Hasar Kaydı Olan Aracın Kasko Sigorta Bedeli

Hasar Kaydı Olan Aracın Kasko Sigorta Bedeli Hayatta insanların ihtiyaçlarını karşılayan çok önemli etmenler yer alıyor. Bu etmenler arasında ise ilk sırada araçlar ve otomobiller bulunuyor. Trafik ve araç yoğunluğu nedeniyle araçlar maddi ve ölümlü kazalara yol açabiliyor. Bu durumda ise önceden araçları kasko sigorta poliçesi yaptırarak teminat altına almak gerekiyor.

Tam ve ful kapsamlı kasko sigorta poliçesi sayesinde kaza yapan araçlarda oluşan maddi kayıplar sigorta şirketi tarafından karşılanıyor. Araç sahiplerinin en çok merak ettikleri konular arasında ise hasar kayıtlı aracın kasko sigorta poliçesi ne kadar olur sorusu yer alıyor. Bu konuda geniş bazlı araştırmada bulunmak önem arz eden diğer bir detayı yansıtıyor. Hasar kayıtlı araçların sigortasının ismi kısaca pert kasko sigorta poliçesi olarak tabir ediliyor. Yazımız içeriğinde bu bilgileri detayları ile ele alacağız.

Kasko sigorta poliçelerinde riziko ve risk teşkil teşn çok önemli detaylar yer alıyor. Ana teminat grubu listesinde belirlenen risklere ve rizikolara dahil olarak araçların tam hasara uğraması ya da çalınması durumunda, belirli bir limitte teminat alınabiliyor. Araçların tamamen yanması, aracın ya da üzerindeki herhangi bir yedek parçasının çalınması pert kasko değeri hesaplama kapsamında nitelendiriliyor.

Aracın karayolu ya da demiryolu ortamlarında kullanılan motorlu ya da motorsuz araçlarla kaza yaşaması ve hem hareket hem de park halindeyken sigortalı veya aracı kullanan kişinin iradesi dışında yaşanan etkiler ile otomobilin hasar görmesi durumunda kasko ücreti karşılanıyor. Bu hasarlar arasında ise; çarpma, devrilme, düşme ve yuvarlanma gibi kazalar yer alıyor.

Başka İçerik:  Kasko Sigortalarından En Uygunu Hangileridir?

Hasar Kaydı Olan Araç Sigortalarına Alternatifler

Hasar Kaydı Olan Araç Sigortalarına Alternatifler

Sigorta şirketinin pert kasko sigortası seçeneği, var olan prim seviyelerini yüksek bulan ve kasko sigortası yaptırmayan kişilere yönelik hazırlanan çözüm yolu olarak tercih edilebiliyor. Minimum prim ile önemli risklere ve rizikolara karşı teminat alma kapsamında yer almayı hedefleyen kasko sigortası ile trafiğe sağlıklı bir şekilde devam etmek her zaman mümkün oluyor. Her türlü aracın, model yılı sınırlama şartı olmadan teminat altına alınmasına olanak tanıyan sigorta kapsamındaki sigortalılar, asistan hizmetinden de faydalanarak bir adım önde yer alıyorlar. 

Hasar Kaydı Olan Araçlarınıza Kasko Sigortası Yaptırın

Hasar Kaydı Olan Araçlarınıza Kasko Sigortası Yaptırın

Hasarlı araçlarınıza kasko sigortası yaptırmanın avantajları ve fırsatlarından faydalanmak için online sigorta platformlarını ziyaret edebilirsiniz. Kasko sigorta poliçesi dizaynı yaptırılmış olan aracın hasar sonrasında perte çıkması, sigortalı olanların sorun ve endişe yaşadığı bununla birlikte kafalarının karıştığı detaylar arasında yer alıyor. Kasko sigortası olan aracın %75’inin ya da daha fazlasının hasar yaşaması ya da onarım giderlerinin sigorta değerine yaklaşması olarak isimlendirilen pert, kişilerin kasko ne kadar öderim sorusuna yanıt oluyor.

Perte Çıkan Araçlarda Kasko Sigortası

Pert hasarlarda kasko sigorta poliçesi, kaza raporu, kaza tutanağı, alkol raporu, ruhsat fotokopisi, aracın hasarlı olarak çekilen fotoğrafı, sürücü ehliyet fotokopisi ve prim ödemesi makbuzu gibi belgeler ile beraber sigortalının tam beş iş günü içerisinde şirkete hasar bildirmesi ve eksper talep etmesi önem arz ediyor.

Araç pert durumuna geldiği zaman e biri belirtilen en önemli konulardan biri istenen tarihlerde ve eksiksiz bir şekilde işlemlerin tamamlanması oluyor. Hasarlı olan aracın işlemi sorunsuz bir şekilde devam ederek 5 iş günü içerisinde belgelerin tam olarak teslim edilmesi gerekiyor. Aynı zamanda da hasar bildirimi yapılması fırsat sunuyor. Hasar tespiti yapmak üzere görev yapan eksper, aracın yedek parça ve onarım masrafının listesini rapor şeklinde şirkete naklediyor.

Başka İçerik:  Motosiklet Trafik Sigortası Hızlı Teklifi Alma

Yapılan inceleme ile birlikte parça ve onarım giderlerinin toplam tutarı, kaza tarihindeki sigorta rayiç değerine yükselmesi ya da bu değeri artması durumunda araç tam hasarlı olarak kayıtlara geçiyor. Aracın pert olması konusunda karşılıklı bir anlaşmaya varılması gerekiyor. Bu süre boyunca sigorta şirketi teminat limitini geçmeksizin aracın kaza tarihinden itibaren belirlenen kasko bedeli ödeniyor.

Kasko Sigortasında Pert Bedelinin Önemi

Kasko Sigortasında Pert Bedelinin Önemi

Pert bedeli, rayiç bedelden düşüldükten hemen sonra kalan kısım da sigortalı olan kişiye anında ödeniyor. Aynı zamanda hasarlı araç ise sigortalıya kalıyor. Hasar yaşayan aracın satışı ve devir işlemi de tamamen sigortalının mesuliyeti altında kalıyor. Bu bilgiler ışığında ve doğrultusunda sürücüler kendi online sistem ile ya da sigorta şirketi ile iletişime geçiyor.

Bu konunun akabinde kasko sigorta poliçesi fiyat alma konusunda ve hasarlı olan araçların kasko sigorta ücretini öğrenme konusunda en detaylı ve en kapsamlı bilgi de alınabiliyor. Araca ve hasar oranına göre belirlenen tutar sigorta şirketi tarafından ödenecek sistemle sigortalının avantajına ve faydasına olacak alternatifler yaratıyor.

Bu sayede sigorta yaptırmanın önemi de kitleler tarafından öğrenilmiş oluyor. Hasar kaydı olan araçların kasko sigortası yaptırmasının en dikkat çeken avantajları ve fırsatları bu şekildedir. Yazıyı inceleyerek konu ile ilgili geniş kapsamlı bilgi edinebilir ve değerlendirmede bulunabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap