Rüyada kale görmek ne anlama gelir

Kale


Rüyada kale görmek; gerçekleri doğrulamaya, güvenilir kişilerle muhatap olmaya, İslamiyet’e, Allah’ın emir ve yasaklarına, inanca delalet eder. Rüyada bir kale yaptığını gören kimse düşmanından korunur. Rüyada kale görmek tamamen üzüntü ve kederlerden kurtulmaya ve ferahlığa erişmeye işarettir. Bir kaleye girdiğini gören kimse, ibadet ve taat yapmaya delalet eder. Bir kimse, uzaktan bir kale görse, o kimse bir yerden diğer yere yolculuk eder. Abdülgan’i Nablusi’ye göre; kale günahlardan kurtulmaya işarettir. Kaleye hapsedilmek evlenmeye, mülk edinmeye, çocuğu olmaya, tövbe etmeye işarettir. Kale, büyük bir ilim ile de tabir olunur. Rüyada kaleler ve müstahkem mevki ile ayni şekilde tabir edilir.

Rüyada kale görmek ne anlama gelir
Rüyada kale görmek ne anlama gelir

Rüyada Kale Görmek

Rüyada kale görmek, rüyayı görenin doğru yola bağlı olduğuna ve bu yoldan sapmadığına, gelenek ve göreneklere duyduğu sevgiye, milli değerlerin korunmasına karşı duyarlılığına, kendisi için vazgeçilmez olan insanlara karşı şefkatli olduğuna işaret eder. Rüyada kale görmek iyi, temiz ve güzel bir rüyaya aittir. Güvenlik, tehlike ve kötülüklerden korunma, barış, mutluluk ve rahatlık demektir. Bu, yakın bir gelecekte hayalperestin kendisini üzen ve şüphelendiren sorunlardan kurtulacağı anlamına gelir.

Rüyada Kale Kapısını Görmek

Rüyada kale kapısını görmek İfade uygun olduğunda, hükümet gibi kadın veya erkek olarak adlandırılır. Rüya sahibinin varlığından güç alan ve şefkate ihtiyaç duyan uzun boylu, sağlam, naif ve kırılgan bir kişinin varlığı olarak tanımlanır.

Rüyada Kale Duvarı Görmek

Rüyada kale duvarı görmek Rüyadaki duvarlar cetveli temsil eder. Ülkeyi yöneten, eylemleri hakkında konuşan, her gün dinleyen, alkışlayan veya yuhalayan asil ve kalabalık otoriterlere atıfta bulunur.

Rüyada Uzaktan Kale Görmek

Rüyada uzaktan kale görmek veya rüyada kale görmek, rüya görenlerin hayalini kurduğu uzak memleketin habercisidir. Bu, kişinin sonunda bu topraklara ulaşacağı ve orada yaşama şansını elde edeceği anlamına gelir.

Kaleyi uzaktan görmek, bir yerden bir yere hareket etmek demektir. Rüyada kale görmek, güzel bir kişiliğe sahip olduğunuz için size güvenen kişilere delalettir. Karanlıkta bir kalede olmak, sabrettiğiniz ve kaleye hapsolduğunuzu gördüğünüz sürece günahtan arınacağınız anlamına gelir

Rüyada Kaleye Girmek

Rüyada kaleye girmek rüyayı gören kişinin Allah’ın evinden hiç çıkmak istememesi, hem kendisine hem de dinine bağlı olduğu anlatılır. Rüya görenlerin hiçbir koşulda dinlerini terk etmeyeceklerine yorumlanır.

Rüyada Kale İnşa Etmek

Rüyada kale inşa ettiğini gören kimse, iman ve ruh noksanlıklarını gidermeye çalışır. Öte yandan bu rüya seni incitenlerden uzak durmaktan yorulur. Rüyada kalenin yıkılması Rüyada kale yıkmak, kale yapmanın tam tersidir. İnançlarından vazgeçer ve bazı insanlar tarafından incitilmekten bıkmıştır. Uzaktan bir kale görmek, seyahat etmek demektir. Bazen iş ve dünyevi başarılarından memnun olduğuna dalalet eder. Terk edilmiş bir kale, din ve dünya eksikliğidir ve güçlü bir kale, bir din ve dünyanın güzelliğidir. Yöneticiler için bir kilit işareti; kendinizi bir burçta görmek, yüksek bir pozisyon veya ölümün habercisidir.

Rüyada kale inşa etmek, şerefinizi ve haysiyetinizi düşmanlarınızın nazarından korumak demektir. Evinizi, barınağınızı veya kalenizi harap bir halde görmek, eşinizin ölümü veya dininizin karıştığı şeklinde yorumlanır. Uzaklarda bir yerde kale görmekhayırlı bir işe, yolculuğa, adınızı söylemeye, namusunuzu helal olmayan şeylerden korumaya yorumlanır. Daha önce yıkılmış, ancak daha sonra müstahkem bir kalede hapsedildiğini görmek, başarının kanıtıdır. Rüyada kale görmek, günahtan kurtulduğunuza veya büyük ve güçlü bir adam tarafından desteklendiğinize işarettir.

Rüyada Kaleye Tırmandığını Görmek

Rüyada kaleye tırmandığını görmek, zirveye ulaştığına ve kazandığına işarettir. Bu, düşmanı yenerek ve geride bırakarak başarılı olmakla eşdeğerdir. Birinin kaleye gidip bir derdi olduğunu gördüğünüzde onu çözebilir ve rahat bir hayat sürebilirsiniz. Aynı zamanda sevilen biriyle birlikte olmanın ve rahat bir yaşam sürmenin bir işaretidir.

Rüyada Kalede Oturduğunu Görmek

Rüyada kalede oturduğunu görmek Rüyada onları kalenin tepesinde otururken görenler ailelerinden ayrı yaşamak istediklerine işaret ederler. Rüya sahibinin eve tek başına girdiğini gösterir.

Rüyada Kalede Mahsur Kalmak

Rüyada kalede mahsur kalmak Rüyada kendini kalede kapana kısılmış olarak gören kişinin günahkâr olduğuna delalet edilir. Kişinin tövbe ettiğini ve imana döndüğünü gösterir.

Rüyada Kale Merdiveni Görmek

Rüyada kale merdivenine bakan kişi, çevresinde samimi görünen insanların olduğunu gösterir. Bu insanların asıl amacının onlara zarar vermek olduğunu ve dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor. Rüyada surlara tırmanmak rüya sahibinin hedefleriolduğunu gösterir. Kişinin bu hedeflere ulaşmak için elinden geleni yapacağını gösterir. Rüyada kale inşa etmek Rüyada kale inşa etmek, imanınız ve ruhunuzdaki eksiklikleri gidermeye çalıştığınıza delalet eder. Üstelik hayalperestler, kendisine zarar verenlerden uzaklaşmaktan bıkmışlardır.

Rüyada Kalede Mahsur Kalmak

Bir kalede mahsur kaldığınızı hayal etmek için büyük bir ev vardır. Bekâr ise evlenir. Evlendiğinde çocuğu olur. Başka bir dinde Müslüman olur. Günahkârsa tövbe eder. Hasta hastaysa, iyileştiğinin bir işaretidir. Kendinizi kalede görmek ve kaleyi gezmek ibadete devam ettiğiniz anlamına gelir. Kendiniz kalenin bulunduğu yerden çevreyi gözlemlerken görmek, günahlarınızdan bir sığınak aradığınızın göstergesidir.

Rüyada Kale Yapımına Katıldığını Görmek

Rüyada kale yapımına katıldığınızı ve çalıştığınızı görmek, düşmanlarınızı kovduğunuza, şerefinizi beladan kurtardığınıza ve nefsinizi haramdan kurtardığınıza delalettir. Terk edilmiş kaleyi görmek, dini inançlarının sarsıldığının veya karısının ölmekte olduğunun kanıtıdır.

Abdülgani Nablus’a göre; kale, Günahtan kurtuluşun kanıtıdır. Kaleye büyük bir ilim de denir. Rüyada kale inşa ettiğini görmek, rüyayı gören kişinin dininin iyileşmesine ve düşmanlarını bastırmasına yardımcı olur. Kaleyi yok ettiğinizi görmek, düşmanlarının rüya sahibini sıkıştırdığı anlamına gelir.

Kirmani’ye göre kendilerini kalenin içinde görenler isteklerini yerine getiremeyecek ve hastalanırlarsa öleceklerdir. Kale üzerine oturduğunu görmek herkes düşmanlarına üstün geleceğine yorumlanır

63751