Goji Berry (Kurt Üzümü) Neye İyi Gelir?

Goji Berry (Kurt Üzümü) Neye İyi Gelir? Her geçen gün yeni meyveler ve bitkiler literatürde yerini alıyor. Son dönemlerde Amerika’da patlayan, oradan ise..

Her geçen gün yeni meyveler ve bitkiler literatürde yerini alıyor. Son dönemlerde Amerika’da patlayan, oradan ise Avrupa’da yayılmaya başlayan Goji Berry bunlardan bir tanesi. Özellikle ülkemizde kurutulmuş Goji Çileği olarak satılan ve istediğiniz an temin edebileceğiniz meyvenin kısa sürede geniş bir tabana yayılması bekleniyor. Lezzet olarak yaban mersinini andıran bir tada sahip olması bu öngörüyü güçlendiriyor.

Bu makalede ve Goji Berry Kurt Üzümü Goji Berry faydaları Kurt Üzümü faydaları Goji Berry neye iyi gelir konusunda detaylar bulabilirsiniz.

Alışık olduğumuz bir tat olduğundan, görünüş ve yine yerken bıraktığı hissiyatla kirazı andıran Goji Berry faydaları ile sık kullanılmaya başlanmıştır. Genellikle Goji suyu olarak anılmaya başlayan, meyvenin suyunun çıkarılması sonucunda bir meyve suyu formuna getirilerek tüketilen çeşidi satışa sunulmuştur. Ancak Türkiye’de bulmak imkânsız diyebiliriz.

Yüzlerce yıllık geçmişi olmasına rağmen Goji Berry hakkında bilgiler netleşmeye günümüzde başladı. Zayıflamak için ve diyetlerde kullanılmak üzere tavsiye edilmeye başlanan meyvenin Kurt üzümü ismini ülkemizde alması birazda bundan kaynaklanıyor. Bazıları için Goji üzümü tanımının yaygınlaşmaya başladığını, bilhassa Ege yöresinde bunun daha yaygın olduğunu belirtmeliyiz. Faydalarının araştırmalar neticesinde netlik kazanması meyveyi ön plana çıkarırken zayıflamak isteyen kadınların yeni favorisi olmaya aday yapıyor.

Goji Çileği Nasıl Kullanılır?


Goji çileği aslında birden fazla kullanım şekline sahip. Bu nedenle tamamıyla sizin tercihleriniz doğrultusunda tüketilebiliyor. Sürekli olarak geniş bir diyet listesini uygulamaya çalışan kadınların bunu biraz daha limit dahiline indirmelerini sağlayacak. İki temel kullanımı olduğu bilinse de kurutulmuş Goji Berry birçok derdin devası olduğunu bize kanıtlıyor.

Goji Çileğini Yemek


Goji çileği bir meyve olduğu için doğrudan tüketilerek alınabilir. Genelde meyveye çok düşkün bir toplum olmamamıza rağmen düzenli olarak tüketmekteyiz. Aynı zamanda vücudumuzun buna ihtiyacı olduğunu varsayarsak kesinlikle menümüze girmesi gerekiyor. Zayıflamak isterken meyvelerin vitamin ve minerallerinden yararlanmak isteyenler içinse ciddi anlamda güçlü bir alternatiftir.

Kurutulmuş Goji Çileği


Kurutulmuş Goji çileğini Türkiye’de sık sık görebilirsiniz. Diğer kuru meyveler gibi sık tercih edilmesi muhtemelen tat olarak daha yatkın olmasından kaynaklanıyor. Üstelik kuru meyvelerin daha faydalı olduğunu hepimiz biliyoruz.

Goji Çayı


İsterseniz sade olarak Goji Berry bitkisini aktardan alarak demleyebilirsiniz. Buna ek olarak farklı bit çaylarıyla karıştırarak içebilirsiniz. Klasik bir çay demlemekten farksız olduğundan kolaylıkla evinizde doğal ilacınızı üretebilir, hemen uygulamaya başlayabilirsiniz.

Goji Suyu


Goji suyu bir nevi nektar şeklinde satışa sunulmaya başlansa da Amerika ve Avrupa ülkelerinde bulunmaktadır. Maalesef ülkemizde satışı olmadığından üç ayrı kullanım şeklinden bahsederek bunu dahil etmedik.

Goji Çileğiyle Zayıflamak Mümkün Mü?


Türkiye’de Goji Berry yetiştirmek mümkün olmasına rağmen henüz deneme aşamasında bir üretim söz konusudur. Diğer ülkelerdeki gibi dalından toplanıp hemen satışa sunulan, her daim tazesini temin edebileceğiniz bir meyveden bahsetmek imkânsız. Hatta kişisel üretimin daha yoğun olduğunu görebiliyoruz.

Metabolizma hızlandıran meyveler arasında ilk sıralarda yer aldığından kilo vermek için gereken altyapıyı oluşturur. Hatta günümüz şartlarında bitkisel zayıflama yolları arasında Goji çileği büyük bir etken olarak görülüyor. Sindirimi düzenleyen, hazmetmenizi kolaylaştıran ve buna ek olarak yağlarınızı eritmenize olanak tanıyan yeni meyvenin faydaları ise bununla sınırlı değil.

Şimdiye kadar zayıflamak için Goji meyvesini kullananlar olumlu sonuçlarla mutlu bir diyet programını geride bıraktılar. Hatta her seferinde kullanarak düzenli olarak uyguladıkları diyetlerde kalıcı kilo vermenin keyfini çıkarıyorlar.

Goji Berry Faydaları


Herkesin merak ettiği ve ilgi duyduğu zayıflatan Goji Berry faydalarıyla hastalıklara şifa oluyor. Türkiye’de daha fazla yaygınlaşması ve Avrupa’daki sağlık örgütlerinin vatandaşlarına önerdiği gibi ülkemiz insanlarının da düzenli kullanması gerekiyor.


Vitamin ve Mineraller


Vitamin açısından zengin bileşenleri olmasına karşılık aktif olarak zirvede C vitamini bulunur. Mineraller arasında ise Kalsiyum, Çinko, Magnezyum ve Fosfor yer alır. Selenyum miktarını ideal seviyede almanızı sağlar. Buna ek olarak ise amino asit zenginidir. Bilimsel açıdan kanıtlanmış 19 farklı amino asit barındırır. Turunçgillerden kat ve kat daha fazla C vitaminine sahipken B vitamini takviyesi yararlıdır.


Kanser


İçeriğinde az miktarda bulunsa da Garmanyum kansere karşı tedavi edici mineraller arasındadır. Dolayısıyla Goji Berry tüketerek kanseri yenebilir, hatta hastalık öncesinde önleyebilirsiniz.


Goji Berry’nin İyi Geldiği Hastalıklar


Kanser dışında kalp damar hastalıkları, beyin sendromları, kolesterol yüksekliği, tümör oluşumunu önleme açısından yoğun olarak tercih ve tavsiye edilmektedir.


Göz Sağlığı


Zeaxanthin isimli bileşene sahip meyvelerden olduğundan görme kalitesi ve görme kusurları için tedavi edicidir. Göz sağlığının vazgeçilmezleri arasında sayılabilir.


Antioksidan


Antioksidan olmasının dışında Solavetivone içerdiğinden anti bakteriyel özelliği ön plandadır. Böylelikle vücudunuzda üreyen mikropları ve bakterileri boşaltarak toksinlerden arınmanızı sağlar.


Cinsel istek


İsteği arttıran ve cinsel anlamda büyümeyi sağlayan hormonları harekete geçiren bir bileşen yapısına sahiptir. İktidarsızlık tedavisinde kullanılarak cinsel anlamda gücünüzü katlayarak arttırır.


Yaşam Süresi


Yaşam süresine katkı sağlayan çok fazla meyve ve sebze vardır. Ancak bunlar arasında en tatlısı Goji Berry olarak bilinir.

92656