Ekinezya Çayının Faydaları Nelerdir

Güçlü bir bitki olan Ekinezya terapötik bileşikler içeren sağlıklı bir bitkidir. Ekinezya ailesi iki çenekliler sınıfından ve Coneflower’a (kirpi otu) aittir. ..

Güçlü bir bitki olan Ekinezya terapötik bileşikler içeren sağlıklı bir bitkidir. Ekinezya ailesi iki çenekliler sınıfından ve Coneflower’a (kirpi otu) aittir. Arkeologlar tarafından 400 yıl önce yaralar, yanıkları düzeltmek için Ekinezya kullandıklarını kanıtlamışlardır. Ekinezya’nın dokuz farklı türünün olduğunu ve bunlardan üçünün ilaç etkisi olduğunu söylemişlerdir. Ekinezya bitkisinin faydalarını saymakla bitiremeyiz.

Ekinezya Çayının Yararları nelerdir?

Bağışıklık sistemini güçlendirir. Ekinezya çayı hücre yenilenmesini harekete geçirir ve antikor üretimi ile enfeksiyonlara karşı savaşır. Soğuk algınlığını giderir. Yapılan çalışmalarda Ekinezya çayı içerek normal soğuk algınlığı süresini kısalttığı görülmüştür. Eğer bir soğuk algınlığı veya gribe yakalanacağınızı hissediyorsanız bir fincan Ekinezya çayı içerek belirtileri geçirdiğini fark edeceksiniz. Enfeksiyonel bronşit ve larenjit belirtilerini azaltır. İlerlemiş bronşit enfeksiyonunu veya akut larenjit belirtilerini hızla uzaklaştırır ve rahatlamanızı sağlar. Günde birkaç bardak içerek deneyebilirsiniz. Bakteriler ile mücadele etmeye yardımcı olacaktır. Çaya zencefil ve tarçın ekleyerek etki değerini arttırabilirsiniz. Sesin güçlendirmesinde etkilidir. İç kulak enfeksiyonunda oluşan bakteri ve virüslere karşı son derece etkilidir. Kulakta bir soğukluk bir alerjik durum varsa gelişme gösterme olasılığı yüksektir. On gün boyunca günde üç defa içerek iyileşmeleri hızlandırabilirsiniz. Saman nezlesi ve alerji semptomlarını azaltır. İdrar yolu enfeksiyonlarını rahatlatır. Enerjinizi arttırır. Eklem bozuklukları ve kas problemlerine şifa olur. Sindirim sitemini güçlendirir. Kırışıklık ve diğer yaşlanma belirtilerinin görünmesini azaltır. Mükemmel Ekinezya Çayı Nasıl yapılır. Eğer elinizde Ekinezya bitkisi varsa çayını yapmak çok basit, eğlenceli ve lezzetlidir. En önemli yeri köküdür. Sıcak suyun içerisine bu kökü atın. Demini almasına kadar sıcak suyun içinde bekletin. Ağır bir çay olacağından içerisine limon yaprağı veya nane yaprağı koyarak hafifletebilirsiniz. Hamilelerin bitki çayları tüketmeleri önerilmemektedir. Kalp rahatsızlığı tansiyonu olan kişiler kullanmamalıdır. Fazla tüketiminden oluşacak rahatsızlıklar için mutlaka doktorunuza başvurun. Belli bir süre içildikten sonra içilen süreden daha fazla içilmemelidir. 47822