Doğum Sigortası Ne Anlama Gelir?

Doğum Sigortası Ne Anlama Gelir? Doğum süresindeki kontrolleri anne ve bebeğin sağlığı oldukça önemlidir. Anne ve bebek sağlığı için bu yüzden doğum sigortası yaptırılır. Bebek için gerekli tetkikler ve doğum masrafları bu sigorta tarafından karşılanır. Doğum sigortaları sağlık sigortasının kapsamındaki en teminatlı sigorta türü arasında yerini alıyor. Bir kadın anne olmak istiyorsa ve hamile kalma planları varsa bu dönemlerde planlı bir hamilelik süreci geçirmek için doğum sigortasını tercih etmelidir.

Anne ve bebeğin sağlığı özel sağlık sigortası paketlerine dahil hale gelir ve anne olmak isteyen kişinin planlı bir hamilelik için bir katım tetkikler yapılarak planı oluşturur. Doğum sigortasının içinde farklı ek hizmetler istiyorsanız doğum sigortası kapsamına bunları dahil ettirebilirsiniz. Fakat bu sigorta ücretleri eklenen ve değiştirilen kapsamlar ile farklılıklar gösterebilir.

Hamilelik kontrollerini, doğum masraflarını ve hastane giderlerini ve sigorta teminatını kapsar. Hamilelik her kadında farklı olduğu için hamilelik kontrollerine çok dikkat etmek gerekir. Öngörülemeyen durumlarda sigortası yanınızda olur ve olası sorunlar için her türlü çözüm size sunar. Anne ya da bebeğin yaşayabileceği tüm sağlık sorunlarında doğum sigortası teminat kapsamında size tam güvence verir. Bu sayede her problem kontrol altına alınabilir.

Doğum Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Doğum Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Doğum teminatı almak, ek teminatı poliçenize dahil etmek istiyorsanız. İlk yapmanız gereken öncelikle doğum sigortası teminatının şartlarını ve kapsamını incelemeniz gerekir. Eğer bunlara ek olarak bir şeyler eklemek istiyorsanız size sunulan alternatif önerileri dikkate alabilirsiniz.

Başka İçerik:  Sigorta Sektörü İçin Blockchain Önemi

İstediğiniz eklemeleri de yaptırabilirsiniz. Doğum sigortası için uzman danışanlarımızdan özel sağlık sigortanızın kapsamını genişleten teminatınızın ne zaman başlatılması gerektiğini, sigortanın hangi şartlarda masrafın teminat altına alındığı, hangi sağlık kuruluşları ile iş birliği yapıldığı konularında deste alabilirsiniz. Eğer hamilelik konusunda sorunlarınız varsa, yumurtalık sayısı az ise hamile kalma ihtimali az ise doğum sigortanıza tüp bebek tedavisini de ekletebilirsiniz.

Fakat bunun için ek teminatlar talep edebilir. Bu sayede daha fazla masraflar ile tüp bebek tedavisi ödemez. Uygun fiyatlar ile tüp bebek tedavisine başlayabilirsiniz. Bunlara ek olarak doğum ve sağlık sigortasının kapsamlarını istekleriniz doğrultusunda değiştirilebilir ve talepleriniz ile kapsam genişletebilir.

Doğum Sigortası Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Doğum teminatları sigorta şirketleri arasında farklılık meydana gelebilir. Araştırdığınız doğum sigortası genellikle sigortası poliçenin ilk ödemesinin ardından 1. Yılda devreye girer. Fakat bu konuda sigorta şirketinizi dikkatli seçmekte fayda vardır. Çünkü her sigorta şirketi genel sürenin dışında poliçeyi devreye sokabiliyor. Bazı sigorta şirketleri poliçe ödemesinden 1 yıldan daha uzun sürede ya da tam tersi daha kısa sürede devreye girebilir.

Planlı bir hamilelik yapmak isteyen kişiler için bu sigortanın avantajlı hale gelmesi için sigortadan 1 yıl önce işlem yapılması gerekir. Sigorta poliçesi oluşturulduktan sonra teminat başlar ve 1 yıl sonra tüm kontroller, hamilelik için yapılan işlemler ve doğum ücretleri sigorta teminatı kapsamında karşılanır. Sigorta şirketi tarafından size verilen 1 yıllık süreden önce 1 yıl öncesinde gerçekleştirilen işlemler için sigortalıların kişisel kaynaklarından ödemelerini gerçekleştirmesi beklenir. Bazı şirketlerde ise bu süre 1 yıl değil de 6 aya kadar kısalabiliyor.

Özel Sağlık Sigortası Yaptırırken Gebelik İhtimali Dikkate Alınmalı Mıdır?
Özel Sağlık Sigortası Yaptırırken Gebelik İhtimali Dikkate Alınmalı Mıdır?

Özel Sağlık Sigortası Yaptırırken Gebelik İhtimali Dikkate Alınmalı Mıdır?

Özel sağlık sigortası yaptırırken planladığınız bir gebelik ihtimali mevcut ise tüm doğum sigortası sağlayan şirketlerden teminatları hakkında bilgi alabilirsiniz ve ek teminatta talep edebilirsiniz. Limitsiz özel sağlık sigortalarında kim zaman doğum teminatları da dosyanın kapsamında yer alır.

Başka İçerik:  Özel Sigortacılık Kapsamı ve Tarihsel Gelişimi

Ek alım yapmadan önce mevcut limitsiz sağlık sigortasını inceleyebilirsiniz ve burada doğum teminatı bulunup bulunmadığını kontrol edebilirsiniz. Özel sağlık sigortasını yaptırırken gebelik ihtimalini dikkate almak gerekir. Gebelik ile ilgili sorunlarınız varsa bazı doğum sigortasında tüp bebek tedavisi de bulunur. Bu sebeple gebelik ihtimalinizi dikkate almanızda fayda vardır. Gebe kalamadığınız zaman tüp bebek tedavisi olmayan doğum sağlık sigortası yaptırmanın pek bir faydası olmayacaktır.

Doğum Sigortası Poliçe Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Doğum Sigortası Poliçe Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Doğum sigortası ile ilgili yapılan ödemeler, genellikle sigorta şirketleri tarafından 1 yıllık poliçe ile ya da daha uzun/kısa poliçe döneminde tek seferde yapılabilir. Ödeme şartlarını ve sürelerini ödeme konusunda sorun yaşamamak için uzmanlar tarafından öğrenebilirsiniz. Doğum sigortası ile yeni doğan bebeğinizin de sigortalatabilirsiniz. Fakat yeni doğan bebek sigortası her şirkete geçerli değildir.

Bunun için iyi bir araştırma yaparak bebeğiniz güvence altına alabilirsiniz. Doğum teminatının yanı sıra farklı avantajlı fırsatlardan da yararlanabilirsiniz. Hatta şirketlerin avantajları konusunda sizi bilgilendirmesini isteyebilirsiniz. Sigorta şirketi bu konuda seçimleriniz de size bilgi vererek yardımcı olabilir.

Doğum Sigortası Hem Normal Hem de Sezaryende Geçerli Mi?

Doğum sigortaları genellikle iki şekil doğum türünü de karşılar. Yani doğum yaptığınız zaman normal ya da sezaryen doğum yaptığınız zaman tüm masraflarınız doğum sigortası masrafları karşılanır. Teminat içinde yer alan muayene, kontrol, ilaç, laboratuvar, görüntüleme ve doğum masraflarını da yer alıyor. İsterseniz doğum sigortasının kapsamını genişletebilir ve ek teminatlar ekletebilirsiniz.

İsterseniz bebek sigortasını teminat kapsamına ekletebilirsiniz. Bebek sigortasını ek teminata eklettiğiniz takdirde bebeğinizin aşıları, muayenesi ve yeni doğan bebekler için yapılan testler bu teminatın içinde yer alır. Ek bir ücret ödemezsiniz. Hamilelik ve doğum giderlerinin karışlanması için limitli ve limitsiz sigortası seçeneklerini inceleyebilir ve bunlardan size uygun olanı tercih edebilirsiniz. Sigorta prim ücretleri değişen farklı teminat seçenekleri ile kullanıcıların isteği türü seçmesine yardımcı oluyor.

Başka İçerik:  Trafik Sigortası Fiyatlarında Eşitlik Oluştu

Her bütçeye uygun, ihtiyaç doğrultusunda ve talep içeriğine göre doğum teminatı sigorta şirketlerinde mevcuttur. Doğum sigortası hakkında bilgi almak istiyorsanız belirlediğiniz sigorta şirketinin danışmanını arayabilirsiniz. 7/24 size hizmet verirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap