Nar Çekirdeği, Avokado , Salatalık Sütü Neye İyi Gelir?

  Bildiğiniz gibi zaman geçtikçe daha kaliteli bir yaşam için arayışlarımız artmaktadır. Özellikle günümüzde kadınların kırışıklıkları önleyen, yaşlılığı ..

Bildiğiniz gibi zaman geçtikçe daha kaliteli bir yaşam için arayışlarımız artmaktadır. Özellikle günümüzde kadınların kırışıklıkları önleyen, yaşlılığı geciktiren iksir benzeri kozmetik ürünlere merak duyduğu bilinmektedir. Bu alanda çalışmalarını sürdüren Profesör İbrahim Saraçoğlu ise bize sayısız yöntem sunmaktan geri kalmamaktadır. Dolayısıyla bizim bunlardan faydalanmamız kadar doğal bir şey yok.

Bu makalede ve Nar Çekirdeği Avokado Salatalık Sütü Sağlık Faydaları Beslenme Diyet Vitaminler ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Konuya dönecek olursak sizlere göz altı kırışıklığı gibi yaşlanmayı ve çöküntüyü anında ele veren bir bölgenin nasıl restore edileceğini aktaracağız. Bunun için ihtiyaç duyacağımız Nar çekirdeği ve Avokado karışımının mucizevi etkilerini hep birlikte göreceğiz. Aynı zamanda son yıllarda sıkça tercih edilen ve kimyasal kremlerden ziyade doğal bir krem olarak kullanılabilecek salatalık sütünün faydalarına değineceğiz.

Her iki seçenekte birçok kişinin göz önünde gençleşmesini sağlayacak kadar başarılı karışımları içeriyor. Dolayısıyla yalnızca bölgesel bazda değerlendirildiğinde göz altı kırışıklıkları için Nar çekirdeği ve Avokado, genel cilt kırışıklıkları içinse salatalık sütü kullanılmalıdır.

Nar Çekirdeği ve Avokado İle Kırışıklıklar Nasıl Önlenir?


Nar çekirdeği bu aşamada bize içerdiği östrojen ile müthiş sonuçlar verecek. Bildiğiniz gibi östrojen kanıtlanmış olan kadınlık hormonudur. Haliyle yenilenme gücü son derece yüksek olan bu hormonu doğal yollardan elde edebilmek için iki farklı seçeneğimiz var.

Bunların birincisi Nar çekirdeği olduğundan ötürü tercihimiz bundan yana olacaktır. Yanındaki Avokado içerdiği enzimler yönünden elde edeceğimiz kırışıklık giderici kremde besleyici rol üstlenecektir. Herkesin gözaltı kırışıklıklarından kurtulmak istediğini biliyoruz. Bu sebeple oldukça geniş bir kullanım alanına kavuşabileceğinden şüphemiz yok.

Nar Çekirdeği ve Avokado Maskesi Tarifi


Nar çekirdeği ve Avokado maskesi kadınlar arasında en sık kullanılan kırışıklık gidericidir. Doğal yöntemlerle gözaltı kırışıklıklarını gidermenin mümkün olduğunu tüm uzmanlar söylemektedir. Bunun yaşlanma belirtisi olarak kabul edildiğini düşünürsek hiçbir kadının hoşnut olmayacağı bir ayrıntı olduğu kanısına varabiliriz.

Malzemeler

2 Çay kaşığı Avokado
2 Çay kaşığı Nar çekirdeği yağı


Hazırlanışı

2 çay kaşığı avokado alabilmek için bütün olan avokadonun iç meyvesini tamamen ezerek püre haline getirin. Ardından ise 2 çay kaşığı alarak ayrı bir kaba koyun.


Üzerine 2 çay kaşığı nar çekirdeği yağını ekleyerek östrojen takviyesini yapacak olan doğal içeriği dahil edin.
Karışımı sonrasında kıvamı koyulaşana kadar bekletin.


Elinize bir nohut büyüklüğünde alıp göz altı kırışıklıklarınızın olduğu bölgeye uygulayın.
Sürdüğünüz cildin temiz olduğuna özen gösterin.


Herhangi bir kozmetik ürün, makyaj malzemesi ya da ekstradan bir bakım ürünü bulunduğunda etkilerini alamayacağınızı unutmayın.
Biraz beklettikten sonra durulamayı ihmal etmeyin.


Salatalık Sütü Maskesi Tarifi


Salatalık sütü nedir diye çok fazla merak edildiğinden dolayı öncelikle bu konuyu aydınlatmak gerekiyor. Salatalık sütü elde etmek için olgunlaşmış bir salatalığı alıp iki kenarından 4 santimetre ölçerek kesmelisiniz. Bu ölçütün berisinde kalan bölümler salatalığın iç kısmını ifade edeceğinden salatalık sütünü çıkarmak oldukça kolay olacaktır.

İki parça salatalığı aldıktan sonra birbirlerine sürterek sert bir şekilde iç kısımlarını temas ettirin. Bu süreçte iki salatalık parçasından beyaz bir sıvı aktığına şahit olacaksınız. Salatalık sütü olarak tanımlanan bu mucizevi sıvının cilt sağlığında önemli bir yeri olduğundan şüpheniz olmasın.

Elde edilen sıvıyı tüm yüzünüze sürebilir, sivilce ve akne oluşumlarının giderilmesinde kullanılabilir, siyah noktalarla mücadelede tercih edebilirsiniz. Üstelik herhangi bir kullanım limiti olmadığı için her gün makyajınızı temizledikten sonra yarım saat boyunca yüzünüzü bu salatalık toniği olarak adlandırılan sıvıyla temizlemeniz son derece yararlı olacaktır.

66211