Shameless Dizisi Hakkında, Karekter Analizi Türkçe Uyarlaması

Shameless Dizisi Hakkında, Karekter Analizi Türkçe Uyarlaması Shameless Ülkemizde dizi izlenme oranları çok yüksek. Sadece Türk dizileri değil, Shameless gibi popüler yabancı yapımların Türkçe uyarlamaları da izleniyor.

Shameless Dizisi Hakkında, Karekter Analizi Türkçe Uyarlaması Shameless Chicago’nun varoş bir semtinde geçen Shameless, altı çocuk ve bir babadan oluşan Gallagher ailesini konu almaktadır. Evin babası olan Frank Gallagher, sahtekar, utanmaz ve alkolik bir babadır. Bu ailenin içerisinde işe yaramayan babanın görevlerini ise evin en büyük çocuğu olan Fiona’dır. Fiona, fedakar ve ailesini önemseyen bir abladır. Kardeşlerine annelik yapmaktadır. Shamless dizisi konusu bu şekildedir.

Yazımızda ve Shameless Dizi Karekter Analizi Türkçe Uyarlaması Dizi Analizi Shameless Türkçe Shameless Kar konusunda detaylar bulabilirsiniz.

Shameless dizisi oyuncuları William H. Macy, Emmy Rossum, Justin Chatwin, Cameron Monaghan, Ethan Cutkosky, Shanola Hampton, Steve Howey, Emma Kenney,Jeremy Allen White, Laura Slade Wiggins ve Joan Cusack oluşturmaktadır.

Dizi uzun sürelerdir devamlılığını sürdürmekte ve fazlasıyla beğenilmektedir. Dizi 2011 yılında piyasaya sürülmüştür. Shameless dizisi Türkçe dublaj izle seçeneği mevcuttur. Shameless dizisi yorumları oldukça eğlencelidir.

Shameless Dizisi Hakkında 8 Gerçek

Shameless dizisi, birçok şaşırtıcı gerçek oluşturmaktadır. Shameless dizisi bilinmeyenler ise bir hayli fazladır. Şaşırtıcı Shameless dizisi gerçekleri diziyı çok sevenler tarafından ve gerçek analizciler tarafından ancak bulunabilmektedir. Dizinin ilk şaşırtıcı gerçeği, pilot bölümünde taslak olarak Emmy Rossom’un ince ve koyu saçlı muhteşem halindense ortalama görünümlü, aşırı kilolu ve sarışın bir kız olarak tanımlanmasıdır.

Dizinin ikinci şaşırtıcı gerçeği ise üçüncü sezonun prömiyeri olan El Gran Cañon’un 2 milyon izleyiciyi geçerek dizinin en yüksek puanlı bölümü olmasıydı. Dizinin bir hayli şaşırtıcı ve az bilinen üçüncü gerçeği ise dört ayrı aktörün Gallagher ailesinin en gençlerinden Liam Gallagher’i canlandırmasıydı. Bu gerçek dizinin en şaşırtıcı gerçeklerinden olmayı da başardı.

Dizinin dördüncü bir gerçeği ise 2016 yılının Aralık ayında Emmy Rossom’un kalan bölümler için William H. Macy’den fazla para istemesiydi. Emmy Rossom daha fazla para verilmezse dizide oynamayacağını söyledi.

Dizideki beşinci şaşırtıcı bir gerçeği ise dizideki şakacı insan Chatwin’in dizide Rossum ile öpüşme sahneleri çekeceği zaman iğrenç kokulu yiyecekler yiyip geldiğidir. Bu bilgi de bir hayli şaşırtıcıdır. Dizideki altıncı şaşırtıcı gerçek ise Mandy ve Lip’in gerçek hayatta da çift olduğudur.

Jeremy Allen, Greenwell’in Jane Lavey’nin yerine geçtiği zaman bu ilişki başlamıştır. Dizideki yedinci bir olay ise günümüzde 22 milyon dolar net serveti bulunan William H. Macy’nin kariyerine Chicago’da haftada 100 dolarlık küçük bir tiyatroda oyunculuk yapmasıyla başlamıştır. Bu da duyanları fazlasıyla şaşırtmıştır. Dizideki bir diğer şaşırtıcı gerçek ise Fiona’nın çalıştığı Paty’s Pies adlı restoranın Chicago Illinios’deki Lincoln Avenue’de bulunan Patsy’s adlı gerçek bir bar olmasıdır.

Shameless Dizisinin Türkçe Uyarlaması

Shameless dizisinin Türkçe uyarlaması da yapılmıştır. Türkçe uyarlaması yapılan dizinin adı ise Bizim Hikaye adlı dizidir.

Bu Türkçe uyarlamalı dizide de konular aynı, oyuncuların karakter gelişimleri ise aynı şekilde ilerlemektedir. Bu dizi Shameless gibi uzun bölümler sürmemiştir. Dizi 70. Bölümde final yapmıştır. Bizim Hikaye dizisi Türkiye’de Shameless gibi popüler ve sevilir düzeye gelmiştir. Türkçe uyarlamasında başrol olarak Hazal Kaya, Burak Deniz ve Reha Özcan oynamaktadır.

Shameless Dizisi Karakter Analizi

Shameless dizisinin karakter analizi de merak edilmektedir. Dizideki Gallagher ailesinin babası olan Frank Gallagher alkolik bir babadır.

Baba kelimesinin anlamını neredeyse taşımamaktadır. Ailesini umursamakta ancak kimi zaman dokunaklı iyilikleri bulunmaktadır. Her ne kadar utanmaz ve alkolik bir baba da olsa ailesini çok sevmektedir. Dizinin ikinci ana karakteri olan ve ailenin en büyük kardeşi Fiona Gallagher ise annelik görevini üstlenen, ailesi için tonla fedakarlık yapan bir karakterdir. Babasına bile en iyi şekilde bakmayı hedefler.

Ancak mevcut şartları ve kendi istekleri arasında gelgitte kalmıştır. Phillip Ghallagher ise ailenin en büyük erkek kardeşidir. Zeki ve üniversite mezunu düzgün bir çocuktur. Düzenli bir yaşam sürmektedir ancak ailesinin durumunu göz önünde bulundurarak bu yaşama bir türlü kavuşamamaktadır. Debbie Gallagher ailenin en küçük kızıdır. Sadık ve dürüsttür.

Ergenlik dönemindeki istediği yaşamı süremeyen Debbie ablası Fiona ile kısmi sorunlar da yaşamaktadır. Ian Gallagher 2’nci en büyük kardeştir. Askeri okulda okuma hedefiyle abisinin kimliğine bürünmüştür. Eşcinseldir ve eski kız arkadaşının abisiyle ilişkisi vardır. Carl Gallagher serseri ve sadist yapıda bir kardeştir. Tam anlamıyla babasının oğludur. Kızların düşkünüdür. Liam Gallagher ailenin en küçük erkeğidir. Uyumlu ve sessiz bir tiptir. Ancak babasına hiç ama hiç benzememektedir. Steve / Jimmy / Jack Lishman Fiona’nın vazgeçemediği adamdır. Eskiden araba hırsızlığı yapmakta ancak sonrasında Tıp Fakültesine geri dönmektedir. Ailesi gibi çok zengin olmayı istemez. Veronica ‘’V’’ Fisher Gallagher’ların yan komşusudur.

Fiona’nın en yakın arkadaşıdır. Kevin ‘’Kev’’ Ball Gallagher’ların yan komşusudur. Veronica ile birliktedir. Kızlarına düşkün bir babadır. Sheila Jackson Karen’in annesidir. Kızının evlendiği adam ile ilişki kurmuştur. Dışarı çıkma korkusu barındırsa da sonrasında yenmeyi başarmıştır. Monica Gallagher evin annesidir. Eşcinseldir. Bipolar hastası olan Monica çocuklarını her seferinde terk etmiştir. Yine de Frank ona hep aşık olmuştur. Mandy Milkovic Mickey’in kız kardeşidir. Lip’in sevgilisidir. Abisi gibi çok serttir. Ancak söz konusu Lip ise uysaldır. Lip üniversiteye gitmezken kendisi onun yerine üniversiteye gidip hayatını bile kurtarmıştır. 

82984