Maaş Bankasından Kredi Çekme İşlemleri

Maaş Bankasından Kredi Çekme İşlemleri  Kredi çekme işlemleri diğer bankalara oran ile maaş bankasından kredi çekmek daha kolaydır. Öyle ki herhangi bir işleminizin bulunmadığı bankalardan kredi çekmek için adınıza hesap açılması veya gelir belgenizin ibraz edilmesi zorunludur. Ayrıca bağlantınız bulunmayan bankalar kimlik, SGK hizmet dökümü, çalıştığınız iş yerinden imza sirküsi gibi evrakları tamamlamanızı isteyerek kredi başvuru sürecinizi uzatabilirler.

Tüm bunların yanı sıra maaş alınan bankadan kredi çekmek istediğinizde, maaş alırken zaten açılan aktif bir hesap olduğundan herhangi bir hesap açma işlemi sağlanmaz. Maaş bankanız iş yeriniz ile iletişim halinde olduğundan ve aylık maaşınızın hesabınıza yatmasından dolayı ekstra belgelerin talebinde bulunmaz. Maaş bankasından kredi çıkar mı sorularını ise bankada notunuz ve banka ödemeleriniz cevaplandırıyor.

Maaş Alınan Bankadan Kredi Çekme Alternatifleri

Bankalardan herhangi birisinde aktif olarak haciz ya da icra takibiniz, hakkınızda borç davaları ile açılan herhangi bir kanuni işlem bulunmadığı takdirde kredi çekebilirsiniz. Durumun böyle olması, banka şubesine gitmeden mobil bankacılık üzerinden kredi talebinizin oldukça hızlı ve güvenilir olmasını da sağlar. Maaşınıza bağlı hesap üzerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Maaş müşterisi olduğunuz banka, tüm işlemlerde olduğu gibi kredi işlemlerinde de müşterisine öncelik gösterir.

Maaş bankasından çekeceğiniz kredinin ödemeleri, banka müşteri temsilcisi tarafından maaş gününüz ile aynı güne denk getirilerek ödeme sorunları ortadan kaldırılmış olur. Maaş bordrosuz kredi veren bankalar arasında en ideal maaş hesabınızın olduğu bankadır. Maaş bankanızdan çekeceğiniz kredi ödemesi için otomatik ödeme talimatı verebilir, bu sayede maaşınızın yattığı an taksit tutarınızın hesabınızdan düşmesini sağlayabilirsiniz.

Maaş Hesabı Olan Bankadan Kredi Çekme Avantajları

Maaş Hesabı Olan Bankadan Kredi Çekme Avantajları

Maaş hesabınızı olduğu banka sizlere en iyi hizmeti sunmak ve güveninizi kazanmak için yeni çalışmalar ile yenilikler kazanmak isterler. Öyle ki bankalarda temel amaç, müşterilerin tüm işlemlerini kendilerinden sağlamaları ve başka bir banka ile iletişimini engellemektir. Durumun böyle olması bankanın ara ara müşterisini arayarak kendilerine özel kredi, kredi kartı ve ek hesap ihtiyaçlarını sorgulamak olur.

Banka işleyişinde temsilcini ne kadar çok müşteriyi bankaya bağlı tutması, o kadar çok bankada yetkisinin artacağı anlamına gelir. Bu sebep ile müşteri temsilcileri kotalarını doldurmaya yakın sık sık rahatsız edebilirler. Aslında durumun böyle olması kredi kartı, ek hesap ya da kredi kullanmak isteyenler için büyük bir avantaj sağlar.

Maaş Alınan Bankadan Kredi Çekme İşlemleri İçin Gereken Evraklar

Maaş Alınan Bankadan Kredi Çekme İşlemleri İçin Gereken Evraklar

Tüm kredilerde olduğu gibi maaş bankasından kredi almak için de belirli şatları taşımanız gerektiğini unutmamalısınız. Maaş bankanızdan kredi alabilmek için başlıca etken kredi notunuzun belirlenen oranda veya üzerinde olmasıdır. Bunun yanı sıra banka müşteri temsilciniz kredi notu ile alakalı bazı durumlarda göz ardı edebilme ayrıcalığına da sahiptir. Öyle ki diğer bankalardan kredi çekmek için başvuru yaptığınızda düşük gelen kredi notu nedeni ile red, maaş bankanızda herhangi bir red gelme söz konusu olmayabilir.

Kredi notunuzun belirlenen oranlardan çok az düşük bir rakamda olması, kredi çekme işlmelerinizi maaş bankanızdaki müşteri temsilcinizin vicdanına bırakır. Aktif bir kredi gecikmesi yaşamamanız, haciz ya da icra kaydınızın olmaması kredi işlemlerinizin daha hızlı sonuçlanmasında etkilidir.

Maaşınızın bulunduğu bankadan kredi çekmek istediğinizde, maaşınızın kredi taksitini karşılayabilir durumda olması da inceleme altına alınır. Maaşınızın belirli bir oranı ile kredi ödemesi yapacağınız için gelirinizin yetişmeyeceği kabul edildiğinde, kredi taktinizi ödeyebileceğiniz bir ek gelir belgesi talep edilebilir. Maaş bankanız bu konuda da size ayrıcalık sağlayarak bazı durumlarda tek maaş ile de yüksek kredi talebinizi onaylayabilir.

Maaş Bankasından Konut Kredisi Çekilebilir Mi?

Maaş Bankasından Konut Kredisi Çekilebilir Mi?

Maaş bankasından çekilen kredilerde müşteri ayrıcalıklarını yaşamanız, aynı bankadan konut kredisi çekmek için araştırmalar içerisine girmenizi de neden olabilir. Maaş bankasından konut kredisi kullanmak için ihtiyaç kredisi ile aynı şartları taşımanız gereklidir. Konut kredisi başvuru işlemlerinizde maaş bordrosu, firmanıza ait imza sirküleri ve sigorta hizmet dökümü ibraz etmenize gerek yoktur. Öyle ki konut kredisi kullanılmalarında satın alınan ev, kredi taksitleri bitene kadar banka tarafından ipotek altında tutulur. Bu sistem ile teminat yapısını güçlendiren banka, ihtiyaç kredisine oran ile konut kredilerinde daha yüksek rakamlarda kredi işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirir.

Diğer kredilerde olduğu gibi konut kredisinde de maaş aldığınız bankayı seçmeniz, konut kredisi ihtiyacınızın olumlu karşılanması da size ayrıcalıklar sağlar. Ayrıca maaş aldığınız bankadan taşıt kredisini de kolaylıkla kullanabilirsiniz. Taşıt kredilerinde de konut kredisinde olduğu gibi araç üzerine ipotek koyularak teminat sağlanır. Borcun bitmesi ile birlikte ipotek durumu sona erer.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap