En Güzel Uzay Film ve Dizileri

En Güzel Uzay Filmleri Ulaşılması güç olan her zaman güzel gelir. En Güzel Uzay Film ve Dizileri Çogunu Netflixde Türkçe Dublaj bulabilirsiniz. Tercih Yapmakta zorlanıyorsanız bu listeye göz atın.

En Güzel Uzay Filmleri

En Güzel Uzay Filmleri Film kategorileri arasında birçok kişinin severek izlediği ve tercih ettiği en popüler grup bilim kurgu filmleri olsa gerek. Genç yaşlı her kesimin ilgisini başarıyla çeken ve kitleleri ekrana bağlayan bilim kurgu filmlerinin büyük bir kısmını ise uzay filmleri oluşturuyor. Çünkü uzay, binlerce yıldır insanların merak ede geldiği bambaşka bir kavramdır.

İçeriğimizde ve Uzay Film Dizi En Güzel Bilim Kurgu Uzay Gemisi Astronot Gezegen 9 hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Uzayın bu denli ilgi çekici ve merak edilebilir olmasının nedeni elbette ki uzayın insanın hayal gücünün sınırlarını zorlayacak ve hatta aşacak şekilde uçsuz bucaksız ve gizemli olmasıdır. Uzayla ilgili insanoğlunun bildiği şeyler oldukça sınırlıdır ve bu bilinmezlik insanları uzayla ilgili hayal kurmaya yöneltir.

En Güzel Uzay Film ve Dizileri Önerileri

İnsanın uzayla ilgili kurmakta oldukları bu hayaller elbette ki popüler kültüre de yansır. Dolayısıyla bilim kurgu filmleri ve tabi özellikle uzay filmleri bu hayallerin ekranlara yansımasıdır. On yıllardır çeşit çeşit uzay filmi çekilmekte ve bu filmler izleyiciler tarafından büyük bir beğeniyle izlenmektedir.

Kimisi kısa sürede unutulan kimisi de unutulmaz uzay filmleri arasına adını yazdıran bu yüzlerce yapım arasından hangilerinin izlenmesi gerektiği tabi ki herkesin kafasını kurcalayan bir soru ola gelmekte.

Bu yazıda sizlerin kafasını karıştıran bu soruya yanıt vermek istiyoruz ve bu amaçla bizce tüm zamanların en iyi 10 uzay filmini sizler için derledik ve güzel bir uzay filmleri listesi hazırladık. Bu listede bulunan bazı uzay filmleri netflix gibi online yayıncılık platformlarından izlenebilir. En çok izlenen uzay filmleri 2019 listesi yapılsa yine bu yapımları göreceğiniz muhteşem filmler var yazımızda. Uzay filmleri izle deyince karşınıza çıkacak en güzel yapımlar karşınızda:

Gravity Filmi (2013)

En Güzel Uzay Filmleri

Türkçe karşılığı “Yerçekimi” olan bu filmin başrollerinde George Clooney ve Sandra Ballock bulunmaktadır. Film, ilk kez bir uzay görevine çıkan genç mühendis Dr. Ryan Stone (Sandra Ballock) ve emekli olmaya hazırlanan deneyimli astronot Matt Kovalski’nin (George Clooney) ve diğer bütün mürettebatın geçirdiği bir kaza sonucu uzay boşluğunda hayatta kalma mücadelesini konu alır. Oldukça sevilen ve beğeni toplamış olan ve en iyi uzay filmleri arasında sayılan bu film IMDB sitesinde 7,7 şeklinde puanlanmıştır.

 

Dune Filmi (1984)

En Güzel Uzay Filmleri

1964 yılında yayınlanan Frank Herbert imzalı romanın 1984 yılında beyaz perdeye uyarlanmış versiyonu olan Dune filminin yönetmen koltuğunda David Lynch oturmakta.

Bu yapımın başrollerinde ise Kyle MacLachlan, Patrick Stewart, Virginia Madsen, Sting Virginia Madsen, Sean Young gibi isimler bulunuyor. Dune, 10.191 yılında o zamanın en değerli materyali olan baharat bakımından oldukça zengin olan Arrakis adlı gezegenin hakimiyet mücadelesini konu almaktadır.

 

Star Trek Filmi (2009)

Her bilim kurgu filmleri severin mutlaka bildiği ve sevdiği, ilk defa 1968 yılında yayınlanan ve sonrasında birçok farklı versiyonunun da çekildiği Star Trek (Uzay Yolu) dizisinin sinema filmi versiyonudur. 2009 yılında gösterime girmiş olan bu film mutlaka izlenmesi gereken uzay filmleri arasında gösterilmektedir.

Bu filmin yönetmenliğini ve yapımcılığını J.J Abrams yapmaktadır. Film, Birleşik Dünya gezegeninin keşif gücü olan Atılgan gemisinin (USS Enterprise) mürettebatının ve kaptanı Jim Kirk’ün gençlik yıllarını anlatmaktadır.  Bu yapımın IMDB puanı ise 7.9/10 olarak görünmektedir.

Derin Darbe Filmi (1998)

Bu film de çok başarılı bir yapımdır ve unutulmaz uzay filmleri içerisindedir. 1998 ABD yapımı olan filmin yönetmeni Mimi Leder’dir.

Oyuncu kadrosunda ise Robert Duvall, Tea Leoni ve Elijah Wood gibi isimler bulunmaktadır. Filmde dünyaya çarpacak olan bir meteoru yok etmek üzere ABD başkanı tarafından görevlendirilen bir ekibe deneyimli bir astronot liderlik etmektedir.

 

The Martian Filmi (2015)

Son yılların en beğenilen, en etkileyici uzay filmleri arasında gösterilmekte olan bu film mutlaka izlenmesi gereken uzay filmleri listesinde bulunmaktadır.

Mars yüzeyinde araştırma yapan bir grup astronot, görevleri sırasında bir kum fırtınasına yakalanan ekibin bir üyesi kaza geçirerek Mars gezegeninde mahsur kalır.  İzleyici ise bu astronotun hayatta kalma ve Dünya’ya geri dönme mücadelesine tanık olmaktadır.

Interstellar Filmi (2014)

Son yılların en çok sevilen uzay filmleri içinde başta gelmekte olan Yıldızlararası filmi en popüler uzay filmleri listesi hazırlarken koyulacak ilk filim olmaktadır. Filmin yönetmenliğini Christopher Nolan üstlenmektedir. Başrol kadrosunda ise Matthew McConaughey, Anne Hathaway bulunmaktadır.

Dünyadaki tarımı yok etme eşiğine getiren bir küf nedeniyle Dünya giderek yaşanmaz bir hale gelmektedir. Bu sebeple eski NASA pilotu Cooper yaşanabilir bir gezegen aramak için uzayın derinliklerine doğru bir yolculuğa çıkar.

 

2001: A Space Odyssey Filmi (1968)

Kültleşmiş, klasik bilim kurgu filmleri aramaktaysanız bu kısıma dikkatinizi çekmek istiyoruz. Dünyaca ünlü yönetmen Stanley Kubrick’in yönettiği, Türkçe adıyla 2001: Bir Uzay Destanı, bilim kurgu ve özellikle uzay filmleri deyince akla gelen ilk filmdir.

Bu paragrafta filmin konusundan bahsetmemeyi tercih ettik çünkü gelmiş geçmiş en iyi filmlerden biri olan bu filmi kendi gözlerinizle izlemenizi tavsiye ediyoruz. Keir Dullea, Gary Lockwood, William Sylvester ve Douglas Rain gibi oyuncuları kadrosunda bulunduran filmi ve diğer uzay filmleri Netflix üzerinden izlenebilmektedir..

Görmüş olduğunuz tüm uzay filmleri Türkçe dublaj seçenekleriyle herkese ulaşabilecek niteliktedir.

90286