Esnek Mesai Çalışanları İçin Çözüm Teklifleri

Esnek Mesai Çalışanları İçin Sigorta Şirketlerine Çözüm Teklifleri Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan bir araştırma ile bir şirketin çalışmalarında, sigorta kapsamındaki oluşan sorunlardan birinin gün yüzüne çıkmasına neden oldu. Kısa vadeli ya da geçici sözleşmeler ile çalışma sağlayan işçilerin koruma gereksinimi üzerine aktifleşen araştırma sonuçları , sigorta şirketlerinin şahısların ihtiyaçlarına göre poliçe oluşturmasını mecburi kılıyor.

Esnekleştirilmiş ödeme modeli üzerine çözüm üreten çalışma , 2022 yılında Amerika Birleşik Devletin de çalışanların yüzde kırkının geçici ya da kısa süreli sözleşmeler üzerinden çalışacağını düşünüyorlar. Bu yapılan önseziden, sigorta bölümünün değişen çalışma trendlerine nasıl uyum sağlanabileceği konusunda endişeleri de devam etmektedir.

Dijital Sigortayı Dijital Ortama Taşımak

Insurance Business Mag adlı TV kanalında yayınlanan haber üzerine şirketin araştırma yapılması isteniliyor. Uber gibi dijital yazılımlar üzerinden ilerlemek isteyen işler de çalışan kişilerin sigortayı da dijital ortam da satın almaya meyilli olduklarını gösteriyor. Mobil uygulamaların aktifleşmesi ve iş alanlarının serbest çalışma stiline dönmesi üzerine mobil sigorta satışları ve dijital başvurularda da artış olması bekleniliyor.

Çevrimiçi sistemlere üye olununca orada istenilen bilgiler doğrultusunda teklifler alınarak sadece birkaç tıkla sigorta işlemleri gerçekleştiriyor.

 
Kabul olunmuş aracı sigorta şirketleri üzerinden yapılan güvenilirlik işlemleri kullanıcılara vakit katkısın da bulunurken , sigorta şirketlerini de offline iş yükünden bunlarla birlikte zaman ve mekan ile maliyet oluşumundan da kurtarıyor.

Konvansiyonel Sigorta Şirketleri Bakış Açısı

 
Konvansiyonel Sigorta Şirketleri Bakış Açısı

Esnekleşmiş çalışma koşullarının müstakbel sigortalıların ihtiyaçlarını biçimlendirirken sigorta şirketlerinin de konvansiyonel iş bakış açısından değişiklik gereği doğuyor. Esnek çalışma trendi kişileri daha çok riskle karşı karşıya bırakırken, çalışanların işsizlik ve sağlık sigortası gibi poliçelerden daha fazla yararlanmadıkları olgusunu ortaya çıkıyor.

Başka İçerik:  Motor Yağı Seçimi Nasıl Olmalı?

Sigorta şirketlerinin esnek çalışanlara ulaşabilmeleri için dillerinin açık ve anlaşılır olmakla birlikte özel yargıların yenilemesi gerektiği belirtiliyor. Daha dinamik , bürokratik gibi ortamlardan uzak ve bilgilendirici olan ortamlara yeni nesil sigorta anlayışı ile devam edilmek isteniliyor. 

Esnek Mesai Çalışanları Sigorta Poliçelerinde Yeni Dönem Nasıldır ?

Esnek Mesai Çalışanları Sigorta Poliçelerinde Yeni Dönem Nasıldır ?

Esnek çalışma sistemi poliçelerde de özgünlük gerektirmesini savunuyor. Kişisel bilgilerle birlikte çalışma saatlerinin de saatlik ücretin ne kadar kesin olması gerektiği bilinmesi ve bu doğrultu da poliçelerin düzene binilmesi şartı oluşturuluyor.

Çalışanların riskleri ve ihtiyaç listelerindeki maddeler doğrultusunda paketler oluşması ve esnek ödeme planları da oluşturması sektör profesyonellerinden beklenti oluşuyor. Sigorta şirketleri dijitalleşen iş dünyasının ihtiyaçlarını, şahısların ihtiyaç duydukları trend paketleri oluşması için bugünün değil her daim geleceğin sigorta anlayışını oluşturuyor.  

Kişilerin ihtiyaçlarına ve çalışma düzenine en uygun şekilde sigorta teklifleri farklı şirketlerden değerlendirerek seçim yapabilir. Yeni nesil öncülüğü olan sigortanın yenilikleri ile tanışma sağlayabilirsiniz. Detaylı bilgi için sigortasss.com sitemizi inceleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap