Kurban ile İlgili Güzel Sözler

Kurban ile İlgili Güzel Sözler Kurban Bayramı, Müslüman âlemi açısından son derece önemlidir. Kurban Bayramı gelmeden önce insanlar tatlı, sevinçli ve coşkulu bir şekilde hazırlık yaparlar. Paylaşmanın, sabrın ve eşin dostun varlığının öneminin anlaşıldığı ender günlerdendir. Hazırlıklar neticesinde bol bereketli ve faziletli geçen dini bayramların bitiminde de insanları genel olarak hüzün kaplar.

Yazımızda ve Kurban Güzel Sözler Kurban Bayramı Dini Sözler İslamiyet Bayram Sözleri Kur ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Allah’a edilen şükür ve dualarla birlikte tekrarının olmasını canı gönülden isterler. Kurban Bayramı’nda küsler, dargın olan eş dost akraba barışır, kırgınlıkları gidermek için araya büyükler girer bu özel günlerimize sebep olarak bu tatsız olaylar tatlıya bağlanır. Kimi zaman araya bir büyük ile yapılan bu uzlaşmalar kimi zaman Kurban ile ilgili güzel sözler atılarak sağlanır.

Kurban Bayramı, Müslümanlar için özel günler kategorisinde yer alır. Birlik ve beraberliğin esas alındığı kırık kalplerin alındığı ve gönüllerin edildiği güzel günlerdir. Yakın uzak demeden insanlar bu dini bayramdaki sevinçlerini bayram mesajları atarak karşı tarafa hissettirirler. Gönül ister ki herkesin sevdiği çıksın gelsin yanı başında olsun fakat mesafeler bazen buna engeldir. Bu nedenle bayram güzel sözlerden birisi ile kutlanmalıdır.

Kurban ile İlgili Güzel Sözler
Kurban ile İlgili Güzel Sözler

Editörün Seçimi Kurban ile İlgili Güzel Sözler

 1. “Kurban, sevgi, fedakarlık ve paylaşımın en güzel örneklerinden biridir. Kurban Bayramı’nın tüm İslam aleminde huzur getirmesini dilerim.”
 2. “Kurban, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, paylaşma duygusunun doruğa çıktığı mübarek bir ibadettir. Kurban Bayramı’nız kutlu olsun.”
 3. “Kurban, insanın nefsine karşı olan zaferidir. Bu mübarek gün vesilesiyle, nefsimizi yenme gücünü hep birlikte bulalım.”
 4. “Kurban Bayramı, sevgi ve dayanışma duygularını pekiştirerek toplumda birlik ve beraberliği sağlayan kutsal bir zaman dilimidir.”
 5. “Kurban kesmek, paylaşmanın en güzel ifadesidir. Bu özel gün vesilesiyle, tüm insanlığa sevgi ve barış diliyorum.”
 6. “Kurban, Allah’a olan teslimiyetimizin, O’na olan sadakatimizin ve O’na olan yakınlığımızın bir göstergesidir. Kurban Bayramı’nın tüm Müslümanlar için hayırlara vesile olmasını dilerim.”
 7. “Kurban kesmek, zenginlerin fakirleri hatırladığı, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinden biridir.”
 8. “Kurban, sevgi ve adaletin, birlik ve beraberliğin sembolüdür. Bu mübarek gün, kalplerimizde sevgi ve merhametin filizlenmesine vesile olsun.”
 9. “Kurban Bayramı, hayatımızın her alanında fedakarlık ve paylaşma duygusunun canlanmasına yardımcı olur.”
 10. “Kurban, sevgiyle, umutla ve huzurla dolu bir bayramdır. Kurban Bayramı’nı tüm İslam aleminde sevgi ve kardeşlikle kutlarız.”

Kurban, insanların Allah’a olan bağlılığını ve paylaşma duygusunu pekiştiren anlamlı bir ibadettir. Bu güzel bayram vesilesiyle, tüm Müslümanların birlik ve beraberlik içinde güzelliklerle dolu bir bayram geçirmesini dileriz.

Kurban ile İlgili Güzel Sözler

 • Onu da sen (Ravi Kuteybe arkadaşlarına dağıtmak üzere) kurban et buyurmuştur. Müslim
 • Hep bir arada sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle Kurban Bayramınız kutlu olsun!
 • Damağınızı ruhunuzu ve çevrenizi tatlandıran mutlu umutlu bereketli bir bayram dileriz.
 • Allahın nuruyla ümmetini selamlayan peygamberin (sav) şefaati hürmetine Kurban Bayramınızı kutlarım.
 • Hakka adanmışlığı son nefesinde bile ikrar eden canlar. Kurban Bayramınız mübarek olsun.
 • Kim mali imkân bulup da kurban kesmezse sakın bizim mescidimize namazgahımıza yaklaşmasın. Hadisi Şerif
 • Güzellik birlik beraberlik dolu her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir Kurban Bayramı diliyoruz.
 • Bu Mübarek Bayramda kalplerinizde barış gözlerinizde umut etrafınızda sevgi olsun Kurban Bayramınız mübarek olsun.
 • Kalpler ancak Allah c.c. yi anmakla huzur ve saadete erebilir. Dua ve selam ile Kurban Bayramınızı kutlarım.

Bu Kurbanda birlikte aynı sofrada yer almasak da Bayramda yanınızda olacağız mutlaka. Kurban Bayramınız Mübarek olsun.

Mübarek Kurban Bayramını sevdiklerinizle beraber sağlıklı ve huzur içinde geçirmenizi dileriz. Mutlu Bayramlar.

Her şeye kadir olan yüce Allah bizleri doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın… Hayırlı ve bereketli bayram dilekleriyle…

Bir damla ümit serpilsin yüreğine bir damla mutluluk dolsun günlerine bin bir duan kabul ve Kurban Bayramın kutlu olsun.

Kurban Bayramının ulusumuzun diriliğine mazlumların kurtuluşuna insanlığın huzur barış ve hidayetine vesile olmasını dileriz.

Kurban Bayramını sevdiklerinizle beraber sağlık ve huzur içinde geçirmenizi dileriz. Bayram tüm insanlığa hayırlı olsun!

Kurban Bayramınızın da böyle bir neşeyle gelmesi ve tüm ailenizi sevince boğup evinize bereket getirmesi dileğimizle. İyi bayramlar!

Rabbimin sevdiği sevdirdiği sevindirdiği ve razı olduğu kullardan olabilmek ümidi ve niyazı ile Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Kurban Bayramınız kutlu yüreğiniz umutlu umutlarınız atlı sevdanız kanatlı mutluluğunuz katli sofranız tatlı mekânınız tahtlı ömrünüz bahtlı olsun.

En güzel anıları birlikte paylaşmak dileği ile en güzel hatıraları bu bayramda tazelemek dileği ile mübarek Kurban Bayramınızı kutlarız.

Bugün ellerinizi her zamankinden daha çok açın. Avucunuza melekler gül koysun yüreğiniz coşsun. Kurban Bayramınız hayırlara vesile olsun.

Bir bayram gülüşü savur göklere eski zamanlara gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin İyi bayramlar!

Yüreğine damla damla umut günlerine bin tatlı mutluluk dolsun. Sevdiklerin hep yanında olsun yüzün ve gülün hiç solmasın Kurban Bayramın kutlu olsun.

Evinize gül kokusu essin kalplerinize Allah iyilik versin. Bu bayramda da erlerimiz her zamanki gibi mutlulukla birleşsin. Kurban bayramınızı kutlarım.

Mutluluğun Türkiye enflasyonu kadar yüksek üzüntün memur maaşı kadar az geleceğin ise Demirelin kafası kadar parlak olsun Kurban Bayramın Mübarek Olsun!

Bir avuç dua bir kucak sevgi sıcak bir mesaj kapatır mesafeleri birleştirir gönülleri kalbiniz nur haneniz huzur dolsun Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Her ilkbaharda gelinciklerin en güzel başlangıçları müjdelemesi gibi bu bayramın da sana ve ailene mutluluk ve neşe getirmesi dileğimle Kurban Bayramını kutluyorum.

Her şeye kadir olan yüce Allah bizleri İslam dininin gösterdiği doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın! Hayırlı ve bereketli Kurban Bayramları dileğiyle.

Güzellik birlik beraberlik dolu her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir Kurban Bayramı diliyoruz. Büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öpüyoruz.

Bayramlar berekettir umuttur özlemdir. Yarınlar niyettir. Kestiğiniz kurban ve dualarınız kabul olsun sevdikleriniz hep sizinle olsun. Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Heyecan ve özlemle beklenen kutsal Kurban Bayramı geldi hoş geldin. Mübarek bayram ulusumuza sağlık huzur mutluluk bolluk ve bereket getirsin. Hayırlı bayramlar dileğiyle.

Rabbimiz Allah fikrimizi zikrullah kalbimizin nuru Resullulah evvelimiz Allah ahirimiz Allah rehberimiz Kelamullah Rabbimiz hayırlara ihsan et bu Kurban Bayramımızı inşallah.

Kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi yüce Allaha sonsuz şükürler olsun Kurban Bayramı bereketiyle bolluğuyla gelsin tüm insanlık için hayırlara vesile olsun. Bayramınız Kutlu olsun.

Hayır (bu yıl yiyin yedirin azık da edinin) çünkü geçen sene halk arasında geçim zorluğu vardı. Bu sebeple kurban etlerinin halk arasında dağıtılmasını arzu ettim buyurdu. Müslim

İslâmda fera ve atira yoktur buyurdu. Ravi İbn Rafi kendi rivayetinde: Fera hayvanın ilk doğurduğu yavrularıdır. Cahiliyede müşrikler bu ilk yavruları putlarına) kurban ederlerdi izahını ilâve etmiştir. Müslim

Bugün sevinç günü kederleri bir yana bırakıp mutlu olalım. Kurban Bayramını doya doya yaşayalım. Hayırlı bayramlar! Her şeye kadir olan yüce Allah bizleri doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın!

Bir bayram gülüşü savur göklere eski zamanlara gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin Yüreğine damla damla umut günlerine bin tatlı mutluluk dolsun Sevdiklerin hep yanında olsun yüzün ve gülün hiç solmasın Kurban Bayramın kutlu olsun.

Bir avuç dua bir kucak sevgi sıcak bir mesaj kapatır mesafeleri birleştirir gönülleri bir sıcak gülümseme bir ufak hediye daha da yaklaştırır bizi birbirimize. Kalbiniz nur eviniz huzur dolsun. Kurban Bayramınız bereketli olsun!

Bayramlar o kadar büyülüdür ki gelişi bütün bir yıl beklenir ve gidişindeki keder de ancak böyle bir ikinci geliş ümidiyle hafifler tasa iken sevinç olur hüzün iken beklenen bir neşeye dönüşür. Kurban Bayramınızın da böyle bir neşeyle gelmesi ve tüm ailenizi sevince boğup evinize bereket getirmesi dileğimizle… İyi bayramlar…

Bayramlar dargınlıkların unutulduğu insanların barıştığı kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. Bayramlar milli ve dini duyguların inançların örf ve adetlerin uygulandığı bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği kuvvetlendiği günlerdir. Sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle.

Bugün Bayram! Mübarek Kurban Bayramı… Tüm inananlar birbirlerine daha çok yakınlaşsın dargınlıklar ortadan kalksın kardeşlik ve dostluk duyguları daha da kuvvetlensin. Tüm insanlar neşe ve mutluluk denizinde yüzsün. Bugün sevinç günü kederleri bir yana bırakıp mutlu olalım. Kurban Bayramını doya doya yaşayalım. Hayırlı bayramlar! Her şeye kadir olan Yüce Allah bizleri doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın! Hayırlı ve bereketli Kurban Bayramları dileğiyle…

Kişi Allah katında Kurban bayramında kurban kesmekten daha sevimli bir amel işlememiştir. Zira o kurban Kıyamet gününde boynuzları kılları tırnakları ile gelecektir. Kurbandan akan kanın damlası yere düşmeden Allah katındaki bir mekâna düşer. Gönülleriniz kurban kesmeniz sebebiyle hoş olsun. Aişe radıyallahu anha. Tirmizî

Seleme b. Ekvanın (r.a.) naklettiğine göre: Hz. Peygamber (a.s.) şöyle buyurmuştur: Kim kurban keserse bayramın üçüncü gecesinden sonra evinde kurban etinden bir şey bulunduğu halde sabahlamasın buyurdu. Ertesi seneye girdiğimiz zaman sahabeler: Ey Allahın Resulü! Kurban etlerini geçen sene yaptığımız gibi mi yapacağız (yani dağıtacak mıyız)? diye sordular. Hz. Peygamber