Neden Kredi Kartı Alamıyorum? Bankalar Neden Kart Vermez?

Neden Kredi Kartı Alamıyorum? Bankalar Neden Kart Vermez? Kredi kartı almak istiyorsunuz ama alamıyor musunuz? Bankalar neden kredi kartı vermez? Gelin hep birlikte araştıralım. Kredi kartı kullanımı özellikle alışverişlerde en çok tercih edilen yöntemdir. Taksit imkanlarının olması ve ödeme süresinin belli bir güne ertelenmesi alışveriş severler için oldukça avantaj sağlamaktadır.

Kredi kartının avantajlarından yararlanmak isteyen bireyler soluğu bankalarda alırlar. Bankalara başvuru yapan bireyler bankanın olumsuz cevabıyla karşılaşınca bankalar neden kredi kartı vermez sorusunun cevabını aramaya koyulurlar. Bu yazımızda neden kredi kartı alamıyorum? Kredi kartı verilmemesinin sebepleri nelerdir? Gibi birçok sorunun cevabını bulacaksınız.

Neden Bana Kredi Kartı Çıkmıyor?

Bankalara yaptığınız kredi kartı taleplerinden sonra bankalardan olumsuz cevap alınca akla gelen ilk soru neden kredi kartı çıkmaz sorusudur. Bu sorunun iki ana sebebi vardır. Eğer bu iki sebebi olumsuzdan olumluya çevirirseniz kredi kartı almanız mümkün hale gelecektir. Kredi kartının çıkmamasının sebepleri arasında aynı zamanda sıfır gelire sahip olmanızdır. Eğer çalışan durumunda değilseniz veya geliriniz yoksa bankalar başvurunuza olumsuz cevap verecektir.

Bankalar neden kredi kartı vermez? Vermemesinin sebeplerinden ilki kredi notunuzun kredi çekemeyecek kadar düşük olmasıdır. Kredi kartınız 0 ile 1200 arası gibi düşük bir nota sahipse bankalar sizi güvensiz bulup size kredi kartı vermezler. Bu yüzden kredi kartı talebinde bulunmadan önce kredi notunuzu öğrenmekte fayda vardır. 1200 üstü ise kredi kartı çıkma olasılığı yüksektir. Eğer kesin kredi kartının çıkmasını istiyorsanız o zaman kredi kartınızın minimum 1300’lerde olması gerekmektedir.

Bankalar neden kredi kartı vermez sorusunun diğer bir cevabı ise gelir durumunun düşük olmasıdır. LKS limitinin kredi kartı çekmeniz için uygun olması gerekir. Eğer uygun değilse size kredi kartı verilmez. Yalnız bu kesin bir cevap değildir. Çünkü çoğu banka kredi kartlarının kullanılması için aynı zamanda gelir elde etmek için LKS limiti sağlamayan müşterilerine de kredi kartı vermektedir. Neden kredi kartı çıkmıyor sorusunun cevabını bu ikisinden biri oluşturur. Bu iki sebebi ortadan kaldırdığınız andan itibaren bütün bankalar kredi kartı vermek için kapılarını size açacaktır.

Bankalar Hangi Nedenlerden Dolayı Kredi Kartı Vermez?

Bankalar Hangi Nedenlerden Dolayı Kredi Kartı Vermez?

Kredi almak istiyorsunuz ama bankalar size kredi kartı vermiyor mu? Peki bankalar neden kredi kartı vermez? Bu soruların cevapları yukarıda bahsettiğimiz noktalardan kaynaklanır. Fakat siz yukarıdaki şartları yerine getirmenize rağmen bankalar hala kredi kartı vermiyorsa bunun birkaç sebebi olabilir.

Bankalardan herhangi birine kredi ve kredi kartı talebinde bulunduktan sonra kredi taksitlerinizi ödemeyince takibe alındıysanız bankalar bu yüzden size kredi kartı vermiyor olabilirler. Özellikle yasal takip sürecine alındıktan sonra bütün bankalara 5 yıl gibi bir süre kesinlikle kredi ve kredi kartı başvurusunda bulunamazsınız. Daha önce yasal takibe alındığınızda sürenin dolup dolmadığına bakmalısınız.

Bankalar neden kredi kartı vermez sorusunun diğer bir cevabı ise haciz ve icra sürecinde olmanızdır. Herhangi bir konudan dolayı icralık olduysanız ya da üzerinizde haciz varsa bankalar bu sebepten dolayı size kredi kartı vermezler. Yukarıda yazan kredi şartlarını sağlıyorsanız ve kredi kartı talebiniz reddediliyorsa kesinlikle üzerinizde bir haciz ve icra olup olmadığına bakmalısınız. Ayrıca sık sık kredi kartı başvurusu yapmak bankalar nezdinde hoş karşılanmadığı için size kredi kartı vermeyebilirler.

LKS limiti Ne Demektir?

LKS limiti Ne Demektir?

LKS limiti bankalar neden kredi kartı vermez sorusunun cevaplarından biridir. LKS limiti banka müşterisinin kullanabileceği limittir. Örneğin geliriniz 3.000 ise LKS limitiniz 12.000’dir. Yani kısaca LKS limiti nedir sorusunun cevabı, gelirinizin 4 katı olan kredi kartı sınırıdır. Bu demek oluyor ki kredi kartı limitiniz gelirinize göre şekillenmektedir. Bu oran ise gelir×4 şeklindedir.

Nakit Blokeli Kredi Kartı Başvurusu Yapmak İçin Ne Yapmalıyım?

Her yöntemi kontrol ettiniz ve kredi kartı almak için şartları sağlayamadığınızın kanısına vardıysanız umudunuzu yitirmeyin. Bankalar kredi kartı alamayan müşterilerine nakit blokeli kredi kartı seçeneği sunmaktadır. Nakit blokeli kredi kartı uygulamasını kredi kartı çıkmayan her birey kullanabilmektedir. Bankalara nakit blokeli kredi kartı başvurusu yaparak belli bir miktar nakit para yatırmanız gerekmektedir. Banka sizden aldığı paraya bloke koyarak o parayı çekmenize izin vermez. Verdiği kredi kartının düzenli ödemesini yaptıktan sonra banka kredi notunuz yükselişe geçer ve blokeniz kalkarak yatırdığınız parayı geri alırsınız. Aynı zamanda artık bir kredi kartınız da olmuş olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap