Atm Para Çekme Limiti Nasıl Arttırılır? Yükseltme Yolları

Atm Para Çekme Limiti Nasıl Arttırılır? Yükseltme Yolları bankalara sorulan en sık sorular arasında ilk sıralarda gelmektedir. Atm’den para çekme ve yatırmanın da elbette bir sınırı vardır. Bahsetmiş olduğumuz bu sınır, bankamatiğin vergisi ve güvenlik açısından konulmuş bir sınırdır. Bankadan bankaya değişen bu üst limiti, ATM günlük para çekme limiti yükseltme işlemi ile yükseltebilirsiniz. Müşteri hizmetleriniz ile veya şubeyle bu limit ile ilgili konuşabilir ve limitinizi bankanın koymuş olduğu kurallar çerçevesinde yükseltebilirsiniz.

Para çekme limitinin kişiye özel olarak arttırıldığından bahsetmiştik. Bu durum banka tarafından güvenlik amacı ile konulmuş olan bir kuraldır. ATM günlük para çekme sınırını yükseltme işlemi bankada bulunan bilgileriniz neticesinde arttırılır. Eğer temel bir banka hesabına sahipseniz ve limitinizi arttırmayı düşünürseniz bu durum biraz zorlayıcı olabilir fakat bankada bulunan bilgileriniz, bankanın koymuş olduğu kuralları karşılıyor ise limit arttırma işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirilir.

ATM para çekme limiti yükseltme süreci tüm bankalar tarafından aynı şekilde işlememektedir. Bazı bankalar temel hesabın limitini kolaylıkla arttırırken, bazı bankalarda ise bu durum, biraz zorlu geçmektedir. Bu durumu öğrenmenin en iyi yolu ise, hesabınız bulunan bankanın müşteri hizmetlerini aramak olacaktır. İletişim kurmuş olduğunuz banka ATM günlük para çekme limiti yükseltme işlemini, telefon üzerinden gerçekleştirmektedir.

Atm Para Çekme Limiti Arttırma

ATM’ler günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Nakit paranın cepte oluşturduğu ağırlık ve güvenlik açısından zamanla kişiler kredi/banka kartlarına yönelir olmuştur. Bu yönelmenin birçok artısı olsa da ne yazık ki her yerde geçmemektedir. Bu sebepten dolayı bankalar, hızlı şekilde para yatırma, çekme, transfer yapılabilmesi için 7/24 hizmet veren ATM’ler üretmiş ve her yere bunları yerleştirmişlerdir.

Bankamatikten para çekme ve yatırma işlemlerinde bankalar, belli başlı yollar çizmiştir. Bu yollardan en çok merak edileni ise günlük para çekme limitidir. Banka hesabınızda bulunan yüklü paranın, tümünü tek seferde çekmeniz ne yazık ki pek mümkün değildir. Fakat bankamatik günlük para çekme limiti yükseltme işlemi bankanın neredeyse her müşterisine uygulanmaktadır.

Bankada bulunan paraların güvenliği açısından banka, günlük çekilebilecek olan paraya sınır koymaktadır. Bunu yapmasının sebebi paranın kontrolünü elinde tutmak ve oluşabilecek açıkların önüne geçmek. Günlük para çekme limitiniz sizlere yetersiz geliyorsa, bankanız ile iletişime geçebilir, ATM günlük para çekme limiti yükseltme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Atm Para Yatırma Limiti Yükseltme

Atm Para Yatırma Limiti Yükseltme

Bankamatikten çekilebilecek paranın limitinden bahsetmiştik. Şimdi ise sizlere, para yatırma limitinden ve bu limiti nasıl yükseltebileceğinizden bahsedeceğiz. Öncelikle ATM para yatırma limiti yükseltme işlemini gerçekleştirmek için hesabınızın bulunmuş olduğu bankaya ulaşmanız gerekmektedir. Bankanın müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra durumu izah etmelisiniz. Eğer temel hesaba sahipseniz, bu durum biraz zorlayıcı olabilmektedir.

ATM günlük para çekme limiti yükseltme veya yatırma limitinizi arttırdıktan sonra da dikkat etmeniz gereken birkaç şey vardır. Aklınızda bulunması gereken önemli noktalardan biri ATM içerisine sadece 40 adet banknot koyulabildiğidir. Bankamatik ekranında da belirtildiği üzere bankamatiğe tek seferde 40 adet banknot koyulabilmektedir.

Atm'den 1 Günde En Fazla Ne Kadar Para Çekilir?

Atm’den 1 Günde En Fazla Ne Kadar Para Çekilir?

Temel bir banka hesabı sahibinin, bankamatikten günlük çekilebileceği tutar 2.000 TL‘ dir. Bu durum bankadan bankaya değişiklik gösterse de genel olarak bu şekildedir. Bankanıza bankamatik para çekme limiti yükseltme işlemini yapmak istediğinizi ilettiğiniz anda, banka tarafından konulan şartları karşılıyorsanız, bu durum günlük, 5.000 TL’ ye kadar çıkabilmektedir.

ATM günlük para çekme sınırını yükseltme Ama bu durum hayatımızı baştan sona değiştiren Covid 19 virüsünden sonra değişti. Covid virüsü dolayısı ile günlük çekilebilecek miktar 5.000 TL olarak belirlendi. Bu limitte sizlere az geliyorsa  ATM günlük para çekme limiti yükseltme işlemini bankanızı arayarak talep edebilirsiniz.. Hesabınızda günlük çekebileceğiniz miktar 2.000 TL’ den 5.000 TL’ ye yükseltildikten sonra yine de beş bin TL çekemiyorsanız yapmanız gereken işlem parça parça çekmek olmalıdır.

Bankamatik para çekme limiti arttırma bahsettiğimiz üzere, tek telefon ile mümkün. Bazı bankalarda bu durumu yüz yüze halletmeniz gerekse de çoğunlukla, bankanızın müşteri hizmetleri numarasından, hesabınıza koyulan çekme veya yatırma işlemlerine koyulan limitleri kolaylıkla arttırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap