Kredi Notum Neden Yükselmiyor? 0 Olmasının Sebebi Nedir?

Kredi Notum Neden Yükselmiyor? 0 Olmasının Sebebi Nedir? Ekonomik anlamda düzenli ödeme gerçekleştiği takdirde kredi kartları ve krediler çok avantajlıdır. Bir anda yüksek rakamlara ait paralara ihtiyaç duyulduğunda imdada bankalar yetişir. Bankalardan kredi ve kredi kartı istemiyle başvuru yapan birçok kişi kredi notunun düşük olmasıyla karşılaşır. Kredi notu düşük olan kişiler kredi ve kredi kartı alamaması durumunda kredi notum nasıl düzelir sorusunun cevabını aramaktadır.

Bankaya yüklü miktarda para yatır-çek işlemi de yaparak kredi notunuzu düzeltemezsiniz. Kredi notunuzun düzelmesi için kullandığınız bir kredi kartı varsa harcama yapıp belirtilen tarihte ödemesini yaparsanız birkaç ay sonra kredi notunuzun yükseldiğinde tanıklık edeceksiniz.

Kredi kartı kullanmıyorsanız, kredi notunuz düşükse kredi notum nasıl düzelir sorusunun cevabı kredi kartı ile düzenli ödeme yapmanızdır. Eğer kredi notunuz düşük olduğundan dolayı banka size kredi kartı vermiyorsa nakit bloka karşılığı almak istediğinizi beyan ederseniz size kredi kartı vereceklerdir. Aynı şekilde düzenli ödemesi yapıldığı takdirde kredi notunuzun yükseldiğini göreceksiniz.

Kredi Notumun 0 Olmasının Nedeni Nedir?

Kredi Notumun 0 Olmasının Nedeni Nedir?

Kredi kartı veya kredi alamıyor musunuz? Kredi notum neden 0 sorusunun cevabını mı arıyorsunuz? Bu yazımızda neden kredi notunuzun 0 olduğunu açıklayarak kredi notunuzu yükseltmenizin yollarını anlatacağız sizlere. Banka hesaplarınıza 20.000, 50.000 gibi yüksek meblağlar yatırmanıza rağmen kredi notunuzun hala sıfır olduğunu görürsünüz.

Bankaların hesaplarınızda yüksel miktarda para yatırmanızdan hoşnut kalır ve sizi prestijli müşterileri arasında görür. Fakat bu kredi notunuzun sıfır olmasını kesinlikle etki etmeyip kredi notunuzu sıfırdan artıya geçirmez. Çünkü kredi notları sizin ödemelerinizi baz alır. Kredi notum neden yükselmiyor? Diyorsanız bunun sebebi düzenli şekilde kredi kartı kullanmamız veya düzenli şekilde düzenli ödeme yapmamanızdır.

Düzenli ödeme yapıyor musunuz? Zamanında en az asgari tutarı ödüyor musunuz? Sorularının cevaplarına göre 0 olan kredi notunuzda artış yaşanır. Kredi puanım neden 0 sorusunun cevabı kredi kartı harcaması yapıp ödeme yapmamanız veya kredi kartı kullanmamanızken kredi notum nasıl düzelir sorusunun cevabı ise düzenli ödeme yapmaktır.

Kredi Notumun Yükselmemesinin Nedeni Nedir?

Kredi Notumun Yükselmemesinin Nedeni Nedir?

Kredi puanım neden yükselmiyor? Bu soru birçok kredi ve kredi kartı kullanan banka müşterilerinin en merak ettiği sorular arasında yer alır. Kredi notunun yükselmesinin birinci sebebi kredi ve kredi kartı taksitlerinizi zamanında ödememenizdir. Banka ile kredi veya kredi kartı taksiti için kararlaştırdığınız son ödeme tarihi her ayın 19’u ise bankaya ayın 19.gününde ödeme yapmanız gereklidir. Eğer saat 00:00 olmuş ve tarih ayın 20’sine geçmişse banka bunu geç ödeme olarak değerlendirir ve kredi notunuzun yükselmemesine sebep olur.

Kredi notunun yükselmemesinin diğer bir sebebi ise size tanınan limitin büyük bir çoğunluğunu kullanmanızdır. Size verilen limitin tamamını veya tamamına yakınını kullanmanız kredi notunuzun yükselmemesine sebep olur. Limiti az kullanmak ve düzenli ödeme yapmak ayrıca kredi notum nasıl düzelir sorusunun da cevabı niteliğindedir.

Kredi Notum Neden Artmıyor? Nasıl Düzeltebilirim?

Kredi notum nasıl düzelir? Kredi notumun düzelmesi için ne yapmalıyım soruları banka müşterilerin sıklıkça cevabını aradığı soruların başında yer alır. Yukarıda kredi puanım nasıl düzelir sorusunun cevabını vermiştik. Bu hususlara dikkat ederek kısa sürede kredi puanınızın yükseldiğini gözlemlersiniz. Kredi puanını düşürmek nasıl kolaysa aynı zamanda kredi puanınızı yükseltmek o kadar kolaydır.

Kredi ve kredi kartı borçlarınızı ödemediğiniz takdirde belli bir süre sonrasında idari ve yasal takibe alınırsınız. Takip esnasında yeni bir kredi ve kredi kartı başvurunda yüksek bir olasılıkla olumsuz bir cevap alırsınız. Aynı şekilde yapılandırma sonrasında ve takip sonrasında banka puanınız düşüş yapar ve 5 yıl gibi uzun bir süre kredi kartı veya kredi kullanamazsınız. Bu süreçler bittikten sonra düzenli ödemeye geçerek kredi notunuzu düzeltebilir ve kredi notum nasıl düzelir sorusunun cevabını oluşturmuş olursunuz.

Kredi Notum Neden Düşük?

Kredi Notum Neden Düşük?

Kredi notum neden düşük derseniz kredi notunuzun düşük olmasının bir değil birkaç nedeni bulunur. Bunlardan biri çok fazla kredi ve kredi kartı başvurusu yapmanızdır. Kredi puanım neden düşük sorusunun ikinci cevabı ise kredi çekmenizdir. Her banka size kredi verdiğinde büyük bir risk almış olur. Bu yüzden küçük bir oranda da olsa kredi notunuzda düşüş yaşanır. Yukarıda belirttiğimiz bütün uyarılara dikkat ederseniz kredi notum nasıl düzelir sorusunun cevabını aramaya artık ihtiyacınız kalmamış olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap