Kredi Notum Kaç Ayda Yükselir? Yükseltme Önerileri

Kredi Notum Kaç Ayda Yükselir? Yükseltme Önerileri Bankalardan kredi almak isteyen herkesin ortak sorusudur” kredi notum kaç ayda yükselir?” Evet doğru çünkü kredi notu yüksekliği bankalardan kredi almak için önemli unsurlardan biridir. Bankalar hem müşterilerini memnun etmek hem de kendilerini güvenceye almak ister. Bu nedenle kredi verecekleri kişilerin kredi notu dikkat ettikleri noktadır. Kredi notu kaç ayda yükselir incelemelerimizi yapmaya başlayalım…

Kredi notu, kredi alan ve düzenli ödeme yapanlar ile kredi alıp düzensiz ödeme yapan hatta ödeme yapmayan veya hiç kredi çekmemiş kişilerin ayrımı için kullanılan bir sistemdir.

Kredi Notum Ne Zaman Oluşur?

Kredi Notum Ne Zaman Oluşur?

Kredi notu ne zaman oluşur? Sorusu ile konumuza başlarsak, kredi notu sıfır olan ve kredi çekmek isteyenler için dikkat çeken bir noktadır. “Kredi notum neden 0” diye de sorabilir bu kişiler. Kredi notunuzun 0 olmasının sebebi üzerinizde uzun zamandır bir aktif kredi olmaması, ek hesap veya kredi kartı olmaması demektir.

Kredi notu kaç ayda yükselir? Kredi notu oluşması için bunlardan birinin adınıza kayıtlı olması gerekir. Bunun için eğer maaşlı çalışan iseniz, çalıştığınız bankadan adınıza verilen kredi kartı ve ek hesap tanımlaması ile aktif hale geçecektir. Maaşlı çalışan değil iseniz herhangi bir gelir beyanı ile nakit blokeli bir kredi kartı sahibi olursanız bu da aynı şekilde kredi notu sistemini aktif edecektir.

Bu işlemlerin devamında “kredi notu ne zaman oluşur?” ve “kredi notu kaç ayda yükselir” sorularınızın cevabı olarak da 3 ila 6 ay gibi bir süre içinde kredi notunuz oluşmaya başlayacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken aldığınız kredi kartının ödemelerini aksatmadan yapmanız gerek. Kredi kartı alıp her ay düzenli kullanabileceğiniz gibi ilk aldığınıza itibaren hiç harcama yapmasanız da kredi notunuz yükselmeye başlayacaktır.  Kredi notu kaç ayda yükselir süresi için 3-6 ay arası diyebiliriz.

Kredi Notum Ne Kadar Sürede Yükselir?

Kredi Kartı, ek hesap veya kredi işlemini başlattığınız kredi notu almaya başladınız sırada ki sorunuz; “kredi puanım kaç ayda yükselir?” olacaktır. Kredi notu her türlü bankacılık kredi işlemlerinde önemli yere sahip demiştik. Kredi çekmek istediğinizde ilk bakılan kriterdir. Bu nedenle kredi puanınız ne kadar yüksek olursa kredi kullanabilme olasılığınız o kadar artacaktır. Kredi kartı, ek hesap veya ufak bir kredi seçimi ile 6 ay içinde kredi notunuz yükselecektir.

Yüksek limitli bir krediniz var ve ödemeleriniz geciktiriyor veya aksatıyor iseniz kredi notunu yükselmez. Ya da mevcut kredi kartınızın tüm limitini doldurmuş iseniz yine aynı şey geçerlidir. Ödemelerinizi düzenli yapmaya başlar, kredi kartınızın limitini biraz boşaltabilirseniz kredi notunuz 1-2 ay içinde yükselmeye başlayacaktır.

Ayrıca yasal takipte olan aktif ya da pasif durumda iseniz kredi notunuzun yükselmesi yaklaşık 2 seneyi bulabilir. Takipten çıkmanızı takip eden 2 yıldan sonra ancak sıfırlanmış bir duruma geçebilir ancak 5 yıl gibi bir süreden sonra kredi notunuz yükselmeye başlayacaktır. İşte bu andan itibaren kredi notu kaç ayda yükselir? kısmına geçebileceksiniz. Düzenli yapılan ödemeler ile kredi notunuz düzenli bir şekilde yükselmeye başlayacaktır. Merak etmeyin.

Kredi Notu Yükseltme Önerileri ve Tüyoları

Kredi Notu Yükseltme Önerileri ve Tüyoları

Hayallerinizi gerçekleştirmek istiyorsunuz, iyi bir tatile çıkmak ya da ev, araba sahibi olmak istiyorsunuz. Aklınızda birçok hesap yapıyorsunuz ama yeterli nakidiniz yok. Çözüm banka kredisi. Bankaya gidiyorsunuz kredi başvurusu yapacaksınız. Kredi puanınız kontrol ediliyor ve düşük çıkıyor. Peki “kredi notu kaç ayda yükselir?” Aceleniz var fırsatları kaçırmak istemiyorsunuz.” kredi puanım ne zaman yükselir?” Bunları nasıl yetiştiririm. İşte size kredi notu yükseltme önerileri;

  • İsminize kayıtlı kredi, kredi kartı veya ek hesabınız yok ise küçük limitlide olsa kredi kartı alın veya hesabınıza ek hesap tanımlatın. Ya da çok düşük miktarda bir kredi almaya çalışın.
  • Kredi kartınızı kullandığınızda yaptığınız harcamaları düzenli olarak yapın.
  • Kredi kartı aldınız ise sürekli aktif kullanmanıza gerek yok kart aktif hala gelince bir kere alışveriş yapıp ödeme zamanında ödeme yapın bir daha kullanmanıza gerek yok. 6 aya kadar kredi notunuz yükselmeye başlayacaktır.
  • Aktif bir krediniz var ise ödemeleriniz mümkün olduğunca düzenli yapmaya çalışın.
  • Kredi kartınızın limitini boşaltın. Yani kredi kartınızın ödemlerini düzenli hale getirerek limitinizi boşa çıkarın. Limiti olan kredi kartı “kredi notu kaç ayda yükselir?” sorusuna genel bir cevap olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap