İş Bankası Kredi Kartı Erteleme İşlemi 2022

İş Bankası Kredi Kartı Erteleme İşlemi 2022 Kredi kartı kullanımı son yıllarda ödeme rahatlığı ve kolaylığından dolayı oldukça artmış durumdadır. Ancak pandemi döneminde yaşanan zorluklardan dolayı kimi kullanıcılar kredi kartı borcunu öderken zorluklar yaşamaktadır. Bu yüzden birçok banka ödeme kolaylığı sağlamak için müşterilerine kredi kartı borcunu erteleme şansı sunmaya karar vermiştir. Bu bankalardan biri de birçok bireysel müşterisi olan İş Bankası olmaktadır.

İş Bankası’nın sizlere sağlamış olduğu bu avantaj sayesinde kredi kartı borcunuzu kolaylıkla erteleyebilir ve ödeme konusundaki yükünüzü hafifletebilirsiniz. Peki, İşBankası kredi kartı erteleme nasıl yapılır? Bu ve daha birçok sorunun cevabını bu yazımızı okuyarak bulabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartı Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi kartı erteleme başvurusu yaparak borcunuzu ileri bir tarihte kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Kredi kartı erteleme başvurusunda bulunmak için İşBankası şubelerine gidebilirsiniz. Şubeye gitmek özellikle bu pandemi döneminde oldukça zahmetli ve yorucu olduğu için başvurunuzu başka yöntemlerle de yapabilirsiniz.

İşCep, Maximum Mobil, Maximum İşyerim ve İnternet Şubesi üzerinden de İşBankası kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru yapmanız dahilinde 3 ay sonrasına kredi kartı borcunuzu öteleyebilirsiniz. Kredi kartı borcunuzu ötelemeye karar vermeniz dahilinde akdi faiz oranına göre ödeyeceğiniz yeni ücret belirlenerek sizlere gereken bilgilendirmeler yapılmaktadır. Eğer ödeyeceğiniz yeni ücreti kabul ederseniz kredi kartı öteleme işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız.

Kredi kartı borcunuzu ödeyememeniz durumunda gecikme faizi eklenerek borcunuzun artmasına sebep olacağınız için en mantıklı çözüm yöntemi kredi kartı erteleme başvurusu yapmak olacaktır. Kredi kartı borcunuzu erteleme yöntemini seçerek 3 ay boyunca rahat edebilirsiniz. Erteleme işlemlerinizi yapmanız dahilinde bu süre içerisinde kredi kartı borcunuzu düşünmenize gerek kalmayacaktır.

Ek Hesap Borcu Erteleme Nasıl Yapılır?

Ek Hesap Borcu Erteleme Nasıl Yapılır?

Kredi kartı kullanıcıları ile birlikte ek hesabı bulunanlar da borçları konusunda erteleme yapabilmektedirler. İş Bankası ek hesap erteleme başvurusu yapmak için İşCep veya İnternet Şubesi’ni kullanabilirsiniz. İşCep’den başvuru yapmak istediğinizde Kampanyalar sekmesinde çıkan teklifi veya İnternet Şubesi üzerinden başvurunuzu yapmak istediğiniz zaman da sizlere sunulan teklifi kabul etmeniz dahilinde İş Bankası KMH erteleme işlemlerinizi yapmış olacaksınız.

Ek hesap borcu erteleme başvurusu yapmanız durumunda borçlarınız kredi kartı borcu ertelenmesinde olduğu gibi 3 aylığına ertelenecektir. İşbankası kredi kartı erteleme faizi olduğu gibi ek hesap borcunu erteleme konusunda da erteleme faizi uygulanmaktadır. İş Bankası KMH erteleme faiz oranı ise %1.25 olmakta ve ödeyeceğiniz yeni ücret bu oran üzerinden hesaplanmaktadır.

Kredi kartı ve ek hesap borcunuzu kolaylıkla 3 aylığına erteleyebilir ve bu 3 aylık süre içerisinde herhangi bir ödeme yapmayabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartı Erteleme Şartları Nelerdir?

İş Bankası Kredi Kartı Erteleme Şartları Nelerdir?

İş Bankası kredi kartı erteleme başvurusu yapabilmek için sağlamanız gereken bazı şartlar vardı. Bu şartları sağlamanız durumunda kredi kartı borcunuzun ertelenmesi için başvurusunda bulunabilirsiniz. Öncelikle kredi kartı erteleme başvurusunda bulunabilmeniz için borcunuzun son ödeme tarihinin geçmemiş olması gerekmektedir.

Hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi arasında İşBankası Kredi kartı erteleme başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu tarih aralıklarını geçmeden başvuru yapmanız dahilinde işlemleriniz gerçekleştirilecek ve kredi kartı borcunuzu 3 aylığına erteleme şansına sahip olabileceksiniz.

İş Bankası Kredi Kartı Borcu Erteleme Faiz Oranları Nelerdir?

İş Bankası kredi kartı erteleme başvurusu yapmanız dahilinde erteleme faizi eklenmekte ve bu faiz oranına göre ödeyeceğiniz yeni taksit ücretleri belirlenmektedir. kredi kartı erteleme faiz oranı ek hesap erteleme faiz oranında olduğu gibi %1.25 olmakta ve bu orana göre yeni ücretlendirme yapılmaktadır. Yapılacak olan yeni ücretlendirmeyi kabul etmeniz dahilinde de işlemleriniz tamamlanmakta ve borcunuzu hemen erteleyebilmektesiniz.

Pandemi döneminde işsizlik ve düşük maaş alımlarından dolayı kredi kartı borcunuzu ödeme konusunda yaşadığınız sıkıntılara kredi kartı erteleme başvurusu yaparak çözüm bulabilirsiniz. Kredi kartı erteleme işlemleri için birçok farklı adresten başvurunuzu yapabilir ve erteleme faiz oranına göre belirlenen yeni ücretle ödemenizi 3 aylığına erteleyebilirsiniz. İş Bankası’nın sizlere sunduğu bu avantajlar sayesinde pandemi döneminde sorunlarınızı azaltabilirsiniz. İş Bankası kredi kartı erteleme başvurunuz anında işleme konularak rahat bir nefes alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap