Rüyada nikâh görmek ne anlama gelir

Nikâh


Rüyada görülen nikâh işlemi, farz bilinen ibadetleri yapmaya, rüya sahibinin hayatına gelecek olan düzene, gelecek olan şerde korunmaya işarettir.

Rüya sahibinin rüyasında kim olduğunu bilmediği bir kadınla nikâhlanması, o kişinin dinine sıkıca sarılması, farzlarını yerine getirmesi gerektiğini gösteren bir rüyadır. Rüyada usulünce gerçekleştirilen nikâh görmek, evli kişiler için yuvalarındaki sevginin ve merhametin artacağına; bekârlar içinse de hayırlı bir kısmete delildir.

Rüyada nikâh kıyan bir kişiyi yani nikâh memurunu görmek, bekârlar için evlilik olarak yorumlanırken; zaten evli olan kişiler içinse de liderlik, bir iş anlaşması yahut da boşanma olarak yorumlanır. Kişinin rüyasında nikâhını bozduğunu yani boşandığını görmesi, çıkması gereken bir seyahatten ötürü evinden uzak kalmasıyla, işini değiştirmesiyle, giriştiği bir satma işinden vazgeçmesiyle, vefat etmesiyle yahut da İslam dinini terk etmesiyle tabir edilir.

Rüyada Mut’a nikâhı adı verilen nikâhla ömrü olmayan geçici bir nikâh kıydırmak, israfla, şartsız yapılan alışverişle, uzun ömürlü olmayıp karlı olacak bir ortaklıkla, kısa vadeli rahatlıkla yorumlanır. Bir kız rüyasında nikâhlandığını gördüyse; bu rüya, o kızın yakında evleneceği anlamına gelir.

Rüyada nikâh kıymak, iyiliğe, hoşluğa, rüya sahibinin hakikatte evleneceğine yahut da bir iyilik yapacağına tekabül eder. Kişinin rüyasında hiç tanımadığı bir kadınla evlenmesi, bekârların evlenmesi, evlilerin boşanması, rüya sahibinin bir topluma liderlik etmesi yahut da biriyle ortak iş kurmasıyla da tabir edilir. Rüyada nikâhta bulunmak, yapılan bir anlaşmanın gerçek amacını görür ve bunu doğru bir şekilde kullanır.

Rüyada nikâh görmek ne anlama gelir
Rüyada nikâh görmek ne anlama gelir

Rüyada Nikâh Görmenin Anlamı

Rüyada nikâh görmek kişinin hayatının bir düzene gireceğine ve farz ibadetleri yerine getireceğine delalettir. Kişinin sorumluluk alacağına işaret eder. Rüya sahibinin her türlü kötülükten emin olacağı anlamına da gelen bu rüya, rüya sahibi için hayırlı bir rüyadır.

Rüyada Tanımadığı Bir Kadın ile Nikâhlanmak

Bir kimse rüyasında daha önce tanımadığı bir kadın ile nikâhlandığını görürse, kişinin bundan sonraki hayatında dini emirlere dört elle sarılacağı anlamı çıkar. Kişilerin rüyasında bir nikâh görmesi ve kıyılan bu nikâhın usulüne uygun bir şekilde yapıldığını görmesi bundan sonraki hayatında sevgi ve mutluluğun hüküm süreceği anlamı doğar.

Bekâr bir kişini rüyasında nikâh görmesi kısmete işaret eder. Bekâr kişinin hayırlı bir evlilik yapacağını düşündüren bu rüya kişinin yapacağı evlilik nedeniyle mutlu günler yaşayacağına da delalettir.

Rüyada Nikâh Kıyan Kişiyi Görmek

Bir kimsenin rüyasında nikâh kıyan bir memuru veya din adamını görmesi, bekâr kişiler için evlilik olarak tabir edilir. Rüyada nikâh görmek ve nikâhı kıyan kişiye görmek evli kimseler içinse, bir işte başkalarına önderlik yapacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Nikâhın Bozulduğunu Görmek

Kişinin rüyasında bir nikâhın bozulduğuna şahit olması veya boşanmaya tanık olması, uzun bir yolculuğa işaret eder. Evden bur müddet uzak kalmak olarak da yorumlanan bu rüya kişinin yolculuk ile evinden ayrılacağı anlamına gelir.

Bir kimsenin boşandığını görmesi iş hayatında yaşayacağı olumsuzluklara da yorumlanmaktadır. Vefat haberi almak olarak da bazı tabirciler tarafından yorumlanan rüyada nikâhın bozulduğunu görmek, çoğu rüya tabircisine göre hayırlı bir rüya olarak yorumlanmaz.

Bir kimsenin uykusunda hiç tanımadığı bir kadını nikâhına alması bu kimsenin oruç ve namaz gibi dini vecibelerini yerine getirmesi gerektiği anlamına gelir.

Rüyada Bir Nikâhta Bulunduğunu Görmek

Rüyada nikâh görmek yani kişinin bir nikâh merasiminde kendisini görmesi, bir anlaşmanın gösterilmeyen iç yüzünü göreceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyasında nikâhlandığını gören genç kızın kısa sürede hayırlı bir evlilik yapacağı düşünülür. Bir kimsenin rüyasında nikâh kıydığını görmesi hiç aklında olmayan bir kimseye faydada bulunacağı iyilik yapacağı anlamına gelir.

Rüyada kişinin nikâh memurunu görmesi işlerinin yolunda gideceğine bir işaret olarak kabul edilir. Genel anlamda rüyada nikâh görmek, bekârlar için evlilik ve ferahlık ile yorumlanırken, evliler için boşanma ve işlerin kötüye gitmesi şeklinde de yorumlanır. Rüyaların yorumları yapılırken rüyanın tamamı ele alınmalı ve rüya tüm detayları ile birlikte yorumlanmalıdır.

Rüyada Nikâhlanmak

Bir kimsenin rüyasında evlendiğini görmesi, kişinin dini konularda eksiklerini gidermesine ve Allah’a yaklaşmasına işarettir. Rüyada nikâh görmek, üst bir mertebeye gelmek için çabalamaya da işarettir. Kişinin rüyasında yakın arkadaşlarından birisini evlendirdiğini görmesi, evini satacağı anlamında yorumlanır. Kişinin arkadaşının kendisine yakınlığı ise evini satacağı tarih ile yorumlanır.

27346