Garanti Bankası Kredi Borç Erteleme Yapıyor mu?

Garanti Bankası Kredi Borç Erteleme Yapıyor mu? Covid-19 salgınının etkileri hala sürmekteyken, Garanti BBVA’nın kredi borçlarına ilişkin bazı uygulamalarda çeşitli düzenlemeler yaptı. Bu düzenlemeler arasında kredi erteleme işlemlerinin uzatılması en başta geliyor. Dolayısıyla Garanti BBVA kullanıcılarının kafalarında Garanti BBVA kredi borcu erteleme işlemlerinin nasıl gerçekleştirilebileceği şeklinde önemli bir soru oluşmaktadır. Bu yazımızda konunun detaylarınız sizlerle paylaşacağız.

Garanti Bankası Kredi Ertelemek İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Garanti Bankası kredi borcu erteleme konusunda başvuru yapanların en başında Koronavirüs salgını dolayısıyla işlerini kaybeden veya maddi olarak zor durumda kalan vatandaşlar ve onların işverenleri geliyor.

Koronavirüs salgını sebebi ile yaşadıkları bu zorlukları belgeleyebilen vatandaşlar için Garanti Bankası kredi kartı borcu erteleme başta olmak üzere çeşitli kolaylıklar sağlanıyor. Garanti Bankası ek hesap borç erteleme de bu seçeneklerin arasında yer alırken, Garanti BBVA Eylül ayına kadar erteleme imkanı tanıyor.

Garanti Bankası Kredi Erteleme Ne Şekilde Yapılır?

Bugünlerde pek çok kişinin işsiz kalması sebebiyle maddi zorluklara düşmesi bankalarla yaşanan problemlerde de kafada çeşitli soruların oluşmasına sebep oluyor. Bu soruların en başında ise Garanti BBVA müşterileri için “Garanti Bankası kredi erteleme nasıl yapılır?” sorusu gelmektedir.

Garanti Bankası ek hesap borç erteleme ve kredi erteleme işlemleri internet bankacılığı üzerinden oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilebilir. Ayrıca doğrudan Garanti BBVA şubelerine ulaşarak da erteleme taleplerinizi bankaya bildirebilirsiniz. Bunun yanı sıra, 7/24 hizmet vermekte olan Garanti BBVA müşteri hizmetleri yardımıyla 444 0 335 numaralı telefon aranarak Garanti Bankası kredi borç erteleme talebi oluşturmak mümkündür. 

İnternet bankacılığına şifreniz ile giriş yapıldıktan sonra, Hesap ve Ürün sekmesine gidin. Kredi Hesabı seçeneğini bulduktan sonra Kredi Erteleme butonu sayesinde kolaylıkla erteleme talebi oluşturabilir, ödeme planlarını gözden geçirebilirsiniz.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Erteleme Yöntemi

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Erteleme Yöntemi

Garanti Bankası ek hesap borç erteleme gibi ihtiyaç kredisinin ertelenmesi için maksimum süre daha önceden 3 ay olarak duyurulmuştu. Garanti BBVA’nın bildirdiği güncellemeler kapsamında günümüzde bu süre epey uzatılmıştır. İhtiyaç kredisi yapılandırmak isteyenler arasında Covid-19 pandemisi sebebiyle işini kaybetmiş veya pandemiden doğrudan etkilenen sektörlerin çalışanları önceliğe sahip olacaklar.

Garanti Bankası Ek Hesap Erteleme Nasıl Olur?

Garanti BBVA’da kredilere tanınan erteleme imkanı Garanti Bankası KMH borç erteleme konusunda da tanınıyor.  Garanti Bankası ek hesap borç erteleme işlemleri, şu an en fazla 3 ay olmak üzere ertelenebilmektedir. Garanti Bankası ek hesap borç erteleme süresi pandeminin gidişatına göre değişebilir. Müşterilerine her zaman çeşitli kolaylıklar sağlamayı ilke edinen Garanti Bankası ek hesap borç erteleme ile müşterilerinin ödemelerine kolaylık sağlıyor.

Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Erteleme Nasıl Olmaktadır?

Kredi kartı borçluları da diğer kredilerde olduğu gibi pandemi sürecinde bir artış göstermiştir. Garanti Bankası ek hesap borç erteleme imkanı sunduğu gibi, kredi kartı borçlarına da ekstre atlatma özelliği getirerek ertelemeyi mümkün kılmıştır.

Garanti BBVA kredi kartı borçlarınızı ertelemek için size en yakın banka şubesine gidebilir, internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden işlem yapabilirsiniz. Bu yöntemlere ek olarak Garanti Bankası’nın 7/24 hizmet vermekte olan müşteri hizmetlerinden de kredi kartı borcunuzu çeşitli ödeme seçenekleri ile erteleyebilirsiniz. Garanti Bankası kredi kartı borcunu 3 aya kadar ertelemektedir.

Garanti Bankası Konut Kredisi Erteleme Yolları

Bugünlerde en çok başvurulan kredilerden biri de konut kredileridir. Bugün pandeminin sebep olduğu ekonomik darlık sebebiyle, geri ödemeler konusunda sıkıntı yaşanan konut kredileri için Garanti BBVA çeşitli çözümler sunmaktadır. Vatandaşlar konut kredilerini ödeyememek konusunda kaygı yaşıyor. Pandeminin hala devam etmedi üzerine Garanti BBVA bir karar alarak konut kredisi taksitlerinde de 3 ay erteleme yapılabileceğini duyurmuştur. Tüm erteleme işlemleri gibi Garanti BBVA konut kredisi erteleme de en kolay yolla internet bankacılığı üzerinden menüde görünen Kredi erteleme seçeneği ile gerçekleştirilebilir.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Erteleme Seçeneği

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Erteleme Seçeneği

Hali hazırda taşıt kredisi kullanmakta olan Garanti BBVA müşteriler de diğer kredi ve kredi kartı borçlarına uygulandığı gibi çeşitli ödeme kolaylıklarına sahiptir. Bunun en başında da 3 ay erteleme imkanı gelmektedir. Yapılandırılan taşıt kredilerinde pandeminin sürecine göre farklı ödeme kolaylıklarının gelebileceği bilgisi Garanti BBVA tarafından bildiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap