Avokado Nasıl Saklanır?

İnsan sağlığı için oldukça önemli olan Avokado meyvesi kesildikten sonra çok çabuk bozulabilen bir meyve türü olmaktadır. Eğer doğru bir şekilde saklanmazsa kı..

İnsan sağlığı için oldukça önemli olan Avokado meyvesi kesildikten sonra çok çabuk bozulabilen bir meyve türü olmaktadır. Eğer doğru bir şekilde saklanmazsa kısa süre içerisinde başlayabilir. Doğru bir teknik ile avokadoyu saklarsınız uzun bir süre tazeliğini koruyabilir.

Avokado nasıl saklanır?

Eğer haram avokadoyu hızlı bir şekilde olgunlaştırmak gibi bir niyetiniz bulunuyorsa kese kağıdı içerisinde bekletebilirsiniz. İçinde 3 ile 6 gün arasında olgunlaşan avokado olabilir dışarıda bıraktığınızda 10 günde olgunlaşırlar. Daha hızlı olgunlaşmasını istiyorsanız içerisine elma ya da armut gibi başka bir meyve de koyabilirsiniz. Avokado saklanırken oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir buzdolabı Olgunlaşma sürecini yavaşlatacak tır bu nedenlerden ötürü tercih edilmemesi gerekiyor.

Ham yada Kesilmiş Avokado nasıl saklanır?

Avokado iki eşit parçaya takılıyorum de hücre duvarı ayrılacağı için meyvede renk değiştirme başlar. Durumun önüne geçilebilmesi için limon veya yeşil limon suyu ile Açık kalan yerler kaplanmalıdır. Limondaki asit özellikleri avokado meyvesindeki oluşabilecek oksitlenmenin önüne geçer. Daha sonra 2 kısmı tekrar bir araya getirip meyvenin üzerine şeffaf Bir streç kağıt ile sorabilirsiniz. Buzdolabının en soğuk bölümünde olgunlaşan ne kadar bekletilir. Orkun ve bütün avokadolar Plastik poşetin içerisine havası alındıktan sonra yerleştirilebilir. Meyve kesme deniz için hava temasının olup olmadığı da o kadar önemli değildir fakat yine de havası alınırsa biraz daha uzun süre muhafaza edilecektir. Olgun avokado mutlaka oda sıcaklığı içerisinde saklanmalıdır Çekirdeksiz avokado meyvenin kısımlarını sadece limon suyu veya Zeytinyağı ile kaplayıp plastik folyo ile sararak saklanabilir. Çekirdekli avokadoluyu iki ayırdığınız iki parçayı ortasında bulunan çekirdeğini çıkarmadan yine plastik bir folyoyla saklayabilirsiniz İnsanın sağlığı için oldukça önemli bir meyve olan avokadoları doğru bir şekilde sakladığınız zaman ortalama bir ay kadar koruyabilirsiniz. Toplama işlemlerinde sizlere en çok yardımcı olacak elemanlar limon suyu sirke suyu plastik kaplar olacaktır. Birçok sebze ve meyvenin aksine dondurucuda saklanır oldukça zararlı olabilir 31131