Toplumsal Kuralların İhlalini Anlatan Gazete Haberleri Listesi

Ülkemizde ve dünyada toplumsal olarak belirlenmiş olan kurallara aykırı davrananların uğramış olduğu zarar ve olumsuz durumlar oldukça fazladır. Toplumsal kuralları ihlal edenlerin yer aldığı gazete haberlerinden bazılarını sizler için hazırladık.

Bu yazıda ve Toplumsal Kurallar İhlal Gazete Haberleri Listesi Toplum Kuralların İhlali Haberler ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Dolandırıcılık

Edirne’de polis ekiplerinin yapmış olduğu araştırmalar sonucunda yaşlı bir kadından yüklü miktarda para almaya çalışan dolandırıcılar banka personelinin şüphelenmesi ve yaşlı kadının telefonda yüksek sesle konuşması ile olayın anlaşılması sonucu kıskıvrak yakalandılar.

Trafik Kuralları İhlali

Ülkemizin dört bir yanında son teknoloji kullanılarak yapılan çalışmalarda dron ile sürücülerin kontrolü sonucu yüzlerce kişiye emniyet kemeri ve sürüş esnasında telefon kullanma nedeniyle cezai işlem uygulandı.

Toplumsal
Toplumsal Kuralların İhlalini Anlatan Gazete Haberleri Listesi

Yasa Dışı Yolcu Kaçakçılığı

Yasa dışı yollarla ülke dışına çıkmak isteyen yabancı uyruklu bir kafile polisin geniş çalışmaları sonucu yakalandı. Yakalanan şahısların bazılarının kendi ülkelerinde suç işlediği ve birçok suça karıştığı tespit edildi.

Uyuşturucu Kaçakçılığı 

Okul önlerinde çocuklara yasa dışı yollardan getirilen uyuşturucu maddelerin satılmasını amaçlayan şebeke suç üstü yakalandı. Yapılan araştırmalarda özellikle okul önlerine belirli bölgelerde bulunarak gençlere yönelik uyuşturucu satışı ve alımı yapılması için çeşitli baskılar yapıldığı öğrenildi. Suçluların sorguları yapılarak mahkemeye sevkleri sağlandı. 

Hayvan Haklarına Saygısızlık 

İstanbul’da bir kişinin kamerası ile elde edilen delillerde yolda yürüyen bir köpeğe bir şahsın yaklaşarak saldırması ve hayvanı oradan oraya sürüklemesi sonucu köpeğe işkence eden kişi çevrenin müdahalesi sonucu yakalandı. Suç üstü yakalanan şahıs hakkında hayvan hakları dernekleri birleşerek şikayetçi oldu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir