeye gerçekleştiremiyor ve bankanın yaptığı uyarılara rağmen ödeme planına uymuyor ise almış olduğu ev geri alınır. Tüm ödemeler bittikten sonra banka ev üzerindeki ipotek kaldırarak müşteriye verir. Çekilen kredinin geri ödenmesi durumunda kişi evin içerisinde oturabilir. Kiraya verebilir. Satışını yapamaz. Aile fertlerine devredemez.

Vefat durumunda reddi miras yapılmadığı sürece ödemelere aile fertleri devam eder. Ya da banka ile yeniden sözleşme yapılarak ödeme üstlerine alınabilir. Mirası reddetmek durumu söz konusu olursa o durumda ev bankanın olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap