Kasko Sigortası Yaptırma ve Fiyatları Karşılaştırma

Kasko Sigortası Yaptırma ve Fiyatları Karşılaştırma Kasko sigortası arabaların zarar görmesi durumunda ödenen tazminata verilen isimdir. Arabaların birçok nedenden ötürü zarar görmesi olasıdır. Yangın, deprem gibi doğal afetlerin yanı sıra insan bazlı etmenler de yine kasko kapsamında ödemeye alınır. Kasko gibi bir koruma vasfı olsa da trafik sigortası daha dar kapsamlıdır. Trafik sigortası zorunlu olmakla birlikte kasko tercihe bağlı bir uygulamadır.

Kasko uygulanırken aracın bazı değerlerine bakılır. Firmalar her araç için farklı paketler altında kasko uygulaması yaparlar. Bu nedenle her müşteri için farklı fiyatlandırmalar söz konusu olur. Aynı zamanda kaskonun kapsamı da fiyatlar üzerinden etkilidir. Günümüzde kasko bedellerinin hesaplanması noktasında ön plana çıkan çözümler sayesinde müşterilerin araçlarını daha nitelikli olarak koruması temin edilmiş olur.

Sonuç olarak kasko sigortası aracın durumuna ya da müşterinin beklentilerine göre şekillenir. Bu nedenle kasko için ortak bir değer bulunamaz. Fakat her ay düzenli olarak yayınlanan kasko listeleri ile müşterilerin aşağı yukarı bir fiyat edinebilmesi mümkün olur.

Kasko Değeri Nasıl Belirlenir?
Kasko Değeri Nasıl Belirlenir?

Arabanı değeri, arabanın hasar geçmişi, sürücünün geçmişte karıştığı kazalar, aracın kayıtlı olduğu il gibi çeşitli değişkenler ile araç kasko bedeli ortaya konulur. Her aracın kasko bedeli bu nedenle birbirinden farklıdır. Aynı zamanda kasko firmaları kasko sigortası kapsamında her il için farklı nitelikte risk durumu tespit ettiklerinden dolayı fiyatlarda oynamalar bulunur.

Bunun yanında her müşterinin kasko beklentisi farklı olduğundan dolayı pakete göre de değişmeler ortaya çıkar. Bu nedenle kasko sigortası yaptırmadan önce farklı paketler hakkında bilgi sahibi olmanız faydanıza olur. Sonuç olarak firmaların fiyatları birbirine yakın olmakla birlikte yine de bazı durumlarda fiyatlarda oynamalar mümkün olur.

Başka İçerik:  Kasko Şirketi En İyi Nasıl Seçilir?

Son zamanlarda 15 yaş üstü araçlar için bir liste yayınlanmaması nedeni ile bu yaş grubu arabalar için firmalar ile doğrudan görüşmek gerekir. Araç sigorta ve kasko listesi Türkiye sigorta ve reasürans birliği tarafından aylık olarak yayınlanmakla birlikte bu liste sadece 15 yaş üstü araçları kapsamaktadır. Bu nedenle kasko sigortası15 yaş üstü araçlar için uygulanacak ise bu durumda firmaların fiyatlandırmalarını araştırmak gerekir.

Kasko Sigortası Yaptırma ve Paketleri Nelerdir?
Kasko Sigortası Yaptırma ve Paketleri Nelerdir?

Kasko Sigortası Yaptırma ve Paketleri Nelerdir?

Firmalar kasko sigortası yaparken 4 farklı paket sunarlar. En temelinden en gelişmişine kadar bu kasko paketleri kapsam olarak birbirinden farklıdır. Aynı zamanda fiyat olarak da bu sigortaların birbirinden farklı olması söz konusudur. Günümüzde kasko fiyatlarının ortaya konulması aşamasında bu tür detaylar ile birlikte müşterinin istediği koruma koşulları sağlanmış olur.

Siz de kasko yaptırmak istiyor iseniz kasko sigortası kapsamında firmalar ile görüşebilirsiniz. Eğer kendiniz ortalama bir fiyat ortaya koymak istiyor iseniz bu durumda her ay güncel olarak yayınlanan kasko listesine bakarak ortaya bir fiyat koyabilirsiniz. Kasko kapsamında en dar paketlerin daha düşük koruma ve daha düşük fiyatlar ile gerçekleştirilmesi mümkündür. Tam koruma isteyenlerin paket değişimi yapması ekstra koruma isteyenlerin ise daha yüksek koruma paketlerinden yararlanması gerekir.

Kasko bedellerinin fiyatlandırılması aşamasında 4 farklı paketten hangisinin seçildiği önemli olduğu için firmalar bu açıdan müşterilerin beklentilerini karşılamak adına yeni düzenlemeler yapabilirler. Bu nedenle kasko seçiminde firmaların hizmetlerinden yararlanabilmek için bu hizmetleri güvenle kullanabilirsiniz.

Kasko Sigortası Yaptırma Avantajları
Kasko Sigortası Yaptırma Avantajları

Kasko Sigortası Yaptırma Avantajları

Kasko sigortası yaparken bazı avantajlar ortaya çıkar. Örneğin arabaların bu tür niteliklerinin belirlenmesi noktasında bulunduğu il bazlı dezavantajlar giderilmiş olur. Aynı zamanda kasko bedellerinin belirlenmesinde müşterilerin beklentileri de önemlidir. Sonuç olarak kasko yaptırmak müşterinin kendini güvende hissetmesine imkan verir.

Başka İçerik:  Vitesli Motor Kullanma Teknikleri

Aynı zamanda kasko yaptırmak deprem sel ya da yangın gibi doğal afetlere karşı bir koruma sağlar. Günümüzde bu tür nedenlerden dolayı kasko avantajlarından yararlanmak araç sahiplerinin maddi hasarlarının azaltılması noktasında ön plana çıkar. Günümüzde kasko sigortası kapsamında arabaların zararlarının müşterinin cebinden bir kuruş çıkmadan karşılanması en büyük avantajları arasında yer alır.

Ülkemizde birçok firma değişik paketler halinde müşterinin kaza ya da arabanın bulunduğu yerde zarar görme durumlarını tazmin ederler. Siz de kesenize ve beklentilerinize uygun bir paket satın alarak kolay bir şekilde kasko imkanlarından yararlanabilirsiniz. Bu amaçla internet üzerinden hizmet alabilir ya da kasko firmalarının kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

Kasko Nasıl Yaptırılır?

Gerekli belgeleri temin ederek kolay bir şekilde kasko yaptırmak mümkündür. Farklı teklifleri görebilmek için internet sitelerini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda hangi durumların kasko kapsamına girdiğini öğrenebilmek için firmalardan fiyat teklifi alabilirsiniz. Firmalar isteklerinize göre farklı kasko paketlerini sizlere sunarlar. Bu paketler dahilinde tam koruma sağlayarak zarar görme durumunda maddi bir karşılık alırsınız.

Kasko bedelleri arabanın geçmişine ve başka durumlara karşı koruma sağlar. Bazı durumlarda risk oranı yükseldiği için kasko oranları da yükselebilir. Günümüzde kasko bedellerinin yanı sıra aynı zamanda kasko oranlarının da çeşitlilik göstermesi mümkündür. Bu nedenle aylık olarak yayınlanan kasko listesine bakarak güncel kasko paketleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kasko eğer en yetkin paket ile her olumsuz durumda tam koruma sağlar. Siz de bu şekilde arabanız kaza ya da arıza yaptığında ödeme yapma sorununu ortadan kaldırmış olursunuz. Kasko firması sizin adınıza bedelleri ödeyerek cebinizden para çıkmamasını temin eder. Ülkemizde birçok farklı kasko firması müşteri beklentilerini karşılayan kasko sigortası uygulamaları yaparak müşterilerin araçlarının tam korunmasını temin eder.

Başka İçerik:  Kasko Şirketi Seçmek için İpuçları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap