Kaslarını Şaşırt! Aynaya Bakınca Gördüklerine İnanamayacaksın!

Kaslarını Şaşırt! Aynaya Bakınca Gördüklerine İnanamayacaksın! Hiç bir birey  monotonluk hoşlanmaz diye düşünüyoruz. Yaptığımız iş ne olursa olsun, bir süre sonra monotonlaşmaya başladıkça asla ilk günkü keyfi vermez hale gelecektir. Devamlı aynı yemeği yemek ya da sürekli aynı mekana gitmek belirli bir süre sonra sizi sıkmaya başlayacak ve daha farklı tercihler arama yoluna gideceksinizdir. Kaslarınızın da tam bu anlamda sizinle aynı şekilde düşünüyor olduğunu biliyor olmalısınız. Peki nasıl?

Bu yazıda ve Kaslar Şaşırt Aynaya Bakınca Gördüklerine İnanamayacaksın Egzersiz Fitness Vü konusunda detaylar bulabilirsiniz.

Antrenman programlarında yaptığınız en büyük yanlışlardan biri de, haftalarca aynı programla çalışma demektir. Özellikle vücut geliştirme antrenmanlarında daha fazla önem vermesi gereken bu konu, vücudunuzun gelişimini olumsuz yönde etkilediğini bilmeliyiz. Şayet haftalar boyu hiçbir değişiklik olmadan, devamlı aynı programı uyguluyorsanız, kaslarınız için bu uyarılar bir rutin haline gelmakte ve tepki vermemeye başlamamasına neden olmaktadır. Böylece kas gelişiminizi tamamen durdurmaya sebep olabilirsiniz. Bu durumu sadece ağırlıkları arttırmak olarak görmeyin, değişim için ağırlık arttırmak asla yeterli değil bir durum olmayacaktır.

Fitness salonlarının pek çoğunda düzenlenip, size verilen programlar 4 ya da 8 haftalık süreleri kapsamaktadır. Bu süreçte kas gelişimi için son derece ideal bir zamandır ancak aynı programla 8 haftanın ötesine geçmeniz durumunda, kas gelişiminiz olumsuz yönde etkilenmeye başlayacaktır. Ayrıca yapmanız gereken, aynı hedefe yönelik farklı hareketler olması gerekir. Buna ek olarak, set ve tekrar sayılarını farklılık yapabilir, hatta antrenmanlarınıza süper setler ekleyerek renklendirebilirsiniz.

Büyüme amacına yönelik hazırlanan antrenmanlarda, 2 haftada bir kullandığınız ağırlıkları arttırmak da kaslarınız için oldukça faydalı bir yöntemdir.

41568