İş Bankası Taşıt Kredisi Şartları Hesaplama 2022

İş Bankası Taşıt Kredisi Şartları Hesaplama 2022 İnsanların taşıt alırken daha düşük faiz oranlarından yararlandırılması mümkündür. Bu aşamada ihtiyaç kredisi dışında taşıt kredisi altında daha düşük oranlarda kredi tahsisi yaparlar. Bu tür düşük faizli krediler ile birlikte insanların taşıt sahibi olması daha kolay hale gelir. Özellikle vade sayısının daha yüksek olması nedeni ile birçok insan taşıt kredisi çekerek araba sahibi olur.

Bu aşamada iş bankası araç kredisi hesaplama araçlarını kullanarak aylık ne kadar ödeme yapacağınızı hesaplayabilirsiniz. Söz konusu yöntemin yanı sıra aynı zamanda farklı bankaların faiz oranlarını da karşılaştırarak karar verebilirsiniz. Biz bu yazımızda İş bankasının hangi şartlar altında kredi verdiğini sizlere sunmuş bulunuyoruz.

İş Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

İş Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

İş bankasının taşıt kredi faiz oranları önceki seneler daha düşük olmakla birlikte pandeminin etkileri ile birlikte kredi faiz oranları yükseldi. 2022 yılı için iş bankasında araç alacaklar için 1,45 ile 1,55 faiz oranları geçerlidir. Bu faiz oranları vade sayısına göre çeşitlilik gösterir. Söz gelimi iş bankası araç kredisi hesaplama 2022 dâhilinde 36 ay ya da daha düşük vadelerde 1,45 faiz oranları geçerlidir.

Eğer vade sayısı 36 aydan daha fazla olur ise bu durumda ise 1,55 faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. İş bankası taşıt kredisi başvurusu 2022 seçeneklerini kullanarak istediğiniz vadelerde kredi çekebilirsiniz. Yalnız hangi kanallar üzerinden kredi çekebileceğinizi bilmeniz gerekir.

İş Bankası Taşıt Kredilerine Nereden Başvurulur?

İş bankasından taşıt kredisi başvurularında gerek şube üzerinden gerekse de mobil uygulamalar üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Bunun yanında internet bankacılığı kanallarını kullanarak da kolay bir şekilde başvuru yapabilmek mümkündür. Aynı zamanda müşteri hizmetlerini arayarak söz konusu faizler ve diğer detaylar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İş bankası taşıt kredisi hesaplama işlemleri için ise çeşitli internet sitelerinden yararlanabilirsiniz. Sonuç olarak hesaplama aşamasında birçok internet sitesi sizlere yardımcı olur. Bu tür internet siteleri üzerinden kolay bir şekilde aylık ödemelerinizi görebilirsiniz. Böylelikle sizi sarsmayacak şekilde nasıl araba alabileceğinizi görebilirsiniz. Bunun dışında nihai aşamada banka şubelerine giderek işlem yapmanız gerekir.

İş Bankası Başvuru Belgeleri

İş Bankası Başvuru Belgeleri

İş bankası taşıt kredisi hesaplama 2022 seçeneklerini tamamlayıp araba almaya karar verdi iseniz son aşamada başvuru aşamasında  hangi belgelerin gerekli olduğunu bilmeniz gerekir. Bu aşamada gelir belgesi ve kimlik belgesi başvuru aşamasında  istenilen ve olmazsa olmaz belgeler arasında yer alır.

Bunun yanında alacağınız aracın sıfır ya da ikinci el olup olmadığına bakarak farklı belgeler gerekir. Örneğin araç alacaksanız ve bu sıfır bir araba ise proforma faturanın galeriden ya da bayiden temin edilmesi gerekir. Eğer alacağınız araç ikinci el ise bu durumda ise ruhsat fotokopisi gereklidir. Sözü edilen başvuru belgelerini hazırlayarak kolay bir şekilde başvuru yaparak araç sahibi olabilirsiniz. İş bankası taşıt kredisi için istenen evraklar bu şekildedir.

İş Bankası Kredisinden Kimler Yararlanabilir?

Başvuru aşamasında alacağınız arabanın değerine göre farklı vadeler ve faiz oranları geçerlidir. Alacağınız araç ikinci el ise kasko değeri üzerinden işlem yapılır. İnsanlar taşıt kredisi en fazla kaç ay sorusunu bu şekilde cevaplandırabilir. Sonuç olarak 60 ay vadeye kadar bu kredilerden yararlanabilirsiniz.

Başvuru için belirli bir geliri olan hemen hemen herkes başvuru yapabilir. Fakat bankalar bu konuda insanların kredi puanlarına bakarak karar verirler. Genellikle  kredi puanı düşük olanların başvuruları bu aşamada kabul görmez. Bu nedenle de yeterli kredi puanının oluşması için ödemelerin düzenli yapılması önem taşır. Eğer yeterli kredi puanınız var ise bu durumda taşıt kredisi hesaplama 2022 seçeneklerini kullanarak aylık ödemelerinizi hesaplayabilirsiniz.

Taşıt Kredileri En Fazla Ne Kadar Olur?

Taşıt Kredileri En Fazla Ne Kadar Olur?

Taşıt kredilerinde en fazla 120 bin TL kadar bir kredi kullanabilirsiniz. Söz konusu bedellerin ödenmesi aşamasında aynı zamanda banka araç kasko değerinin en fazla yüzde 70 kadarı kadar kredi kullanmanıza imkân tanır. Bu nedenle ödemenin bir kısmını sizin yapmanız gerekir. Taşıt kredisi hesaplama aracı ile aylık ödemelerin yanı sıra sizin cebinizden ne kadar çıkabileceğini kolay bir şekilde hesaplayabilirsiniz.

Ülkemizde bu noktada taşıt kredilerinin en fazla 60 ay olduğunu söylemek mümkündür.  Aracın değeri 120 bin TL üzerinde ise en fazla 48 ay taksit yapılır. Eğer araç bedeli 120 bin TL altında ise bu durumda  en fazla 60 ay kadar vade yapılabilir. Bunların dışında kredi dosya masrafı, kredi dışında hayat sigortası, kasko yaptırmak gibi  farklı bedeller kredi çekerken karşınıza çıkabilir. Bu nedenle söz konusu bedellerin tahsisi aşamasında yanınızda nakit bulundurulması önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap