Her Operatörde Geçerli Telefonun Kilidini Açma

Kendinizi özgür bırakın! Kablosuz taşıyıcınızın buzlu ellerinden bir telefonun kilidini açma

Telefon fiyatları gerçekten acı verici ve pahalılar. Bu nedenle, aylık aylık ödemelerinizi nihayet ortadan kaldırabildiğinizde harika hissedersiniz. Şimdi sözleşme bitti, telefonunuzun tamamen size ait olduğu anlamına gelir ve bu da daha düşük maliyetli bir sözleşmeye geçebileceğiniz anlamına gelir. Ama gerçekten şu anki taşıyıcınızla kalmak istiyor musunuz? Başka bir operatöre geçerseniz daha iyi bir değer elde edebilirsiniz. Ancak, bu merhemde bir sinek var, çünkü telefonunuz muhtemelen mevcut operatörünüze kilitlendi, bu da geminizi atlamanızı ve başka bir ağda kullanmanızı önler. Neyse ki, mevzuat ve Federal İletişim Komisyonu telefonunuzun kilidini açma işlemini her zamankinden daha kolay hale getirdik. Daha da önemlisi, Kongre Kütüphanesi tarafından cep telefonunun kilidinin açılmasını bir telif hakkı ihlali (aslında telefonun kilidinin popülaritesinin arttığını gören bir karar) olarak yorumlayan daha önceki bir kararın yerini aldı . Başka bir deyişle, cep telefonu kilidini açmak tamamen yasaldır.

İçeriğimizde ve Operatör Telefon Kilidi Kilidini Açma Her Operatörde Geçerli Telefon Kilidi Açma Operatör Kilidi ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Ancak, telefonunuzun kilidini açmanın yasal olması, operatörlerin kolayca yapılabileceği anlamına gelmez. Bir telefonun kilidini nasıl açacağınıza ve telefonunuzu taşıyıcınızın buzlu tutuşundan arındırmaya daha yakından bakalım.

Gerekenler
Bir telefonun kilidini açmanın zorluğu taşıyıcıdan taşıyıcıya değişebilir ve biri ile doğrudan bir işlemin diğeriyle acı çekmesi olabilir. Kiminle bağlı olduğunuza bağlı olarak, telefonunuzun kilidini açmak birkaç telefon görüşmesi ve saatlerce çalışma gerektiren zahmetli bir süreç olabilir. Kilit açma prosedürü ne kadar zor olursa olsun, mevcut operatörünüzden ayrılmadan önce telefonunuzun kilidini açmak iyi bir fikirdir, çünkü sözleşmeniz bittikten ve ayrıldıktan sonra daha da zorlanacaktır. Ayrılırken eski telefonunuzu kullanmayı planlamasanız bile, gelecekte ne zaman ihtiyacınız olabileceğini kim bilebilir? Sözleşmeden çıkan bir telefonun kilidini açmak ikinci doğa olmalı ve neredeyse her zaman çabaya değer.

Yordamlar değişiklik gösterse de, genellikle telefonunuzun kilidini açmanız gereken genel bir bilgi listesi vardır. Telefonunuzun kilidini açmaya başlamadan önce aşağıdakilerin çoğunun elinizde olduğundan emin olun.

Hesap sahibinin adı ve hesap numarası.
Cihazınızın IMEI numarası .
Telefon numaran.
Hesap sahibinin Sosyal Güvenlik numarası veya şifresi.
Tamamlanmış bir sözleşme ve / veya cihaz ödeme planı.
Denizaşırı dağıtım belgeleri, eğer askeriyeyseniz ve sözleşmeniz bitmeden telefonunuzun kilidini açmak istiyorsanız.
Şimdi bu bilgilere sahipsiniz, her taşıyıcının telefonunuzun kilidini nasıl açtığını görelim.


Daha önce yapmalarına rağmen, Verizon şimdi cihazlarını kilitliyor – ancak sadece kısa bir süre için. Göre Verizon’un politikası , yeni alınan cihazlar satın aldıktan sonra 60 gün süreyle Verizon ağlarına kilitlenecektir. Bu kısa kilitleme süresi, görünüşe göre – hırsızlığı ve diğer hileli faaliyetleri azaltmaya yardımcı olur – ve gerçekten de, bu süre zarfında bir telefonun kilidini açmanıza gerek yoktur, bu nedenle çoğu insanı etkilemesi olası değildir. Bu kural hem ön ödemeli hem de ön ödemeli cihazlar için geçerlidir ve 60 gün geçtikten sonra kilit otomatik olarak kaldırılır.

Konuşlanan askeri kullanıcılar bu kuraldan muaftır ve Verizon’un 888-294-6804 numaralı destek hattını arayarak bu süre zarfında kilidinin açılmasını talep edebilir.

SIM donanımlı Verizon telefonları AT&T, T-Mobile veya diğer GSM operatörlerinde kullanılabilse de, telefonun ABD’de arama yapmak ve metin göndermek için dolaşım GSM radyolarına sahip olması gerekir. En son Verizon ahizeleri Amerikan GSM bantlarında iyi çalışsa da, LTE desteği söz konusu olduğunda kilometreniz değişecektir.

Verizon’un yeni politikaları faturalı veya ön ödemeli 3G cihazlarından bahsetmiyor, ancak aynı kurallar altında çalıştıkları varsayılıyor. Son prosedür kapsamında, bu tür cihazlar üçüncü taraf hücresel uyumluluğu etkinleştirmek için bir kod girmenizi (“000000” veya “123456”) gerektirecektir. Cihazınız kilitli görünüyorsa, bunu deneyin veya Verizon’un destek hattını 888-294-6804 numaralı telefondan arayın. Dünya Cihazları da benzer şekilde belirtilmemiştir ve yine de 800-922-0204 numaralı telefondan şirketin destek hattını arayarak talep edebileceğiniz bir mağaza teknolojisinin desteğini gerektirebilir.

Verizon’un kullanıma hazır Telefondan Telefona ön ödemeli 4G telefonları, kutunun arkasında belirtilen süre boyunca ağa kilitlenir. İşlemi başlatmak için 888-294-6804 numaralı telefondan Verizon desteğini de aramanız gerekebilir.

AT&T telefonun kilidini açma
AT&T’den bir telefonun kilidini açma işlemi Verizon’dan biraz daha karmaşıktır. Ancak birkaç çembere daha atlamanız gerekecek olsa da, tamamlanması hala zor bir süreç değil.

İşte önkoşul kontrol listesi size AT & T yakışıklı kilidini karşılamak gerekir:

Söz konusu cihazın AT&T ağlarında çalışması gerekir.
Mevcut bir müşteriyseniz, mevcut sözleşme veya taksit planınız tamamen ödenmelidir (erken fesih ücretleri dahil). Değilse, planınızı erken ödeyin ve talepte bulunmadan önce 24 saat bekleyin.
Kayıp, çalıntı veya sahtekarlıkla ilgili olduğu bildirilmemelidir.
“İyi durumda” – yani hileli faaliyetlerle ilişkili olmayan bir hesaba eklenmelidir.
Farklı bir AT&T müşterinin hesabında etkin olmamalıdır.
“Vadesi geçmiş veya ödenmemiş bakiye yok” ile en az 60 gündür aktif olmalıdır.
Erken yükseltme yaptıysanız, eski telefonunuzun kilidini açmadan önce 14 günlük “alıcının pişmanlık süresi” (iş müşterileri için 30 gün) süresinin geçmesini beklemeniz gerekir.
Bu bir iş cihazıysa, şirketinizin iznine sahip olmalısınız.
LTE bağlantılarına sahip iPad’ler ve giyilebilir cihazlar akıllı telefonlardan ayrı olarak ele alınır ve kilidi açık olarak satılır, bu nedenle bunların kilidini açma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Verizon’un aksine AT&T, çevrimiçi olarak doldurabileceğiniz bir kilit açma istek formu sunar . AT&T cep telefonu numaranızı girebilirsiniz – ya da daha önce geçiş yaptıysanız, AT&T cihazınızdan IMEI numarası da girecektir. Bu formu gönderdikten sonra, size gönderilen onay e-postasındaki bağlantıyı tıklamak için 24 saatiniz olacak, ardından AT&T, isteğinizin gerçekleştiği iki iş günü içinde cihazınızın kilidini e-postayla açma talimatları gönderecektir. AT&T ayrıca artık yıllık bir kilit açma sınırına sahip değil, bu nedenle ayda yüz kilidini açma isteği göndermediğiniz sürece şüpheli olarak işaretlenmekten endişelenmenize gerek yok. AT&T’nin kilit açma durumu sayfasını kontrol ederek isteğinizin başarılı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz .

Ön ödemeli cihazlarda (AT&T Ön Ödemeli / GoPhone’daki herhangi bir şey) AT&T, en az altı aydır aktif olmalarını gerektirir.

Askerdeyseniz, AT&T listesindeki üçüncü gereksinimi sıfırlayabilirsiniz – AT&T TCS veya PCS’nize (Geçici / kalıcı) e-posta gönderebileceğiniz sürece sözleşme veya taksit planlarınızı tamamlamanız gerekmez. istasyon değişikliği) belgeler.

Apple iPhone’ların kilit açma koduna gerek yoktur. Bunun yerine, kilit açma isteğinizin onaylandığını belirten e-postayı aldıktan sonra, AT&T SIM kartınızı çıkarın ve kurulum işlemine başlaması için yeni operatörünüzün SIM kartını takın.

Şebeke, 888-211-4727 destek hattı üzerinden sınırlı kilit açma desteği sunar, ancak telefonun resmi olarak telefonlarının kilidini açmaz.

T-Mobile telefonun kilidini açma
t-mobile siyah cuma fırsatları T-Mobile
T-Mobile telefonunuzun kilidini açmak istiyorsanız aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey vardır :

Bir T-Mobile cihazı olmalı.
Kayıp, çalıntı veya bloke olduğu bildirilmemelidir.
“İyi durumda” bir hesaba eklenmelidir.
Faturalı hesaplarda, cihazın istekte bulunan satırda en az 40 gün etkin olması gerekir.
Cihaz bir hizmet sözleşmesinde ise, ayda en az 18 ardışık ödeme yapılmış olmalıdır.
T-Mobile’ın Cihaz Taksit Planını kullanıyorsanız veya telefonunuz JUMP ile kiralanmışsa! Talep üzerine, tüm ödemeler yapılmalı ve cihaz tamamen ödenmelidir.
Tek bir yılda, hat başına ikiden az kilit açma isteği yaptınız.
T-Mobile, satın alma belgesini görmek isteyebilir.
El cihazınız ön ödemeli bir modelse, en az bir yıldır aktif olması gerekir ve bununla ilişkili hesabın yeniden doldurmada 100 dolardan fazla olması gerekir.

Bazı Android telefonlar , kilit açma işlemini tamamlamak için T-Mobile Device Unlock uygulamasını kullanabilir. Bununla birlikte, tüm telefonlar uyumlu değildir , bu nedenle telefonunuzun kilidini bir T-Mobile müşteri temsilcisiyle canlı sohbet yoluyla veya bir T-Mobile cihazından 611’i veya başka bir telefondan 877-746-0909’u arayarak açabilirsiniz. Konuşlandırılan askeri personel, iyi durumda oldukları sürece telefonlarının kilidini açabilir ve konuşlandırma belgeleri üretebilir.


Sprint telefonunun kilidini açma
Sprint, 2015’ten sonra piyasaya sürülen yerel SIM kart tabanlı cihazların uygun olduklarında otomatik olarak kilidini açacağını, ancak cihazınızın uygun olmaması durumunda kilidini açmak için bir işlem olduğunu söylüyor. Sprint telefonunuzun kilidini açmadan önce , cihazınızın ve hesabınızın aşağıdaki gereksinimleri karşıladığından emin olmanız gerekir.

Sprint’ten bir cihaz olmalı.
Yerli SIM Kilidi açık olmalıdır (eğer Amerika Birleşik Devletleri için kilidi açılıyorsa).
Kaybolmuş, çalınmış veya engellenmiş veya diğer hileli faaliyetlerle ilişkili olduğu bildirilmemelidir.
“İyi durumda” bir hesaba eklenmelidir.
Talep hattında en az 50 gün aktif olmalıdır.
Bekleyen veya bekleyen ödeme veya ücret olmamalıdır.
Uluslararası kullanım için kilidi açıyorsanız, cihazın uluslararası SIM kilidini açabildiğinden de emin olmalısınız.

Sprint Forward ön ödemeli cihazlarının bazı ek gereksinimleri vardır:

Cihazın kaybolan veya çalındığı veya kilidinin açılmaya uygun olmadığı şeklinde işaretlenmemiş olması gerekir.
Cihaz, ilgili hesapta en az 12 aydır ve hesap o tarihte etkin durumdadır.
Sprint Forward cihazlarının da bir müşteri hizmetleri temsilcisi tarafından açılması gerekir – ancak endişelenmeyin, 855-639-4644’ü arayarak Sprint Ön Ödemeli Müşteri Hizmetlerine başvurabilirsiniz.

Cihazınız şu anda etkin değilse, cihazın kilidini açmak için 888-211-4727 numaralı telefondan Sprint Müşteri Hizmetlerini aramak istersiniz. Bir kablosuz güncellemenin kilidini açmak için potansiyel olarak zorlamaya hazır olun ve cihazınızın kilidinin açılmasını sağlamak için ekstra doğrulamaya başvurmanız gerekebilir.

Yurtdışında konuşlanmış ABD ordusunun bir üyesiyseniz ve Sprint telefonunuzun kilidinin açılmasını istiyorsanız, yukarıda belirtilen şartlar hala geçerlidir. Ayrıca, siz ve aynı hesaptaki herhangi bir akrabanız Birleşik Devletler ordusunun bir şubesinin aktif üyeleri olmalı ve varsa denizaşırı dağıtım belgelerine sahip olmalısınız. Şu anda denizaşırı ülkelere konuşlandırılıyorsanız, Sprint Worldwide Care ile iletişim kurarak veya 888-226-7212 numaralı telefonu arayarak telefonunuzun kilidini açabilirsiniz .

Bununla birlikte, Sprint’in kilit açma yetenekleri söz konusu olduğunda büyük bir uyarı var. Verizon gibi operatörün nispeten belirsiz bir ağ teknolojisine (CDMA) dayandığı için, son birkaç yıl içinde SIM yuvasıyla üretilen Sprint markalı telefonların kilidi farklı bir operatörün SIM kartını kabul etmek için açılamaz.

Alternatif olarak, bir müşteri temsilcisiyle çevrimiçi sohbet yoluyla veya 888-211-4727’yi (Sprint cihazından * 2) arayarak kilit açma talebinde bulunabilirsiniz .

Eşsiz bir şekilde, Sprint uluslararası seyahat için kısa süreli kilit açma sunar. Yukarıdaki gereksinimleri karşıladığınızı varsayarsak, çevrimiçi hesabınıza giriş yapabilir ve ilgili sayfaya gidebilirsiniz. Basitçe tıklayın Hesabım sekmesini çıkan listeden telefonunuzu seçin ve seçmek SIM int’l kullanmak kilidini cihazı gelen bu cihaz yönetme açılır menüden. Bununla birlikte, bir Sprint temsilcisinin işlem boyunca size yol göstermesini tercih ediyorsanız, 888-226-7212 numaralı telefondan telefonla kilit açma talebinde bulunabilirsiniz.

Ön ödemeli veya tamamen ücretli telefonunuzun kilidini açma

Elbette, ön ödemeli ve tam ödemeli cihazları olan insanlar var. Bunların kilidini açmak, çoğunlukla nispeten basittir. Zaten genelleştirilmiş bir kilit açma politikası varken, Hücresel Telefon Sanayicileri Derneği (CTIA) cep telefonları ve tabletler için bir dizi standart kilit açma politikası ortaya koydu . Mutabık kalınan şartlar, bir abonenin böyle bir talepte bulunması halinde operatörlerin tam olarak ödenen bir telefonun veya bir yıl boyunca ön ödemeli bir telefonun kilidini açmasını gerektirir. Hücresel sağlayıcılar ayrıca, ahizeleri kilit açma için uygun olduğunda aboneleri uyarmalıdır. Ve son olarak, taşıyıcılar talep üzerine ABD askeri personeli için telefonların kilidini açmalıdır.

Sprint , T-Mobile , US Cellular ve Verizon’un hepsi uyuyor ve AT&T politikaları zaten şartlarla uyumluydu.

Üçüncü taraf hizmetleri


Üçüncü taraf kilit açma hizmetleri, genel olarak, yalnızca ad olarak farklılık gösterir. Birçoğu şu şekilde çalışır: Bir web sitesine gider, kilit açma kodu karşılığında ödeme yaparsınız ve kodun e-posta yoluyla gelmesini beklersiniz. Fiyatlar cihazınıza bağlı olarak değişir, ancak genellikle birkaç dolar ile yaklaşık 50 dolar arasında değişir. Bununla birlikte, üçüncü taraf hizmetleri riskli olabilir. Birçoğu peşin ödeme yapmanızı gerektirir ve her zaman tatsız hizmetlerin paranızı alması ve size asla bir kod göndermemesi tehlikesi vardır. Bu tür şeylerde olduğu gibi, herhangi bir parayı yatırmadan önce bir hizmeti iyice araştırmak akıllıdır, bu yüzden yasal ve yukarıdaki tahtanın olduğundan emin olmak için kullanmayı düşündüğünüz herhangi bir hizmeti iyice Google’dan emin olun.

Saygın kilit açma servislerinde, genellikle kod sorunlarına yardımcı olacak müşteri destek hatları bulunur. Genellikle kodları hızlı bir şekilde teslim ederler. Kullanıcıların kodların günler, haftalar ve hatta aylarca geciktiğinden şikayet ettiklerini fark ederseniz, muhtemelen bu hizmetlerden uzak durmak en iyisidir.

İşte bazı üçüncü taraf kaynakları:

doctorsim
MobileUnlocked
UnlockBase
Cep Telefonu Kilidi Açma
UnlockUnit
UnlockRiver
Radarın Kilidini Aç
Kilitsiz telefon satın alma
Elbette her telefonun kilidinin açılması gerekmiyor ve her zaman kilitli bir telefon satın alma seçeneği var. Birçok telefon üreticisi web sitelerinde kilitli olmayan telefon satıyor ve Google, Apple, Sony, Huawei, OnePlus ve birçok üretici çevrimiçi mağazasından bu tür cihazları bulacaksınız. Bu şirketlerin bazıları, mali yükü biraz hafifletmek için ödeme planları sunarak, satın alma işleminin önündeki en büyük engeli kaldırıyor. Amazon ve Walmart gibi perakendeciler de kilitsiz telefonlar satıyor, ancak genellikle yüksek ön maliyetlerle. Ancak, özellikle Amazon’un Alexa Dahili kilitli telefonları ile en iyi fiyatı arıyorsanız, kendinize bir pazarlık yapabilirsiniz.. Bu telefonlar yıkılmış bir fiyatla geliyor, ama Amazon’un hizmetlerinin önceden yüklenmiş olması pahasına – ve Amazon Alexa’nın hayranıysanız, bu çok fazla angarya olmamalı.

Görüşümüze göre, kilidi açılmış bir telefonun faydaları, ek başlangıç ​​maliyetini telafi etmekten daha fazlasıdır. Bunların kilidini açmak için herhangi bir çembere atlamak zorunda değilsiniz ve ön ödemeli, faturalı veya aradaki bir şey olsun, istediğiniz herhangi bir cep telefonu hizmetini seçme seçeneğiniz var. Elbette, satın alma sırasında birkaç yüz dolar harcamanız gerekecek, ancak taşıyıcılar arasında geçiş yapma özgürlüğü, aylık plan maliyetlerinde yoldan tasarruf etmenizi sağlayabilir.

26176