Uzun Aşk Sözleri

Uzun Aşk Sözleri Aşk insanlar için büyük bir duygudur. Aynı zamanda insanlar aşklarını ilan etmek için en güzel sözleri tercih ederler. Bu tür sözlerin söylenmesi aşamasında uzun aşk sözleri büyük bir önem taşır. Günümüzde aşk sözlerinin söylenmesi ile birlikte duyguların yoğun olarak yaşanması durumu karşımıza çıkar. Üstelik aşk sözlerinin söylenmesi ile birlikte insanların sevgi bağları daha da güçlü hale gelir.

Yazımızda ve Uzun Aşk Sözleri Romantik Sözler Sevgiliye Uzun Mesajlar Aşk İtirafları A hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu tür güzel sözler söylemek aynı zamanda aşkın en yalın halidir. İnsanlar âşık oldukları kişilere en iyi sözleri en güzel iltifatları sunmak isterler. Bu amaçla Güzel sözler arasında sevgiliye layık olanı tercih ederler. Özellikle uzun ve anlamlı sözler ile sevginizi ortaya dökebilirsiniz. Sevgiliniz belki de bir hediye değil o güzel sözleri sizden duymak ister. Bu nedenle sevdiğinize sözleri söylemek konusunda cimri davranmayın. Son zamanlarda sosyal ağlarda bu tür sevgi sözcükleri yaygın olarak kullanılır. Aynı zamanda bu tür sözlerin kullanımı aranızda bulunan soğuk buzların erimesine de neden olur. Son zamanlarda aşk sözlerinin bu tür yaygın kullanımı  görülür.

Uzun Aşk Sözleri
Uzun Aşk Sözleri

Editörün Seçimi ile Uzun Aşk Sözleri

 1. “Seninle geçirdiğim her an, kalbimde yeni bir aşk şarkısı yazıyor. Seni sevmek, hayatımın en anlamlı deneyimi.”
 2. “Gözlerine baktığımda, dünyanın en güzel manzarasıyla karşılaşıyorum. Kalbimde sadece sen varsın.”
 3. “Seninle her gün, kalbimin derinliklerinde yeni bir aşk çiçeği açıyor. Seni sevmek, yaşamın en güzel hediyesi.”
 4. “Sensiz bir an bile geçiremiyorum, çünkü sen benim her nefesimde, her anımda varsın.”
 5. “Sonsuzluğa sığmayacak kadar büyük olan sevgim, her gün seninle daha da büyüyor.”
 6. “Seni sevmek, dünyanın en güzel yükü ve en değerli hazinesidir.”
 7. “Hayatın benim için anlamı, seninle birlikte var olmaktır. Sen olmadan dünyanın bir anlamı yok.”
 8. “Her anımda seninle birlikte olmak istiyorum, çünkü seninle geçen her dakika, ömür boyu sürecek bir aşk hikayesidir.”
 9. “Sana olan sevgim, denizlerin en derinlerindeki inci gibidir, paha biçilemez ve eşsiz.”
 10. “Seninle geçirdiğim her an, kalbimde bir şarkıya dönüşüyor ve seninle dans ediyorum.”
 11. “Hayatımın anlamı, senin varlığınla bütünleşiyor. Seni seviyorum, hayatımın en değerli varlığı.”
 12. “Gözlerine baktığımda, içinde kaybolup sonsuz bir aşk okyanusunda yüzüyormuşum gibi hissediyorum.”
 13. “Seninle her gün, yeni bir aşkın filizlenmesine ve sevgimizin dallarının gökyüzüne yükselmesine tanıklık ediyorum.”
 14. “Seninle birlikte dünyanın en güzel yolculuğunu yaşıyorum ve bu aşk, sonsuzluğa doğru uzanıyor.”
 15. “Sen benim hayatıma renk katan, kalbimi coşturan, ruhumu şenlendiren en büyük aşkımsın.”

Bu uzun aşk sözleri, sevgilinize olan duygularınızı detaylı bir şekilde ifade etmek için kullanılabilir. Unutmayın, içten ve samimi sözlerle sevginizi dile getirmek, ilişkinizin daha da güçlenmesine katkı sağlar. Sevgi dolu bir ilişki için romantizm ve iletişim önemlidir.

Uzun Aşk Sözleri

 • Ey yar! Seninle ölmeye geldim. Ateşsen yanmaya, yağmursan ıslanmaya, soğuksan donmaya geldim. Mevlana
 • Gördüğünü herkes sever, sen onda görmediğini bulacaksın. Eğer gerçek aşk istiyorsan; Ten’e değil, kalbe dokunacaksın.
 • Belki hiçbir evrakta isimlerimiz yan yana gelmedi. Ama gayri resmi birçok hayalde ben seninle aynı yastıkta yaşlandım.
 • O kadar yakınsın ki seni ben sandım, sana o kadar yakınım ki beni sen sandım. Sen mi benim ben mi sensin şaşırdım kaldım… Mevlana
 • Ne sıradan bir sevgiyi yaşayacak kadar basit biriyim. Ne de seni sıradan bir sevgiye malzeme yapacak kadar herhangi biri.
 • Aşk, koskoca dünya nüfusunu bir anda sadece iki kişiye düşürmeye yarar. Nüfus sayımına gerek yoktur; çünkü aşk hiçbir zaman yerinde saymaz.

Kalbimi ve ruhumu vermemin bir yararı yok, sen zaten bunlara sahipsin. O yüzden sana bir ayna getirdim. Kendine bak beni hatırla.

Seni bana veren rabbime şükürler. Yaşanan senli her anıma şükürler. Göz görüp gönlüm severse sevgim için seni gören gözlerime teşekkürler.

Sana hasret yaşadığım her bir saniyenin değerini bilirim. Çünkü sana kavuştuğumda çektiğim hasreti kutsal yapan geçmişin izleri olacaktır.

Seni bulmaktan çok aramak isterim! Seni sevmeden önce anlamak isterim! Seni bir ömür boyu bitirmek değil de sana hep yeniden başlamak isterim…

Kadehime lacivert bir akşam çöküyor gülüm. Zehrini akıtarak çöküyor. Kartana çeviriyor her saniyeyi. Üşüyorum. Üşüdükçe seni daha çok özlüyorum.

Birinin gözlerine bakmak, onun rüyalarına girmeyi göze almak demektir. Sevmeye kabiliyetin yoksa o gözlere bakmayacaksın.

Kalbin bir gün seni sevgiliye götürecek. Ruhun bir gün seni sevgiliye taşıyacak. Sakın acında kaybolma. Bil ki çektiğin acı bir gün dermanın olacak.

Sen benim en doğru yanlışım. Tövbesi olmayan günahımsın. Uzak duramadığım yasaklım, en açık ettiğim saklımsın. Sen başımdan giden aklım, severek çektiğim ahımsın.

Canımı kapına, yüreğimi ellerine, ruhumu bedenine, uykumu yatağına, öpücüklerimi dudağına göndereceğim! Ve yemin ederim seni ölünceye kadar seveceğim!

Adını gökyüzüne yazdım her sabah sende doğsun diye, yüreğini yüreğime yazdım canın yandığında benimle yansın diye, adını canım koydum sen öldüğünde bende öleyim diye.

Gece midir insanı hüzünlendiren, yoksa insan mıdır hüzünlenmek için geceyi bekleyen? Gece midir seni bana düşündüren yoksa ben miyim seni düşünmek için geceyi bekleyen?

Dur ve dinle! Duyduğun her ayak sesi benim olabilir. Çalan her zilde benim parmağım kalmıştır. Perdeleri ardına kadar kapatma belki karşı binanın çatısında sana el sallayan ben olabilirim.

Bazı aşklar okyanus gibidir. Görmesen de sonunun bir yerde bittiğini bilirsin, şimdi okyanuslar bile kıskanır sana olan sevgimi, görmesem de biliyorum sonunu sonsuza dek bitmeyecek.

Aşk başlamadan güzel, Kalplerde heyecan Bakışlarda korku olduğu zaman güzel… Birbirimize sezdirmemek için çırpınış, Başkaları görmesin diye çabalayış, Gözlerim gözlerinin mavisine değdiği zaman.

Sen gecemi gündüze çeviren ayım, gündüzse beni ısıtan güneş, sen içimde kanayan yaram, beni yakan ateşsin. Ve sen benim için aldığım nefes kadar kıymetli paylaşılması mümkün olmayan bir eşsin.

Seviyorum seni çok seviyorum, bunu her yerde her an söylüyorum. Gurur duyuyorum gönlüme düşmenden, huzurluyum her dem seni düşlemekten. Sen benim sadece ilk görüşte değil her görüşte aşık olduğum ilk ve son aşkımsın.

Hasretim sana yar, seni sevmem bir kızılcık çiçeğinin baharına dönmesi gibidir. Senin bakışların ömrümü uzatan bir iksir… Ve ben sevgili, şimdiye kadar hiç kimsede hissetmediğim duyguları seninle yaşıyorum.

Mecnun namaz kılan birinin önünden geçer. Adam: “Ey mecnun beni görmüyor musun da namaz kılarken önümden geçiyorsun?” Mecnun: “Be adam ben Leyla’yı düşünürken seni görmedim, sen Mevla’yı düşünürken beni nasıl gördün?”

Biz seninle bir salkımın iki aşık üzümüyken,  başka şişelerden şarap olmuşuz,  başka hayatlarda harap olmuşuz.  Biz seninle bir denizin iki aşık balığı iken,  başka sularda yüzüp durmuşuz,  başka kıyılara vurmuşuz.

Seni özlemek, üşümek gibidir soğuk bir akşamüstü, yağmurun altında yürümek gibi sırılsıklam, titreye titreye. Sıcak bir yer bulup sığınmak istersin ya hani, öyle ihtiyacım var işte, yüreğine sığınıp, nefesinde ısınmaya.

Senin gözbebeklerin var ya, kadın kadın gülen, insan insan bakan gözbebeklerin. Beni tutsa tutsa gözlerin tutar ayakta. Beni yıksa yıksa gözlerin yerle bir eder. Bir açarsın ki mutluyum. Bir kaparsın her şey elimden gitmiş.

Sarılmayı bilir misin? Sahiplenmeyi, sahiplendiğinde sadık kalmayı? Sen bilir misin aşık olmayı? Bölünebilir misin ikilere, üçlere, gerekirse binlere? Yapabilir misin? Gerçekten sevebilir misin? Sevmenin demesi olmaz. Unutma; ya çok seversin bir kere, ya da hiç sevmezsin.

Yağmurlu bir günde koşar sana gelirsem ıslak saçlarımı düzelt, başımı omuzuna yasla, ansızın dudaklarımı dudaklarıma değdir. Masum bir çocuk gibi konuşursam anla ki sana muhtacım; ver elini elime yalanda olsa bir kez seni seviyorum de…

Seni o kadar seviyorum ki anlatamam hani çocuk bir çift ayakkabıya sevinir ya masumca işte öyle seviyorum seni. Seni görünce öyle rahatlıyorum, öyle sakinim, öyle mutluyum ki o çocuk vardı ya onun bayram sabahı sevinci gibi abartmıyorum insan mutlu olduğunda çocuktur aslında.

Sen benim bakışına hasret kaldığım sesine özlemle bağlandığımsın. Özlemim, hasretim, bakmaya doyamadığımsın. Bahtıma doğanımsın. Olmazsa olmazımsın. Nefretim, öfkem, kinim, sevincim, umudum, düşüm, rüyam, hayalim ama en çok ağlatan, en çok kanatansın… Sen tarifi imkânsızımsın.

Ey sevgili; heyben acıyla dolar da nefes alamazsan gel. Huzur bulacağın kıyılarım senindir. Umutların solar kurur da su bulamazsan beraber sulayalım, gözyaşlarım senindir. Kanadın kırılır da maviye uçamazsan, ne güne duruyor al, kanatlarım senindir. Çaresiz çilelere bir umut bulamazsan, kendime ettiğim dualarım senindir. Mevlana