Tuş Kilidini Açmak İçin Gözlerinizi Açık Tutmanız Gerekecek

Google'ın Pixel 4'ü yüzün kilidini açmak için açık gözler gerektiren bir seçenek elde edecek

Google’ın Pixel 4’ü telefonun kilidini açmak için yeni bir yüz tanıma sistemi kullanıyor ancak cihazın sahibinin gözlerinin açık olmasını gerektirmiyor, bu da herkesin telefonu kapabileceği ve potansiyel olarak hassas bilgilere erişmesi için sahibinin yüzüne doğrultabileceği için güvenlik endişelerine neden oluyor. Neyse ki, Google gelecek bir güncellemenin sorunu çözecek bir seçenek ekleyeceğini söylediği sürece bu geçerli olmayacak.

Bu makalede ve Tuş Kilidini Açmak Gözlerinizi Açık Tutmak Kilidi Açmak Göz Tanıma Biyometrik Güvenlik ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Google, geleneksel bir parmak izi sensörüne bağlı kalmak yerine, Apple’ın iPhone’larında en yeni Pixel 4 ve Pixel 4 XL akıllı telefonlarında yüz kimliği özelliğini tercih etti. Telefonun kilidini açmak için kullanılabilir, ancak hassas uygulamalara – bankacılık uygulamaları gibi – erişmesine ve ödemelerin kimliğini doğrulamasına izin veren bazı güvenlik gereksinimlerini de karşılar.

Ancak, bir kişinin gözlerini cihazın kilidini açmak için açılmasını gerektiren bir geçişi olan iPhone’un aksine, sizinkiler de dahil olmak üzere Pixel 4 hakemleri, bir kişinin gözleri kapalı olsa bile telefonun kilidini açacağını hemen anladı . Birisi – arkadaş ya da düşman – telefonunuzu kolayca kaldırabilir, yüzünüze doğrultabilir ve eğer uyuyorsanız ya da gözlerinizi kapatmaya zorlarsanız, telefonun kilidinin açılması gibi bir şey olmaz.

Google, bir güncelleme ile “önümüzdeki aylarda” gelen bir güncellemeyle ilgileniyor ve bir kullanıcının gözlerinin telefonun kilidini açmak için açık olmasını gerektiren bir seçenek sunacak  tıpkı iPhone’daki gibi.

“Bu arada, herhangi bir Pixel 4 kullanıcısı birisinin telefonunu alıp gözleri kapalıyken kilidini açmaya çalışmasından endişe duyuyorsa, bir sonraki kilidini açmak için pin, desen veya şifre gerektiren bir güvenlik özelliğini etkinleştirebilirler” bir Google sözcüsü Dijital Trendleri söyledi. “Pixel 4 face unlock, güvenlik gereksinimlerini güçlü bir biyometrik olarak karşılıyor ve bankacılık uygulamaları da dahil olmak üzere ödemeler ve uygulama kimlik doğrulaması için kullanılabilir. Maskeler gibi diğer yollarla geçersiz açma girişimlerine karşı dayanıklıdır. ”

Google’ın bahsettiği geçici çözüm , tüm biyometrik kimlik doğrulama yöntemlerini devre dışı bırakan ve cihaza erişmek için bir pin, desen veya parola girilmesini gerektiren bir özellik olan Android 9 Pastası’nda yapılan bir özellik olan Kilitleme modudur . Telefonun ses menüsünden hızlı bir şekilde erişilebilir (ses seviyesi tuşlarına dokunun), ancak önce açmanız gerekir. Bunu yapmak için şu adrese gidin > Ekran> Gelişmiş> Kilit ekranı ekranı Ayarlar ve üzerinde geçiş göster kilitleme seçeneği.

Artık ses seviyesi menüsünde telefonu hızlı bir şekilde kilitleme seçeneği göreceksiniz ve cihaza tekrar erişmeye çalışan kişilerin ikincil ekran kilidi olarak ayarladığınıza bağlı olarak bir iğne, desen veya şifre eklemesi gerekecek yöntem.

Piksel 4 ve Piksel 4 XL yanında 15 Ekim’de bir etkinlikte açıklandı Google’ın en son telefonlar vardır diğer bazı Google ürünleri . Telefonlar sırasıyla 799 ve 899 dolardan başlıyor ve 24 Ekim’de satışa sunuluyor.

66685