Enpara Pos Komisyon Oranları 2022 Ne Kadar?

Enpara Pos Komisyon Oranları 2022 Ne Kadar? Bankalar müşteri çekmek istedikleri için her zaman birbirleri ile yarış halindedirler. Enpara.com ise bu bankaların önceliği olmuştur. Her gün bünyesine şirketler ekleyerek aidatsız pos enpara.com adı altında yapılmaktadır. Her yılın başlangıcında bankalar yeni pos oranlarını müşterilerine açıklamaktadırlar. Enpara.com pos komisyon oranları 2022 listesi ise bu yazımız da konu alacağız.

Bizi sürekli takip edip hiç yalnız bırakmayan siz değerli takipçilerimiz için titizlikle hazırladığımız listeyi karşınıza sunuyoruz. Enpara.com pos düşünüyorsanız şayet yazımızı okuduktan sonra değerlendirmeye almanızı rica ederiz. Geçtiğimiz seneleri ele alırsak şayet 2022 yılında Enpara pos çıkmasıyla birlikte bankanın pos için nasıl değişiklikler yaptığını açık dille ele alalım şimdi. Yeni ilan şeklinde yayınlanan Enpara.com pos komisyon oranları 2022 cetvelini birlikte Enpara.com pos komisyonlarının tüm ( tek çekim ya da taksitli kullanımlar da ) kısıtlamalardan bahsedeceğiz.

Yenilenen Enpara.com Pos Komisyon Oranları 2022

Yenilenen Enpara.com Pos Komisyon Oranları 2022

Enpara.com pos komisyon oranları 2022 cetveli ele almadan evvel önce tümden gelen ince ayrıntılarını anlatalım. Genel de bazı bankalar post için ücret kesintisi yapsa da enpara.com postlarında hem bilgisayar hem de telefon poslarınız için teminat koşulu olmadan hiçbir şekilde aidat, ücret kesintisi ödemezsiniz. Bankanın böyle bir şey yapması müşterileri cezbetmektedir.

Enpara.com post diğer bankalardan farkı telefon üzerinden girişinin olması ve sizi yüksek aidat masraflarından muaf tutmasıdır. Dolayısıyla müşterilerimiz bu masrafları ödemediği için artırım yaparak müşterilerine kazanç sağlamış olmaktadır.

Bankalar pos komisyon değişikliklerindeki farklılıklarını müşterilerine beyan etmek zorundalar. Hangi banka ile anlaşma sağlarsanız sağlayın her sene yenilenen pos komisyon oranlarını size mail ya da yüz yüze aktarım yapmak zorundalar. Şayet bankanız komisyon oranını değişiklik gösterip size her hangi bir bildirim yapmazsa şikâyet birimini kullanabilirsiniz. Bankaların müşterilerine 2 gün içerisinde yeni komisyon oranlarının bilgilerini vermek zorunda oldukları bildikleri için müşterilerine mail ya da telefon aracılığı ile aktarım yapmaktadır. 

Daha çok zaman geçmeden siz sevgili okuyucularımızın Enpara.com pos oranları 2022 hazırladığımız cetveline göz atabiliriz. Aşağıdaki cetvel de tüm kartlar için ne kadar pos komisyonu kesinti olacağına dair detaylı bilgileri karşılaştırma yaparak görebilirsiniz.

POS Masrafları

 • Aylık masaüstü POS yazılım / donanım / bakım ücreti ( Aidat ) 0,00 TL ( Ücretsiz )
 • Aylık mobil POS yazılım / donanım / bakım ücreti ( Aidat ) 0,00 TL ( Ücretsiz )
 • Aylık yazarkasa POS yazılım / donanım / bakım ücreti ( Aidat ) 0,00 TL ( Ücretsiz ) veya 39,00 TL* ( BSMV dâhil POS başına )
 • Aylık POS iletişim ücreti 0,00 TL ( Ücretsiz )
 • Üye iş yeri komisyonu ( Tek çekim ) %1,78 ( BSMV hariç, işlem başına )
 • Aylık üye işyeri ekstre ücreti ( E-posta ile ) 0,00 TL ( Ücretsiz )
 • Üye iş yeri merkezi işlem ücreti 0,00 TL ( Ücretsiz )
 • Kayıp / hasarlı POS bedeli ( Mobil POS ) 900,00 TL ( BSMV dâhil, POS başına )
 • Kayıp / hasarlı POS bedeli ( Masaüstü POS ) 600,00 TL ( BSMV dâhil, POS başına )
 • Kayıp / hasarlı POS aksesuarı ( Pinpad ) bedeli 400,00 TL ( BSMV dâhil, aksesuar başına )
 • Kayıp / hasarlı POS aksesuarı ( Adaptör ) bedeli 50,00 TL ( BSMV dâhil, aksesuar başına )
Enpara Pos Oranları 2022

Enpara Pos Oranları 2022

Enpara.com olarak “ Yazarkasa POS ” ürünümüze sahip olan müşterilerimiz için her ay kullandıkları POS cihazını üreten firmaya ( Beko, Ingenico, Verifone vb .) bir bakım ücreti ödemekle yükümlüyüz, bu sebeple yazarkasa POS aylık bakım ücretini POS kullanımınıza göre belirlemek durumunda kaldık. Buna göre, aylık POS cironuzun 5.000 TL ve üzerinde kaldığı aylarda ücretsiz  (0,00 TL ) olarak, altında kaldığı aylarda ise 39,00 TL aylık bakım ücreti ödeyerek yazarkasa POS ürünümüzü kullanabilirsiniz.

 • Üye işyeri komisyonu ( Taksitli )
 • Tek çekim %1,78
 • Tek çekim ( yurt dışı kartlar ) %1,602
 • 2 taksit %2,823
 • 3 taksit %3,764
 • 4 taksit %4,705
 • 5 taksit %5,646
 • 6 taksit %6,587
 • 7 taksit %7,528
 • 8 taksit %8,469
 • 9 taksit %9,4010
 • 10 taksit %10,3411
 • 11 taksit %11,2812
 • 12 taksit %12,22

Enpara.com Pos Komisyon Oranları 2022

Standart tek çekim komisyon oranı ve taksitli satış imkanı!, Tek çekim %1,78 Enpara pos oranından faydalanabilirsiniz.

Not: Yukarıda verilen verilerin hepsi Enpara.com internet sitesi üzerinden alım yapılmıştır. 

Enpara.com Pos Belli Süre Kapatılan Kartın Uygulaması Nasıl?

Belli süre kapatmaktan kasıt blokeli poslardan bahsedilmektedir. Örnek vererek anlatıma geçersek şayet  dün yaptığınız ciro bugün hemen hesabınıza geçiyor. Yani hesabınız da herhangi bir kısıtlama yok dün ne kadar kazanç sağladıysanız bugün hesabınızda aktif şekilde görebilirsiniz. 

Diğer bankalar gibi belli süre geçmesini beklemenize gerek kalmıyor. Diğer bankalar gibi komisyon kesintisi olmadan da kullanım sağlayabiliyorsunuz. 

Enpara.com pos bloke tatbikat olayı yoktur. Dün yaptığınız satış sonrasında yani bu gün komisyonlar ve vergi kesintileri yapıldıktan sonra hemen hesabınıza cironuzun yattığını görürsünüz. Günlük hesabınız da kalan ciro her akşam olduğu gibi getiri altında faiz sisteminde değerlendirebilirsiniz.

Hem pos vergisi vermiyorsunuz hem pos ücret kesintisi yapılmıyor pos kullanmak hem de gecelik cironuzun faiz de değerlenmesi diğer bankalardan daha çok cezbetmektedir. Cezbettiği için de müşterilerin ilgisini daha çok çekmektedir. Diğer bir bilgi ise yatırılan gecelik faiz değerlenebilmesi için  20.000 TL üzerindeki kalan paranın faiz de değerleneceği bilgisini de vermek isteriz.

Yenilenen Enpara Pos Başvurusu Nereden Yapılır?

Yenilenen Enpara Pos Başvurusu Nereden Yapılır?

Şimdi ise enpara.com pos başvurusu nereden yapılır? Sorusunun cevabını açıklayalım. Enpara.com pos başvurusu için ilk olarak kendi internet sitesi yani enpara.com üzerinden şirket hesabı adı altındaki sekmeden başvuru yaparak başlangıcını yapabilirsiniz. Enpara.com şube kullanmak istemediği için tüm başvuruları ya da başka işlemlerini internet üzerinden aktif şekilde kullanım sağlamaktadır. Son zamanların gözdesi olan internet üzerinden kullanım sağlamaktadır.

Bankaya gitmeden evinizin konforunda istediğiniz zaman diliminde başvuru yapabilirsiniz. İnternet sitesi 7 24 aktif olduğu için şubenin saat kısıtlamalarına pos başvurularında bulunabilirsiniz. İnternet sitesine girdikten sonra başvurunuzu esnasında istenilen bilgiler doğrultusunda yanıtlamaları yaptıktan sonra sonuçları kısa zaman diliminde size dönüş yapacaktır. Başvurunuz olumlu sonuçlandığı taktirde sizlerin belirtiğiniz adresinize enpara.com çalışanı ziyaretinize gelecektir.

Ardından pos başvurunun geri kalan işlemleri yüz yüze devam ettirecektir. Başvurunuz bundan sonraki işlem de sonlandırılarak bitirilecektir. Diğer bankalardan bir diğer farkı enpara.com şirketim hesabı için de hesap işletim ücreti ve yapılan EFT havale gibi yapılan işlemlerde kesinti adı altında her hangi bir ücret kesilmeyecektir. Başka bankalarda bu kesintiler fazlası ile vardır ama enpara.com pos da yaptığınız tüm para aktarımlar kesintisizdir. 

Enpara pos da yaptığınız başvurular da şahıs yani kendiniz ya da şirketiniz adı altında istenilen evraklar farklılık göstermektedir. Şahıs yaptığınız da daha çok sizi ilgilendirdiği için ona nazaran bilgiler talep etmektedir. Şirket üzerinden başvuru yaptığınız zaman ise şirketin gerekli bilgilerini içeren evraklar istemektedir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap