Neden Kredi Çekemiyorum? Kredi Çıkmama Sebepleri

Neden Kredi Çekemiyorum? Kredi Çıkmama Sebepleri Bu soru birçok banka müşterisinin cevabını aradığı sorulardan biri olmakla beraber kredi çekmek isteyenlerin de en çok merak ettiği sorulardandır. Krediye ihtiyacınız var ve kapısını çaldığınız bankalar size kredi vermiyor mu? O zaman ters giden bir şeyler vardır. Kredi alamıyorum ne yapmalıyım sorusu içerisinde kayboluyorsanız bu yazı tam size göre. Yazımızda neden kredi çıkmıyor gibi soruların cevaplarını kapsamlı olarak bulabileceksiniz.

Her banka büyük risk olsa da kendi gelirini arttırmak için müşterilerine faizli olarak kredi imkanı tanır. Eğer başvurduğunuz banka ve bankalar size kredi vermiyorsa mutlaka bir nedeni vardır. Bu nedenler birkaç tane olabilir. Eğer bankanın istediği şartları sağlamıyorsanız banka kredi verme konusunda riske girmemek için çekimser davranır. Size bahsedeceğimiz püf noktaları yerine getirirseniz kredi çekme imkanınız artacaktır.

Benim sicilimde sorun olmasa bile eşimin kredi notu beni etkiler mi sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyiz. Bütün şartları yerine getirseniz bile yine kredi çıkmama durumu devam edebilmektedir. Peki neden kredi vermiyorlar? Gelin bunun cevabını birlikte arayalım.

Bankalar Neden Kredi Vermiyorlar?

Bankalar neye göre kredi veriyorlar ya da vermiyorlar? Kredi çekememenin sebebi nedir? Eşimin kredi notu beni etkiler mi? Gibi birçok soru kredi çekmek isteyen banka müşterilerin gündeminde yer alır. Bankalar bir nedene bağlı değil de birçok nedene bağlı olarak kredi vermiyor olabilirler.

Neden kredi alamıyorum diyorsanız bunun ilk sebebi kredi notunuzun düşük olmasıdır. Bankalar kredi notu düşük olan müşterilerine çekimser bakıp risk almak istemediği için kredi vermezler. Çünkü kredi notunun düşmesinin en büyük sebebi kredi ve kredi kartlarının düzenli ödenmemesidir. Bu yüzden banka düzenli ödeme yapmadığınız için risk alıp size kredi vermek istemeyebilir.

Kredi Çıkmamasının Nedeni Nedir?

Kredi Çıkmamasının Nedeni Nedir?

Eşimin kredi notu beni etkiler mi? Kredi çıkmamasının sebebi eşimden dolayı olabilir mi? Bu soruların cevabını aramadan önce kendimiz olarak kredi alma şartlarına uyup uyumadığımıza bakmalıyız. Eğer şartları yerine getiriyor ve ona rağmen kredi alamıyorsanız eşimin kredi sicili bozuk beni etkiler mi sorusunun cevabını aramalısınız.

Kredi çıkmamasının diğer bir sebebi gelirleriniz ile çekeceğiniz kredi miktarının tutarının dengesiz olmasıdır. Örneğin 3.000 TL geliriniz varsa ve başka bir gelir veya mülkünüz, aracınız yoksa 100.000 gibi yüksek meblağ tutarında kredi çekemezsiniz. Geliriniz arttıkça kredi çekme oranı artış gösterir. Geliriniz de kredi çekmeye uygunsa o zaman eşimin kredi notu beni etkiler mi sorusu için evet cevabını dikkate almalısınız.

Neden Kredi Çekemiyorum? Kredi Çıkması İçin Neler Yapmam Gerekli

Neden Kredi Çekemiyorum? Kredi Çıkması İçin Neler Yapmam Gerekli?

Neden kredi çekemiyorum? Kredi çekmek istiyorum fakat kredi çıkmıyor ne yapabilirim diyorsanız size bahsedeceğimiz yöntemleri yerine getirerek kredi çekebilirsiniz. Öncelikle banka sicilinizi düzeltmeniz gerekmektedir. Banka siciliniz düzelmedikçe şartları yerine getirseniz de büyük oranla kredi çıkmaz. Kredi notunuzun yüksek olması ve gelirinizin çekeceğiniz kredinin taksitlerini karşılıyor olması gereklidir. Bütün şartları yerine getirdikten sonra kredi çekebilirsiniz. Hatta bankaların mobil uygulaması üzerinden bankaya gitmeden de artık kredi çekebilmeniz mümkündür.

Bütün şartlar yerine getirildi ve banka hala size kredi vermiyor mu? O zaman akla gelen ilk soru eşimin kredi notu beni etkiler mi sorusudur. Bu sorunun cevabına evet diyebiliriz. Evli çiftler artık bir aile olarak aynı yerde ikamet ettikleri için banka düzeyinde gelirleri ve sicilleri önemli hale gelir. Eşinizin kredi notu yükselirse kredi çekmeniz için önünüzde artık hiçbir engel kalmamış olacaktır.

Eşimin Sicili Durumu Beni Etkiler mi?

Eşimin Sicili Durumu Beni Etkiler mi?

Evli çiftlerin en çok merak ettiği soruların başında eşimin sicili beni etkiler mi sorusu gelir. Bunun cevabı kesinlikle evettir. Eşinizin sicilinin kötü olması sizi etkileyeceği gibi aynı zamanda iyi olması da sizi etkiler. Bankalar kredi verirken sadece sizin değil aynı evde ikamet ettiğiniz eşinizin de sicil ve gelir durumunu göz önünde bulundurur. Tıpkı eşimin kredi notu beni etkiler mi sorusunun cevabı evetse sicili etkiler mi sorusunun cevabı da evettir.

Neden Kredi Çekemiyorum? Çekmek için Neler Yapmalıyım?

Yukarıda geçen soruların cevaplarını bulduysanız, özellikle de  eşimin kredi notu beni etkiler mi sorusunun cevabını, o zaman yapmanız gereken sağlayamadığınız şartları sağlandıktan sonra kredi talebinde bulunmanızdır. Ona rağmen bankalar kredi vermiyorsa sahibi veya ortağı olduğunuz işletmelerin kredi borçlarını kontrol etmelisiniz. Borç durumundan dolayı da bankalar kredi vermeyebilir. Eğer borcunuz varsa öncelikle bu borcu kapatarak kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap