Nakit Blokeli Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi

Nakit blokajlı kredi kartı veren bankalar listesi, kredi notu düşük ya da kredi notu olmayan, belli bir gelirleri bulunmayan müşterilerine nakit teminat ile nakit blokeli kredi kartı verirler. Geliri yeni bir kredi kartı almak için yeterli olmayan kişilerde bu avantajdan yararlanabilir. Kredi çekmek istediğinizde kredi notunuz düşük kalıyor ise nakit blokeli kredi kartı alarak da notunuzu yükseltme işlemi yapabilirsiniz. Bu sayede kredi çekmek için kredi notunuz da uygun bir sayıya yükselmiş olur.

Nakit Blokeli Kredi Kartı Ne Demektir?

Nakit Blokeli Kredi Kartı Ne Demektir?

Kredi notu 0 olan ya da kredi notu alamayan kişilerin bankaya nakit yatırarak nakit blokajlı kredi kartı alması sağlanır. Bankadan kredi kartı alma imkanı olmayan kişilerin kredi kartı limiti kadar nakit bedeli bankaya yatırmaları karşılığında kredi kartı alma işlemine nakit blokajlı kredi kartı denir.

Örnek vermek gerekirse, eğer kredi notunuz 0 ve kredi kartı alamıyor iseniz nakit bloke karşılığı kredi kartı başvurusu yaparak alabileceğiniz en az limitli kredi kartını veren bankalar aracılığıyla nakit blokesi yaptırarak kredi kartına sahip olabilirsiniz.

Nakit Blokeli Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Kredi çekemiyorsunuz çünkü kredi notunuz düşük ya da kredi kartına ihtiyacınız var. Fakat başvurularınız reddediliyor. Çünkü kredi notunuz 0 ya da kredi notu alamıyorsunuz. İşte bu sebeplerden dolayı kredi kartı alamadığınız için alışverişleriniz bazen bir ıstıraba dönüşüyor.

Çünkü eskiden kredi kartı bu kadar yoğun kullanılan bir alışveriş objesi değildi. Genellikle nakit ya da senet ile alışverişler yapılırdı. Hatta taksitli satın alışlar için senet düzenlenirdi. Şimdilerde senet ve çekin yerini kredi kartları aldı. İster yüz yüze alışveriş olsun isterse internet alışverişi olsun kredi kartı artık bir ihtiyaç haline geldi. Kredi kartı alamayan ve kredi çekemeyenler, bu tür zor durumda kalan müşterileri için nakit bloke karşılığı kredi kartı veren bankalar gözümüze çarpmaktadır.

Nakit blokajlı kredi kartı veren bankalar sayesinde siz de diğer kredi kartlarının aynı özelliğinde olan her türlü şekilde aynı imkanlardan yararlanan, temassız işlem özelliğinde, mil ve puan biriktirme özelliğinde, internet alışverişine açık diğer kredi kartlarının birebir aynısı bir kredi kartına sahip olabiliyorsunuz.

Öncelikle yapmanız gereken nakit blokeli kredi kartı başvurusu evrağını banka şubesine iletmeniz, ardından istediğiniz kredi kartı en az limit tutarını, bankada nakit bloke yaptırmanızdır. Ardından banka tarafından size “Nakit Rehin Sözleşmesi” ve “Nakit Blokeli Kredi Kartı Sözleşmesi” imzalatılacaktır. Başvurunuz sırasında sıradan kredi kartı başvuru evraklarının aynıları size de imzalatılacaktır. Aynı yasal hak ve sorumluluklara sahip olmanız nedeniyle, asgari ödeme, dönem borcu ve gecikme faizi gibi yasal bağlayıcılıklar sizin için de geçerli olacaktır.

Nakit Blokajlı Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Nakit Blokajlı Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Genel olarak bakıldığında kredi kartı veren her banka nakit blokajlı kredi kartı veren bankalar içindedir. Bu işlem için ayrı bir çalışma yapısına ihtiyaç duyulmamaktadır. Fakat her banka bu uygulamayı çok kullanmaz. Bu uygulamaya genelde katılım bankaları öncülük etmektedir. Bu bankalara yapacağınız başvurular diğer bankalara kıyasla daha olumlu sonuçlanabilir.

Bankalar bu işlemi sürekli çalıştıkları müşterilerine ya da maaş müşterilerine uygulamaktadır. Nakit blokajlı kredi kartı veren bankalar içinde ilk akla gelenler;

  • Yapı Kredi Bankası
  • Fibabank
  • Türkiye Finans
  • Albaraka Türk
  • Kuveyt Türk
  • Burgan Bank
Nakit Blokeli Kredi Kartı Ne İşe Yarar?

Nakit Blokeli Kredi Kartı Ne İşe Yarar?

Bazen maddi imkansızlıklar, gelir düzeyinin düşmesi kredi çekmenizi gerektirebilir, çektiğiniz krediyi zamanında ödeyememe gibi durumlar yaşayabilirsiniz. Bu durumda kredi notunuz düşebilir ya da 0 olabilir. Bu durumda yeni bir kredi çekemez hatta kredi kartı dahi alamazsınız.

Yaşadığınız bu duruma çözüm yine bankalardan gelmektedir. Kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız ya da kredi kartı almak istiyorsanız ve düzenli bir geliriniz yok ise nakit blokajlı kredi kartı veren bankalar sayesinde bu duruma çözüm bulmuş olacaksınız.

Nakit blokeli kredi kartı aldığınızda kredi notunuz otomatikman yükselmeye başlayacaktır. Kredi notunuzun yükselmesi ile başka bankadan kredi kartı alabilir ya da kredi başvurusu yapabilirsiniz. Başka bir bankadan aldığınız kredi ile nakit blokeli kredi kartınızın blokesini kaldırabilir ya da kartınızı iptal edip blokelendirdiğiniz nakdinizi geri alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap