Vakıfbank 0.64 Konut Kredisi Hesaplama

Vakıfbank 0.64 Konut Kredisi Hesaplama  Kamu bankalarının ülke ekonomisine destek paketi kapsamında 10 ve 15 yıl vadeli istendiği durumlarda da bir yıl geri ödemesiz ev kredisi vereceği ile ilgili açıklamaların yapılması kişilerin bu zamanı beklemelerine ve başvuru için nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini merak etmelerine sebep olmuştur. Bu açıklamanın ardından konut almak amacı ile uygun kredi faizinden faydalanmak isteyen bireyler farklı ücretlerde hesaplamalarda bulunmuşlardır.

En fazla merak edilen konulardan bir tanesi olarak yer alan Vakıfbank 0.64 ev kredisi hesaplama işlemleri pek çok insanın kafasının karışmasına sebep olur. Bu nedenle Vakıfbank 0.64 konut kredisi hesaplamalarının yapılması için kişiler internet sayfaları üzerinde yer alan çeşitli konut kredisi hesaplama araçlarından yararlanabilirler.

Vakıfbank 0.64 Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tüketicilerin en fazla merak ettiği sorulardan biri olarak yer alan Vakıfbank 0.64 konut kredisi başvurusu nasıl yapılır sorusu pek çok kişiyi ilgilendiren bir sorudur.  Kişiler Vakıfbank 0.64 evkredisi için Vakıfbank şubelerine giderek ya da internet üzerinden müracaat yapabilirler. Vakıfbank 0.64 konut kredisi masrafları içinde net tutar olarak tek kalem dosya tahsis ücretidir.

Vakıfbank 0.64 evkredisi dosya masrafı binde beş (%0,5) şeklinde uygulama yapılır. Çekilen kredi tutarına bağlı olarak kredi tahsis ücretini kişiler kendileri de hesaplayabilirler. Ekspertiz ücreti, kredinin onaylanmasının devamında peşin olarak tahsil edilir.  İpotek tesis ücreti, kredi kullanıcısı tarafından ödenmekte olmasının yanı sıra her sene düzenli olarak artırılır. 

Vakıfbank 0.64 Ev Kredisi Başvuru Şartları

Vakıfbank 0.64 Ev Kredisi Başvuru Şartları

18 yaşının doldurulmuş olması, kredi çalışmalarının genel itibari ile düzgün olması, gelirlerin resmi olarak kayıtlandırılabilir olması, evli olan kişilerin eş rızasını yazılı olarak bankaya vermesi,  alınan konutun tapuda “mesken” şeklinde geçmesi olarak sıralanabilir. Bunun yanında konut için yapı kullanma izin belgesi (iskânı) alınması da önemli bir detaydır. Bu anlamda Vakıfbank 0.64 konut kredisi maddi giderleri de oldukça önem taşıyan bir konudur.

Esas olarak bakıldığı zaman ekspertiz ücreti, ipotek tesis ücreti, deprem sigortası ücreti, hayat sigortası ücreti, yangın sigortası ücreti ve dosya tahsis ücretinden meydana gelir. Bu maddi giderler, satın alınacak konutun yüzölçümüne, lokasyonuna ve krediyi çekecek olan bireyin cinsiyet, yaş, meslek gibi temel bilgilerine göre farklılık gösterebilir.

Vakıfbank 0.64 Konut Kredisi için Gerekli Evraklar

Vakıfbank 0.64 Konut Kredisi için Gerekli Evraklar

VakıfBank ev kredisi müracaatı için aşağıda belirtilen belgeler talep edilir:

  • Kimlik belgesi fotokopisi
  • Gelir belgesi
  • Alınacak konuta ait tapunun fotokopisi

Memurlar için maaş bordrosu, özel sektör çalışanları için maaş bordrosu ve şirket imza sirküleri, emekliler için emekli aylık dökümü, şirket ortakları için güncel vergi levhası, bilanço, gelir tablosu, imza sirküleri ve oda kayıt belgesi gereklidir.

Çiftçiler için çiftçilik belgesi, arazi tapu fotokopileri; gayrimenkul kira geliri alanlar için tapu belgesi, ilgili kira kontratı ek olarak gerek duyulan belgelerdir. Konut kredisi faizleri dönemsel olarak farklılıklar gösterebilir. Bunun yanında güncel olarak yayınlanana 0.64 konut kredisi ile alakalı tablolara da kolay bir şekilde ulaşılması mümkündür.

Vakıfbank 0.64 Konut Kredisi Masrafları

Hesaplama işlemleri kadar sürekli sorulan ve merak edilen durumlardan bir diğeri de Vakıfbank 0.64 konut kredisi masrafları konusudur. Tüketiciler, kredi ödemelerinin yanı sıra maddi giderleri de oldukça fazla merak ederler. Bunun nedeni ise Vakıfbank 0.64 ev kredisi ile alakalı olarakkonut kredisi maddi giderleri, standart ihtiyaç kredi maddi giderlerine kıyaslandığı zaman biraz miktar yüksek tutarda yer alır. Bu durum da tüketicilerin kredi kararlarını etkileyen bir unsur olarak ön plana çıkar. Kredi vadesi ve tutarı ne kadar uzun olursa ödenmesi gerekli olan hayat sigortası primi de o kadar yüksek şekilde yer alır.

Vakıfbank Konut Kredisi Aşamaları

Vakıfbank Konut Kredisi Aşamaları

Vakıfbank Konut Kredisi Kullanmak amacı doğrultusunda izlenmesi gereken aşamalar; 

  • Kullanılması arzu edilen konut kredisi tutarının belirlenmesi,
  • Başvuru formundaki iletişim bilgilerinizi ve kişisel bilgilerin hatasız bir biçimde doldurulması,
  • Talep edilen evrakların bankaya eksiksiz bir biçimde teslim edilmesi şeklindedir.

Ayrıca ekspertiz ücretinin ödenerek raporun çıkmasının beklenmesi, bankadan ipotek evraklarının teslim alınarak tapuya iletilmesi, tapu devir işleminin tamamlanmasının ardından gerek duyulan evrakların bankaya iletilmesi de önemlidir. Kredinin onaylanmasının ardından kişilere iletilen kredi ödeme planı ve kredi sözleşmesinin de onaylanması ile süreç tamamlanır. 

Vakıfbank Konut Kredilerinin Genel Nitelikleri

Vakıfbank konut kredilerinin genel nitelikleri;  yüz yirmi aya kadar vade yapılabilmesi, teminat şeklinde satın alınan evin banka tarafından ipotek edilmesi, esnek ödeme şartlarının bulunması şeklinde sıralanabilir.  Vakıfbank ev kredileri arasından en ideal konut kredisi alternatifine ulaşmak için Vakıfbank 0.64 ev kredisi hesapla ile alakalı hesaplama aracı mevcuttur.

Yapılan ev kredisi hesaplama işlemi ile kredilerle alakalı detaylı bilgilere ulaşılması oldukça kolaydır. Bu bilgiler ise konut kredisi faiz oranı, ödenecek aylık meblağ, toplam ödeme tutarı, ödenecek toplam faiz, kredilendirme oranı, yıllık maliyet oranı, istenen kefil sayısı, masraf tutarı ve teminat şeklinde sıralanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap