Kasko Sigortası Poliçelerinde En Uygun Fiyat

Kasko Sigortası Poliçelerinde En Uygun Fiyat  Aracı olan vatandaşların yaptırdığı sigorta tipi olan kasko hakkında merak edilenler. Bu yazıda kasko sigortası nedir, kasko sigortası yaptırmanın avantajları nedir, kasko ve trafik sigortası arasındaki farklar nelerdir gibi kasko hakkında merak edilen sorulara cevap verildi. Ayrıca aracın kasko değerine göre en ucuz poliçeye sahip olmak için ne yapmanı gerekiyor gibi sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Kasko Sigortası Nedir? 

Motorlu kara taşıtına sahip olan insanların trafikte yaşayacağı olası riskli bir durumda araç sahibinin aracını güvence altına alabilmek için yaptırdığı bir tür araç sigortasıdır. Araç sahibinin trafikte istenmeden meydana gelecek riskli durumlarda yaşanacak maddi manevi zararlar kasko şirketi tarafından karşılanır. Karayolları Trafik Kanununa göre kasko sigortası yaptırmak zorunlu kılınmamıştır.

Araç sahiplerinin kasko sigortası yaptırması ya da yaptırmaması isteğe bağlı olup araç sahibinin tasarruf yapmasına bağlıdır. Trafikte yaşanacak olan riskli olayları akılda bulunduracak olunursa. Araç sahibinin anlaşma yaptığı kasko şirketi, yaşanan kaza olaylarında meydana gelen zararları aylık olacak şekilde belli bir fiyat karşılığında zararlar giderilir. Kasko sigortalarını yaptırırken poliçe kapsamlarının detaylı bir şekilde incelenmesi gereklidir. Kapsamı geniş ve uygun fiyatları kasko poliçe fiyatları karşınıza çıkacaktır. Burada alacağınız hizmet ile ilgili daha önceden yapılmış olan yorumları da göz ardı etmeden karar verebilirsiniz.

Kasko Sigortası Hangi Durumlarda Neleri Karşılar? 

Kasko sigortası poliçelerinde hasar karşılama durumu. Yaptırması zorunlu olmayan sigorta tipi olan kasko sigortası araç sahibinin isteğine bağlı olup araç sahibine birçok avantaj sağlıyor. Kasko sigortası yaptırmanın araç sahibine sağladığı avantajlar; 

 • Trafikte yaşanacak olası bir durumda zararlar kasko şirketi tarafından ödenir.  Kazda hangi durumların karşılanacağı şirket ile anlaşma yapılırken belirlenir ve onun üzerine anlaşma yapılır. 
 • Kaza ya da farklı sebeplerden dolayı araç yolda kalır ve hareket edecek bir halde olmaz. Kasko şirketi ile anlaşma yapıldıysa şirket tarafından ücretsiz çekici gönderilir. 
 • Araç sahibi seyir halindeyken kazanın meydana gelmesi halinde ya da arıza gibi durumlarda araç kullanılacak halde olmaz. Eğer kasko şirketi ile anlaşma yapıldıysa şirket tarafından yedek araç gönderilerek kazazedenin işlerini rahatlıkla halletmesini sağlar. 
 • Meydana gelen kazalarda oluşacak sağlık sorunlarının masrafları kasko şirketi tarafından ödenir. 

Başka İçerik:  Trafik Sigortası ve Çekici Hizmeti

Kasko Sigortası ile Trafik Sigortası Arasındaki Farklar Nelerdir? 
Kasko Sigortası ile Trafik Sigortası Arasındaki Farklar Nelerdir? 

Kasko Sigortası ile Trafik Sigortası Arasındaki Farklar Nelerdir? 

Trafik Kanunu Kuralarına göre trafik sigortası yaptırmak zorunludur. Kasko sigortası yaptırmak ise zorunlu değildir. Trafik sigortası ve kasko sigortası arasındaki fark bunun olmasıyla beraber başka farklar da vardır. Aralarındaki diğer fark ise hangi durumlarda neleri karşılayacağı da farklıdır. Trafik sigortası ve kasko sigortası arasındaki diğer farklar şunlardır; 

 • Trafik sigortası, kaza anında meydana gelecek karşı tarafın zarar masrafları karşılanır.  
 • Kasko sigortası ise poliçe sahibinin kaza da oluşan mağduriyeti giderilmeye çalışılır. 
 • Kasko sigortasının teminatı, araç sahibinin ve aracın güvenliğini sağlamak için araya girer. 
 • Trafik sigortası ise kaza anında karşı tarafın zararlarını gidermek için araya girer. 
En Ucuz Kasko Sigortası Nereden Alınır? 
En Ucuz Kasko Sigortası Nereden Alınır? 

En Ucuz Kasko Sigortası Nereden Alınır? 

Araç sahiplerinin yapacağı kasko sigortası hakkında kesin bir fiyat söylenemez. Araç için yapılacak kasko sigortası için fiyat belirleyebilmek kasko değerine bağlı olarak belirlenir. Bir diğer deyişle kasko değeri araç için yapılacak kasko sigortası fiyatını belirler. Kasko değeri neye göre belirlenir; 

 • Aracın modeline  
 • Aracın markasına 
 • Aracın üretim tarihine  

Gibi etkenlere bakılarak kasko değeri belirlenir kasko değerine göre kasko sigortası fiyatı belirlenir. Bu sebepten dolayı kasko sigortası için net bir fiyat ya da ucuz pahalı bir sigorta şirketi söylemek mümkün değildir. Kasko şirketinin aracın hangi durumlarında dahil olacağı da kasko fiyatına etki ediyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap