Etiket izleri nasıl çıkar?

Etiket izleri nasıl çıkar? Büyük bir çoğunluğu muzun çıkarmaktan zorlandığı lekelerin başında etiket izlerinin oluşturduğu lekeler gelmektedir. Etiketleryapışt..

Büyük bir çoğunluğu muzun çıkarmaktan zorlandığı lekelerin başında etiket izlerinin oluşturduğu lekeler gelmektedir. Etiketleryapıştıkları alandan uzun bir süre sonra çıkartılırsa orada kalıcı bir leke oluştururlar.

Yazımızda ve Etiket izleri Çıkarılma Temizleme Leke çıkarma Etiket kalıntısı Etiket izi çö ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Kalıcı lekelerin çıkarılması için uygulayacağınız belli başlı yöntemler bulunmaktadır. Kalıcı lekelerin bırakmış olduğu kötü görüntüden kurtulmak için uygulayacağınız teknikleri doğru bir şekilde uyguladığınız zaman yüzey fark etmeksizin sizler de hızlı bir şekilde etiket lekelerinden kurtulabilirsiniz. Konu hakkında dikkat edilmesi gereken en önemli olan yüzeylerin çeşidine göre farklı yöntemler kullanmak olmalıdır

Etiket izi nasıl çıkarılır?


Mutfak eşyaları üzerinde bulunan etiketleri çıkartırken öncelikli olarak etiketlerin üzerine sıvıyağı ya da zeytin yağı sürüp beklemeniz gerekiyor.

Etiket yumuşamaya başladıktan sonra çıkartılır bu sayede etiket çıkarılırken ortaya çıkacak olan iz minimum seviyeye getirilir. Eğer hala kağıt kalıntıları bölgede durmaya devam ediyorsa bir buz yardımı ile dondurma işlemi uygulanır ve ağzından çıkarmak daha kolay hale gelecektir.

Yapışkanlı kısımlarından izler bulunuyorsa sıcak suyla çıkarmanız çok daha basit olacaktır. Bahsedilen yöntemler eğer işinizi tam olarak görmüyorsan kolonya çıkartmak için birebir etkili olmaktadır. Kolonyalı pamuk ile beraber bölgeye tampon işlemi uygulamanız renkli ve el yapımı eşyalara zarar vermeyecektir.

Beyaz eşyalar üzerinde bulunan etiketleri is çıkarmadan çıkartmak istiyorsanız öncelikle ıslak bir bez yardımıyla etiketlerin üst kısmını silin ve daha sonrasında saç kurutma makinasıyla etiketin yumuşamasını sağlayın.

Etiket tamamen yumuşamaya başladıktan sonra boyaya zarar vermeyecek şekilde etiketi parmağınızla çekip olabilir ya da kazaya bilirsiniz. İşlemi gerçekleştirirken belirli aralıklarla ısıtma işlemini tekrardan uygularsanız çok daha basit bir şekilde etiketi yüzeyden çıkartabilirsiniz.


Dolap ya da kapı üzerinde bulunan etiketlerin çıkarılabilmesi için de yine saç kurutma makinası etkili bir yöntem olacaktır. Saç kurutma makinesinin ısısı etiketin yapışkan kısmını yapısını bozacağı için tüm aletlerinin üzerinden çıkartırken rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Diğer bir yöntem de silgi ile temizleme işlemi uygulanmaktadır. Okullarda kullanılan beyaz silgilerden bir tanesiyle etiketi silmeye çalışırsanız bir süre sonra etiketin kendi kendine yapısını dışarıya doğru attığını görürsünüz.

50826