Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Hesaplanır? Hesaplamaları kişinin sağlık durumlarını göz önüne alarak yapılır. Genel olarak kişilere limitsiz yatarak tedavi imkânı sunulur. Tamamlayıcı sağlık sigortası içerisinde yer alan yatarak tedavi içerisinde yoğun bakım bulunur. Aynı zamanda kemoterapi, küçük müdahale giderleri ve özel oda gibi birçok imkân yatarak tedavi içerisinde yer alır.

TSS hesaplanırken bazı kriterler göz önünde bulundurulur. Poliçe imzalayan kişinin aktif çalışıp veya bir işte çalışmaması hesaplama işleminde önemli yer alır. Aynı zamanda sigortalı olacak kişinin medeni durumu ve mesleği de oldukça önemlidir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası kişilerin yaşamış oldukları herhangi rahatsızlıktan dolayı teminat altına alındığı sistem olarak bilinir. SGK’lı olan kişilere ayrıcalık tanır. Özel sigortası bulunmayan SGK’lı kişilerin özel hastanede tedavi olma ayrıcalığı tanır.

Kişiler özel hastanenin ayrıcalığından yararlanmak istiyorsa tss yaptırmaları gerekir. Genel olarak devlet desteği içerisinde yer alan sigorta dalı olarak bilinir. Genel olarak sosyal güvenlik kurumunun karşılamadığı bazı tedaviler bulunur. Kişilerin bazı tedavilerinde sosyal güvenlik kurumu ücreti fazla olduğundan dolayı ödeme yapmaz ve karşılamaz. Bu durumlar sonucunda devlet tamamlayıcı sağlık sigortasını yürürlüğe koymuştur.

Özel sağlık kuruluşlarının tedavi masrafları kişiye yansıma işlemi yapılmaz. Tamamlayıcı sigortanın önemi bu açıdan çok fazladır. Kişilerin rahatsızlıkları maddi açıdan yetersiz oldukları zaman tss kapsamından faydalanma imkanına sahiptir.

TSS Neleri Kapsar?
TSS Neleri Kapsar?

TSS Neleri Kapsar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı üzerinde durulduğu zaman kişilerin birçok avantajı bulunur. Sigortalı kişi poliçe imzalamış olduğu şirketin anlaşmalı olduğu hastanelerde SGK fark ücreti ödemeden birçok sağlık sorunlarına karşı tedavi olmasıdır. Sigorta sayesinde kişinin sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu hastanelerde fark ödemeden muayene olmasıdır.

Başka İçerik:  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi

Kişinin anlaşmalı hastanelerde fark ödemeden tahlil ve tetik yaptırması üzerine de ek ücret alınmaz. Aynı zamanda sigorta yaptıran kişilere yatarak ve ayakta tedavi imkânı Özel hastanelerde ek ücret ödemeden gerçekleştirilir. Evde otururken birden rahatsızlanan sigorta sahibi kişilere yönelik olarak ambulans hizmeti düşük ücret karşılığında sağlanır. Aynı zamanda kişinin sadece ev ortamında rahatsızlanması gerekmez.

Hastaneler arası nakil yapılırken kişinin sigortası varsa ambulans hizmet ücreti minimum seviyede alınır. Bu hizmetlerin yanı sıra bazı hizmetleri de kapsam alanına alır. Kişilerin ameliyatları sigorta tarafından karşılanır. Aynı zamanda kişilerin ameliyat öncesi ve sonrası tetkikleri de sigorta sayesinde minimum seviyede ücrete tabi tutulur.

Tamamlayıcı sağlık sigortasını kapsayan bir diğer hizmetler ise yoğun bakım olarak bilinir. Yoğun bakım hizmeti kişilere minimum ücret olarak yansır. Aynı zamanda kemoterapi ve radyoterapi gören sigortalı kişilerin tedavi masrafları da oldukça alt seviyeden ödemesi alınır. Tamamlayıcı sağlık sigortası içerisine diyaliz ve tıbbi gözlem masrafları da eklenir. Aynı zamanda fizik tedavi ücretleri de sigorta poliçesine dahil olarak karşımıza çıkar.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası hesaplama yapılırken bazı kriterlere bakarak hesaplama işlemi yapılır. Hastalık ve kaza durumlarında, hastalık ve kaza riskinde ayrı ayrı hesaplama yapar. Hesaplama yaparken kişinin tedavi teminatını göz önüne alır.

Kişinin ayakta tedavi olması sonucunda ücreti farklı çıkar. Aynı zamanda sigortalı kişinin yatarak tedavi olması sonucunda tamamlayıcı sağlık sigorta ücreti daha farklı çıkar. İki tür tedavi imkânı sağlık sigorta şirketlerinin farklı hesaplamalar yapmasını sağlar. Kişilerin poliçeye ekleme işleminde bulunacakları ek teminatlar da ücreti değiştirme imkânı bulundurur. Aynı zamanda kişinin isteği doğrultusunda poliçeye eklenen teminatların sayısı tss fiyatında değişiklik gösterir.

Başka İçerik:  Erken Emeklilik İçin Yapılması Gerekenler

Bunların yanı sıra kişinin isteği doğrultusunda poliçeye eklemiş olduğu ek teminatların içeriği de tamamlayıcı sağlık sigortası ücreti hesaplamasında oldukça önemli bir noktadır. Teminatlar genel olarak sigorta şirketleri tarafından belirlenir. Sigorta şirketleri kişilere limitsiz bir yatarak tedavi imkânı sunar. Aynı zamanda sigorta yaptırmak isteyen kişilere sigorta şirketleri 10 defa ücretsiz bir şekilde ayakta tedavi olma imkânı sunar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap