Türkiye Finans Dert Çözen Finansman Oranları ve Belgeler

Türkiye Finans Dert Çözen Finansman Oranları ve Gerekli Belgeler İsteğe bağlı hizmet ve ürün alımları için oluşturulan ihtiyaçlarını finansman danışmanlık yapabilmek için sağlanan desteğin genel ismidir. Bankacılık Kanunu’na göre kredi adı altında yapılan bu destek ihtiyaçların birden fazla olması durumunda ayrı ayrı en uygun fiyata karşılığı bilmenizi sağlar. İhtiyaç kredisi adı altında gerçekleştirilen Türkiye Finans dert çözen finansman hizmeti katılım bankacılığı prensipleri çerçevesinde sunulan bir hizmettir.

Genellikle eğitim masraflarında, sağlık harcamalarında, evlilik giderleri gibi durumlarda kullanılan bu ihtiyaç kredisi tüm alışverişlerde de yine kullanım imkânı sağlar. Aynı zamanda bu işlemler alışveriş sırasında karşılaşabileceğiniz her türlü sorunun giderilmesi için ne yardımcı olur.

Türkiye Finans Dert Çözen Finansman Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Türkiye Finans dert çözen finansman başvurusu oldukça kolay bir adımlar ile gerçekleştirilir. İnternet sitesi üzerinden, mobil şubelerden, SMS ile ve en yakın Türkiye Finans şubesine giderek başvuru işlemleri tamamlanabilir.

Dert çözen finansman işlemlerin gerçekleştirilmesi ve çözüme ulaştırılması ortalama 12 saat içerisinde tamamlanmış olur. Onaylanan dert çözen finansman başvurusu kısa süre içerisinde banka hesaplarına yatarak kişinin ihtiyacı karşılanır.

Ya da bir mal alınacak ise ödeme o tarafa yatırılarak işlemlerin tamamlanması sağlanır. Bu işlemlerin tamamlanma süreleri alınacak meblağ ve alınacak ürünün hazır olup olmadığına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Türkiye Finans Dert Çözen Finansman Oranları 

Türkiye Finans Dert Çözen Finansman Oranları 

Türkiye Finans dert çözen finansman oranları 2022 yılı için belirlenen oranlarda ihtiyacını karşılamak için sunulmuştur. Bu oranlar 12 ay ile 36 ay arasında değişen vadeleri göre farklılık gösterebilir. Ortalama olarak % 1.56 ile % 27.95  civarında olan faiz oranları her bütçeye uygun olacak ödeme koşullarını sağlıyor.

Aynı zamanda kişiye özel belirlenen faiz oranları ile ilgili yine bireylerin ihtiyacı doğrultusunda tüm alışveriş işlemlerin gerçekleştirilmesi adına banka gerekli olan yardımları sağlıyor.

Türkiye Finans Dert Çözen Finansman Hesaplama 

Türkiye Finans dert çözen finansman hesaplama işlemlerinde ortalama olarak 10.000 TL temel alınabilir. Bu tutar içerisinde yasal vergiler ve komisyon tutarları dâhil edilir. Ayrıca maliyet tablosu hesaplamalarında yer alan her türlü kar oranları,  finansman güvence sigortası ve yedek hesap gibi durumlarda yine başvuru sırasında zorunlu olarak alınması gereken hizmetler arasında yer alıyor. 

Bunun dışında ihtiyaç doğrultusunda otomatik ödeme talimatı ya da fatura ödeme talimatı gibi işlemlerde yine destek verilecek kişiye sunuluyor.  Ayrıca alışverişlerde ilgili ürünlerde hâlihazırda sahip olma durumu söz konusu ise bu durumda kar oranları farklılık gösterebiliyor.  Sağlanan Türkiye Finans dert çözen finansman hizmetlerimaksimum vadesi 36 aydır. Tahsis ve vergiler hariç finansman tutarının binde beşi oranında faiz uygulama işlemi sağlanır.

Hesaplamalarda Vergi Oranları

Bu hesaplamalara aylık ve yıllık maliyet oranları aynı zamanda yasal vergiler ve komisyonlarda dâhil edilerek alıcıya bir ödeme tablosu çıkartılır. Bankalar isteğe bağlı olacak şekilde kefil isteme, başka teminatlar sunma, ek belge isteme,  serbest değerlendirme,  fiyatlarda değişiklik yapma ve başvuruyu onaylamamak gibi durumlar içerisinde yer alabilir.

Tüm ücret ve masraf oranları banka tarafından belirlenir ve BDDK’ya bildirilir. Bu faiz oranlarında değişiklik yapma hakkı tamamen bankaya aittir. Sözleşmeler yapıldıktan sonra yapılacak faiz değişiklikleri kişiyi ilgilendirmeyecektir.

Türkiye Finans İhtiyaç Kredisi 

Türkiye Finans dert çözen finansman ve ihtiyaç kredisikatılım bankacılığı esaslarına uygun olacak şekilde kişilerin bireysel ihtiyaçlarına anında ve ertelemeden karşılayabilmesi için gerekli maddi desteği sağlaması ile ortaya çıkmış olan bir hizmettir. Bu hizmetli alan Türkiye Finans müşterisi ATM, internet şubesi ve mobil şube gibi yapacağı tüm işlemlerde EFT ya da havale gibi ödemeler için ücret ödemesi gerçekleştiremiyor.

Türkiye Finans ihtiyaç kredisi başvurusu yapıldıktan sonra anlaşmalı olduğu 8750 ATM’den aynı ay içerisinde tek seferde 500 TL’ye kadar olan her türlü para çekme işlemleri için de herhangi bir komisyon ücreti ödemiyor. Tüm başvurular kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Para çekme işlemlerini ayrı ayrı ya da tek seferde de yapabiliyor. Limit arttırma işlemleri yapılmıyor.

Türkiye Finans Dert Çözen Finansman Masrafları 

Türkiye Finans Dert Çözen Finansman Masrafları 

Bankacılık kanunlarına göre ihtiyaç kredisi masrafları Türkiye Finans ihtiyaç finansmanı adı altında 1.56’dan başlayan avantajlı kar oranlarıyla her bütçeye uygun ödeme koşulları sağlıyor. Bu yapılan ödeme fırsatları ile birlikte meblağının geri ödemesi nakit akışına göre belirlenebiliyor. Aynı zamanda Türkiye Finans da temel bankacılık işlemlerinden ücretsiz olarak yararlanılması sağlanıyor.

Ücretsiz alınan tüm hizmetler için daha sonrasında herhangi bir ödeme talep edilmiyor. Kişinin tamamen uygun fiyatlar üzerinden yararlanması sağlanıyor.

Türkiye Finans İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Belgeler 

Türkiye Finans ihtiyaç kredisi için gerekli olan bazı belgeler bulunuyor. İstenen tüm evrakları bankaya kişinin şahsi olarak başvuru yaparak sunması gerekiyor. Bu evrakları şu şekilde sıralayabiliriz. 

Türkiye Cumhuriyeti’ne ait nüfus cüzdanı, pasaport ya da ehliyet fotokopisi, son çalışmış olduğu işyerine ait maaş bordrosu ya da gelir belgesi. İşletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço tabloları,  imza sirküleri,  son ortaklık payını gösteren ya da kuruluş yılına ait Ticaret Sicil Gazetesi,  kurumsal firmalar için finansmana konu olan ürünü proforma faturası gibi evraklardır.  

Ayrıca bankanın uygun görmesi durumunda istenen kefil için de hangi belgeleri sunması istenebiliyor.

Türkiye Finansman Dert Çözen Finansman Caiz Mi? 

Kişileri acil olarak ihtiyaçlarını karşılayabilmesi ve nakdi paraya ihtiyaç duyması nedeniyle alınan Türkiye Finans dert çözen finansman kredileri, bankacılık kanuna göre kredi adı altında verildiği için dinen caiz değildir. Fakat bu durum kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Türkiye Finans dert çözen finansman caiz mi? Sorusuna verilebilecek en doğru cevap budur.

Teverruk Nedir? 

İhtiyacı karşılamak için nakit bulmak amacıyla bir şahıstan vadeli olarak alınan bir malın farklı bir kişiye peşin olarak satma işlemine teverruk gelmektedir.  Teverruk satışının mekruh ya da haram olduğunu gösteren somut bir belge yoktur.  Fakat kişilerin bireysel görüşleri farklılık gösterebilir.

Ayrıca yapılan tüm bu işlemler için belirlenmiş olan ödemeler tamamen kişinin kendisine ait olup 3. Şahısları ilgilendirmemektedir. Bu işlemlerin yürütülebilmesi için 18 yaşını doldurmuş olmak ve akli dengesinin yerinde olması gerekmektedir. Bu işlemler kişilerin velileri ya da ebeveynleri tarafından sağlanamaz. Aksi durumlarda sahtecilik durumu söz konusu olacağından suç teşkil edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap