Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir 2022?

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir 2022? Son zamanlarda özellikle üniversite öğrencileri, ihtiyaçlarını daha kolay bir şekilde karşılamak için kredi kartı çıkartmak istemektedir. Bu bağlamda öğrencilere kredi kartı veren bankalar hangileri sorusuna yanıt aranmaktadır. Günümüzde sayısız banka, aidatsız öğrenci kredi kartları vermektedir. Bu kartların birçoğu yalnızca öğrencilere özeldir. Bu sayede öğrenciler sorunsuz bir şekilde kendilerine uygun bir kredi kartı alabilmektedir.

Öğrenci Kredi Kartı Limit Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Öğrenci kredi kartı limit hesaplama, bankalar tarafından yapılan işlemlerden bir tanesidir. Zira öğrencilerin gelir belgesi olmadığından dolayı, limitleri bankalar belirlemektedir. Bu bağlamda öğrencilere verilebilecek kredi kartı limitleri çoğunlukla 500 ila 1500 TL arasında olmaktadır. Eğer başvuruda bulunacak öğrenci daha önce hiç kredi kartı kullanmamışsa, kredi kartı limiti düşük olacaktır.

Öğrenciler İçin Kredi Kart Başvuru Şartları Nelerdir?

Üniversite öğrencileri, aidatsız öğrenci kredi kartı konusu üzerine araştırmalar yapmakta ve kendilerine uygun kredi kartları alabilmek için hangi şartların yerine getirilmesi gerektiğini merak etmektedir. Öğrencilerin kredi kartı başvurusu yapabilmesi için ilk istenen şart, 18 yaşını doldurmuş olmaktadır. Reşit yaş sınırını geçmeyen öğrenciler kart alamamaktadır.

18 yaş şartını karşılayan öğrenciler, kimlik kartları ve öğrenci belgeleri ile birlikte istedikleri bankaya başvuruda bulunabilmektedir. Başvurunuzun olumlu sonuçlanabilmesi için öğrenci kredi kartı veren bankalar araştırması yapmalı ve bu bankaları tercih etmelisiniz.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar hangileri araştırması yapan öğrenciler, bu noktada birçok bankanın öğrencilere sunduğu kredi kartları için başvuruda bulunabilir. Başvuru yapabileceğiniz bankalar, aşağıdaki listede sıralanmaktadır.

  • Ziraat Bankası
  • İş Bankası
  • TEB
  • Garanti Bankası
  • Yapı Kredi Bankası
  • Akbank
  • Vakıfbank

Belirtilen bu bankalar, öğrenci kredi kartı başvurusu için uygundur. Aşağıdaki başlıkları inceleyerek bu bankaların öğrenciler için hazırladığı kredi kartlarını ve bu kartların sahip olduğu özellikleri öğrenebilirsiniz.

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı – İş’te Üniversiteli Maximum Genç

İş Bankası, öğrenciler için İş’te Üniversiteli kartı sunmaktadır. Öğrencilere aidatsız öğrenci kredi kartları veren bakalar arasında yer alan İş Bankası, hem taksit hem de nakit avans özellikleri sunmaktadır. Buna ek olarak maximum kart özelliklerinin hepsinden yaralanabilmeniz mümkündür.

Akbank Öğrenci Kredi Kartı Exi26 Üniversiteli

Aidatsız öğrenci kredi kartları arayışı içerisinde olanların tercih edebileceği Exi26, hem aidatının olmaması hem de Axess anlaşması olan yerlerde taksitle alışveriş yapılabilmesi ile ön plana çıkmaktadır. Üstelik Axess kredi kartı ile nakit avans kullanabilmeniz de mümkündür.

Öğrencilere kredi kartı veren Garanti Bankası Öğrenci Kartı Bonus Genç

Öğrencilere kredi kartı veren Garanti Bankası Öğrenci Kartı Bonus Genç

Garanti Bankası’nın sunmakta olduğu Bonus Genç, 18 yaşına gelen ve öğrenci belgesini bankaya götüren çoğu öğrencinin kredi kartı sahibi olmasını sağlamaktadır. Bonus kart sahiplerinin faydalanabildiği tüm ek avantajlar, Bonus Genç kullanan öğrenciler için de geçerlidir.

Vakıfbank Öğrenci Kartı Like Card

Aidatsız öğrenci kredi kartları için başvurulabilecek bankalardan biridir. 500 TL ile 1.000 TL arasında limitler ile öğrencilere kredi kartı sunan Vakıfbank, Like Card adındaki kart türünü öğrencilere özel olarak hazırlamıştır. Bu kartı kullanan öğrenciler, herhangi bir kart ücreti ödememektedir. Buna ek olarak hem peşin hem de taksit seçeneklerinden faydalanabilir ve geri ödemenizin nasıl yapılacağını kendiniz belirleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı Bankkart Genç

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı Bankkart Genç

Aidatsız öğrenci kredi kartları denilince ilk akla gelen Bankkart Genç, hem banka kartı hem de kredi kartı olarak kullanabilmektedir. 500 – 1.300 TL arasında limit ile sunulan Bankkart Genç, pek çok özelliğe sahiptir. Örnek vermek gerekirse kredi kartınızdan nakit avans kullanabilir ve kart limitinin bir bölümünü nakit olarak çekebilirsiniz. Bunun yanı sıra anlaşmalı yerlerden taksitle alışveriş yapabilirsiniz.

TEB Bankası ÜniversiTEB

ÜniversiTEB, TEB Bankası tarafından sunulan öğrenci kartları arasında yer almaktadır. Bu kart, bonus özelliğine sahipti ve harcama yapan öğrencilerin bonus kazanmasını sağlamaktadır. Öğrenci kredi kart başvurusu için tercih edebileceğiniz TEB Bankası, pek çok özellik sunarak öğrencilerin rahat bir şekilde eğitim alabilmesini ve eğitim hayatında maddi sıkıntılar yaşamamasını desteklemektedir.

Yapı Kredi Bankası Play Card

Yapı Kredi Play Card, öğrencilere kredi kartı veren bankalar hangileri sorusuna verilebilecek en iyi yanıtlar arasındadır. Yapı Kredi World avantajlarının hepsini kapsayan Play Card, internet üzerinden de alışveriş yapılmasını desteklemektedir. Üstelik bu kartı kullanabilmeniz için herhangi bir kart ücreti vermenize gerek yoktur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap