Deodorant Lekesi ve İzi Nasıl Çıkar?

  Deodorant kullanmak bugün herkes için mecburi kılınan şartlar arasında yer alıyor. Özellikle günümüzde toplum içerisinde yaşayan insanlar, çalışma ortam..

Deodorant kullanmak bugün herkes için mecburi kılınan şartlar arasında yer alıyor. Özellikle günümüzde toplum içerisinde yaşayan insanlar, çalışma ortamlarında, sosyal ortamlarda ya da okul ortamında bunu kullanmaya mecbur kılınmıştır. Çünkü kişisel anlamda bir sorun olan ter kokusunu hiç kimseye solutmak gibi bir şansa sahip değilsiniz. Haliyle deodorant kullanırken iz kalmaması için bir önlem almak ya da bu lekelerin giderilmesini sağlamak durumundayız.

Bu yazıda ve Deodorant lekesi Deodorant izi Lekeleri çıkarma Deodorant lekesi çıkarıcı Lekeli kıyafet hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Deodorant izi nasıl geçer sorusunu çoğunlukla siyah bir kıyafet giydiğimizde hatırlarız. Çünkü ter kokusunu önlemek için sıktığımız kokunun elbisemizde yarattığı beyazlıklar rahatsız edici noktalara ulaşabilir. Haliyle sıkmak mecburiyetinde olduğumuz bu hoş kokuların bize nasıl daha da yarar sağlayabileceğini merak etmeye başlıyoruz.

Deodorant lekesini çıkarırken üzerinizdeki kıyafete uygulamanızı önermediğimiz metotlar mevcut. Bunları üzerinizden çıkararak kıyafeti rahatça ıslatabileceğiniz bir anda uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Deodorant İzlerini Temizleme Yöntemi
Ter kokusunu önleyen deodorant leke bırakmasa çok daha işlevsel olabilecek bir bakım ürünüdür. Yine de herkesin favorisi olmaya adaydır. Çünkü kullanmadan dışarıya adım atmadığımız zamanlar söz konusudur. Haliyle deodorant izlerini yok etmek için aşağıdaki yönteme başvurabiliriz.

Malzemeler

Deterjan
Su


Hazırlanışı

Hazırlık aşamasında suyun içerisine bir miktar deterjan ekleyerek karıştırıyoruz.
Öncelikle tamamıyla işlevini yerine getirebilmesi için deterjanın suyla köpürmesini sağlıyoruz.
Sonrasında ise kumaşın lekeli bölümüne uygulamak için kullanabiliriz.
Kullanmadan evvel ter lekesini yok eden deodorantın bıraktığı izleri temizlemek için ıslatabiliriz. Böylece yumuşatmayı başardığımız lekeleri çok daha kolay bir biçimde temizleyebiliriz.

Eğer kıyafetiniz çamaşır suyunda renk atmayacak ya da yıpranmayacak nitelikteyse burada deterjan yerine alternatif bir seçenek kullanabiliriz. Örneğin suyla karıştırılarak çamaşır suyunun etkilerini azaltmak mümkündür. Ancak hijyen açısından her anlamda etkileri kalıcı olacaktır. Lekeyi bununla ovalamamız doğal olarak kalıcı bir temizlik sağlayacaktır.

Yün ve ipek kumaşlar için pek uygun olmasa da yarı yarıya su ve çamaşır suyu kullanımı zarar vermemektedir. Fakat burada renk konusu tamamıyla sizin dikkatinize bağlıdır. Yani beyaz olmayan kumaşlarda yaşanacak renk deformasyonları büyük sorunlara vesile olabiliyor.

Renkli elbiselerdeki deodorant lekelerini çıkarırken amonyak kullanan hanımların sayısı her geçen gün artmaktadır. Renk solması en az deodorant lekesi kadar sorun yaratabilen bir durumdur.

Deodorantlar Neden İz Bırakır?


İz bırakmayan deodorant markaları bulunduğu gibi bunu ayırabileceğiniz basit bir ikilem olduğunu söylemeliyiz. Bu tip ürünler iki çeşit üretilir. Pudralı ve pudrasız olarak size sunulan ürünlerden seçiminizi fiyat ve performans çizgisinde yapabilirsiniz.

Pudralı deodorantlar kalitesine bağlı olarak iz bırakmaya müsaittir. Ancak pudrasız deodorant kullanarak iz kalma problemiyle yüzleşen çok fazla insana rastlanmamıştır. Bu tip ürünler leke ve iz bırakmamasıyla sükse yapmıştır.

50894