EFT Ücreti Almayan Bankalar Listesi 2022

EFT Ücreti Almayan Bankalar Listesi 2022 EFT, bir banka hesabının farklı bir banka hesabına para transferi işlemi yapmasına verilen isimdir. Günümüzde sıkça yapılan ve günlük hayatı çok kolay hale getiren EFT işlemleri, kimi bankada ücretli kimisinde ise ücretsiz bir şekilde yapılabilmektedir. Bu bağlamda EFT komisyonu almayan bankalar konusu üzerine araştırmalar yapılmakta ve ücretsiz bir şekilde para transfer işlemleri gerçekleştirmek istenmektedir.

EFT ücreti almayan bankalar, her geçen gün artmaktadır. Zira pek çok banka, daha çok kişiyi kendisine çekmek için EFT gibi işlemlerden ücret almamaktadır. Bankalar arası transfer işlemi gerçekleştirmek isteyen bireyler, EFT için herhangi bir ücret ödemek istemiyorsa, işlemlerini mesai saatleri içerisinde yapmayı tercih etmelidir. Aksi halde yapacağınız işlemlerden ücret kesilebilir.

EFT ücreti ne kadar 2022 sorusuna cevap arayışında olan kişiler her bankanın EFT işlemi için alacağı ücretin farklı olabileceğini bilmelidir. Ancak ücretsiz olarak EFT yapabilmek için bazı bankalar aracılığıyla transferlerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki listede EFT komisyonu almayan bankalar belirtilmektedir.

  1. Fibabanka
  2. Albaraka Türk
  3. Kuveyt Türk
  4. CEPTETEB
  5. Enpara.com

Albaraka Türk EFT Ücreti Ne Kadar?

Albaraka Türk Bankası’nda hesabı olan bireyler, yapacakları EFT işlemleri için ne kadar ücret ödemeleri gerektiğini merak etmektedir. EFT komisyonu almayan bankalar arasında yer alan Albaraka Türk, uzun yıllardır EFT işlemleri için herhangi bir ücret almamaktadır. Bu nedenle sürekli olarak EFT işlemi yapan bireyler, Albaraka Türk Bankası’ndan hesap açmayı tercih etmektedir.

Albaraka Türk, hem EFT komisyonu almayan bankalar arasında yer alarak hem de şubelerinin yoğun olmaması nedeniyle ön plana çıkmayı başarmıştır. Üstelik EFT işlemleri mobil bankacılık ve internet üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede bankaya gitmeden pek çok işlemi  yapabilmeniz mümkündür.

EFT Ücreti Almanyan Bankalar Enpara

EFT Ücreti Almanyan Bankalar Enpara

Enpara, EFT işlemleri için ücret almayan bankalar arasında yerini almaktadır. EFT ücreti almayan bankalar 2022 araştırmasında bulunan her kişi kolayca Enpara üzerinden online hesaba sahip olabilmekte ve tüm işlemlerini herhangi bir banka şubesine gitmeye gerek kalmadan sonuçlandırabilmektedir. Enpara, hiç fiziksel şubesi olmayan ve tamamen internet bankacılığına dayalı olarak hizmet veren bir bankadır.

Enpara üzerinden mesai saatleri içerisinde yapacağınız EFT’ler için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. EFT komisyonu almayan bankalar araştırması yapan vatandaşlar, Enpara seçeneğine göz atmalıdır. Üstelik başka bankalardan Enpara hesabına yapılacak EFT işlemleri de ücretsiz olarak yapılabilmektedir.

CEPTETEB EFT Ücreti Ne Kadar?

CEPTETEB, EFT komisyonu almayan bankalar içerisinde yer almaktadır. Yani, CEPTETEB kullanıyorsanız ve kendi hesabınız üzerinden farklı bir bankada açılmış bir hesaba para transferi gerçekleştirmek istiyorsanız, herhangi bir işlem ücreti kesintisi ile karşı karşıya kalmadan işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. 

CEPTETEB müşterileri, kolayca ücretsiz EFT yapma hakkına sahiptir. Bu banka ücretsiz EFT sistemini kullanıcılarına sunan ilk bankalardan biri olmuştur. Bu nedenle CEPTETEB kullanan ve EFT’lerini bu şekilde tamamlayan vatandaşların sayısı oldukça fazladır.

EFT Ücreti Almanyan Bankalar Kuveyt Türk

EFT Ücreti Almanyan Bankalar Kuveyt Türk

Kuveyt Türk, masrafsız bankacılık ilkesini benimsemiş olan bankalardan sadece biridir. Bu nedenle Kuveyt Türk Bankası’nda yapılabilecek bazı işlemlere karşılık olarak  bir ücret istenmemektedir.. Ücret istenmeyen hizmetlerden bir tanesi de EFT olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kuveyt Türk Bankası üzerinde bir hesabınız varsa, internet ya da mobil bankacılığı kullanarak hiçbir ücret ödemeden EFT gönderimi yapabilirsiniz. EFT komisyonu almayan bankalar arasında yerini alan Kuveyt Türk, her müşteriye günlük EFT gönderim limiti sunmaktadır. Bu limitler, müşterinin hesabındaki miktara ve müşterinin EFT yapma oranına göre  farklılaşmaktadır.

Kuveyt Türk, EFT limitlerini başvuru yapılması neticesinde artırmaktadır. Eğer günlük EFT limitiniz düşükse, bankanızı arayıp ya da şubeye gidip artış talebinizi oluşturabilirsiniz. EFT limitleri, kredi ile ilgili olmadığı için limit yükseltme işlemleri de herhangi bir sorun  ortaya çıkmadan tamamlanacaktır.

Fibabanka EFT Ücreti Ne Kadar

Fibabanka EFT Ücreti Ne Kadar?

EFT ücreti olmayan bankalar arayışı içerisinde olan vatandaşlar, Fİbabanka’yı tercih edebilmektedir. Fibabanka, EFT işlemleri için ücret talep etmemektedir. Ancak yapılacak EFT işlemleri mutlaka mesai gün ve saatleri içerisinde olmalıdır. Aksi halde ücret kesintisi yaşanabilmektedir. Hem şube yoğunluğunun az olması hem de farklı banka hesaplarına transfer işlem ücretinin olmamasıyla ön plana çıkan Fibabanka, EFT komisyonu almayan bankalar arasında gösterilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap