Ani Rahatsızlık Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Ani Rahatsızlık Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar? Bu sigortanın önemi kişiler için oldukça fazladır. Kişiler bu sigortayı yaptırdıkları zaman seyahatleri esnasında yaşanacak olan kazalara karşı kendilerini garantiye almaları olarak bilinir. Kişinin seyahati esnasında geçirmiş olduğu sağlık problemleri kişileri bütçe olarak yıpratabilir. Kişilerin yaptıracak olduğu ani rahatsızlık sigortası sigortalı nerde olursa olsun kişiyi korur.

Bu sigorta türünü yaptıran kişilere ek teminatlar da sunulur. Bu ek teminatlar içerisinde sigortalının rahatsızlığının uzaması sonucunda konaklama masrafı ve aynı zamanda kişinin konaklama masrafı da karşılanır. Kişinin seyahat esnasında pasaport veya kimliğini kaybetmesi durumunda ek teminatlar devreye girer. Sigortalı kişiye ilaç verilmesi ve bu ilacın ücreti de bu sigorta kapsamında yer alır.

Sigortalının seyahat sırasında ailesinden herhangi birinin vefat haberini alması sonucunda acil geri dönüş masrafları da ek teminat olarak bilinir. Kişilerin her türlü sağlık sorununu temin almada oldukça etkili bir sigorta türüdür. Sigortalıya ilaç gönderilmesi de ani rahatsızlık sigortası kapsamında yerini alır.

Ani rahatsızlık sigortası kapsamı içerisinde kişinin tercih ettiği poliçeye göre birçok noktalar bulunur. Kişilerin tek başlarına çıkacak olduğu seyahatlerde yaptıracakları bu sigorta hastalıklara karşı güvence altına alır. Aynı zamanda kişilerin sadece kendilerine değil sevdikleri ile çıkacakları seyahatlerde de yaptırabileceği bir sigorta türüdür.

Kişiler sadece gezmek amaçlı çıkacakları seyahatlerde değil iş toplantıları için yapacakları seyahatlerde de bu sigortayı yaptırabilir. Bu sigorta kişileri yolculuklar esnasında yakalayan rahatsızlıklarına karşı koruma sağlar. Kişileri teminat altına alan bu sigorta genel olarak sağlık poliçe içerisine ek olarak sunulur. Kişilerin yurt dışı ve yurt içi seyahatlerinde masraflı sağlık giderlerinden kurtarır.

Başka İçerik:  Bireysel Emeklilikte Devlet Katkısı 5 Aşama

Ani Rahatsızlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Ani Rahatsızlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Ani rahatsızlık sigortası teminatları da bulunur. Kişilerin seyahatleri esnasında geçirmiş oldukları kazalar sonucunda oluşan tıbbi masraflar da sigorta teminatları içerisinde yer alır. Kişilerin seyahatleri esnasında yaşamış oldukları ani rahatsızlıklar sonucunda gerekli olan tıbbi masrafların karşılanması yine sigorta teminatları arasında yer alır.

Sigortalı olan kişi ani rahatsızlık dolayısı ile vefat ettiğinde yapılacak olan nakil işlem masrafları yine sigorta şirketlerinin teminatı içerisinde yerini alır. Kişilere yapılacak olan acil tıbbi tedavi esnasında olan masraflar sigorta şirketleri tarafından teminat altına alınır. Sigortalının seyahat esnasında yaşamış olduğu rahatsızlık sonucunda yürüme yetkisini sürekli veya kısmi zamanlı kaybettiğinde kişinin ikamet adresine nakli yapılır.

Kişinin ikamet adresine yapılacak olan nakil sonucunda masraflar yine sigorta şirketleri tarafından karşılanır. Sigortalının sadece eve değil en yakın sağlık kuruluşuna yapılacak olan nakli de sigorta tarafından karşılanır. Ani rahatsızlık sigortası kapsamı içerisinde ek teminatlar da yer alır. Sigorta şirketinin sunmuş olduğu ek teminatları kişiler tercihleri doğrultusunda poliçe içerisine ekletme imkanına sahiptir.

Kişiler ek teminatları sigorta poliçe içerisine eklettikleri zaman geniş bir güvenceye sahip olurlar. Sigorta şirketlerinin sunduğu ek teminatlar içerisinde sigortalının kaybolan eşyalarını getirme ücretleri bulunur. Bazı durumlar rahatsızlık sigortası kapsamına girmez. Sigorta kapsamına girmeyen sağlık sorunları aslında kişinin aldatmaya yönelik yaptığı önceden gelen sağlık sorunudur. Aynı zamanda kişinin intihara teşebbüs etmesi ve bu durum sonucunda yaralanması sigorta teminatı içerisinde yer almaz.

Ani Rahatsızlık Sigortasını Kimler Yaptırabilir?

Ani rahatsızlık sigortası seyahat planı yapacak olan kişilerin aklında bulunan kişisel sigorta olarak bilinir. İsteyen her kişi ani rahatsızlık sigortasını yaptıramaz. Bu sigorta türü içerisinde birçok şartlar da bulunur. Kişiler sigorta yaptıracakları zaman yaş şartına uymaları gerekir. Bu sigorta türü her yaştan kişilere yapılmaz.

Başka İçerik:  Sağlık Sigortasına Sahip Olmanın Avantajları

Genel olarak belirlenen yaş şartları her sigorta şirketinde farklılık gösterdiği de bilinmelidir. Yaş kriteri bazı sigorta şirketleri için 0 ila 75 yaş arasında olmalıdır. 0 ila 75 yaş arasında bulunan tüm bireyler bu sigortayı yaptırma imkanına sahiptir. Yaptıracak olan 60 yaş ve üzeri bireylere yönelik olarak bazı sigorta şirketleri ek pirim talep ederler.

Ani Rahatsızlık Sigortası Ücretleri

Ani Rahatsızlık Sigortası Ücretleri

Ani Rahatsızlık sigorta ücretleri sigorta şirketleri tarafından farklılık gösterir. Kişiler genel olarak sağlık sigortası yaptırırlar. Sağlık sigortası yaptıran kişilere sunulmuş olan asgari teminatlar genel olarak yetersiz sayılabilir. Bu nedenle kişiler sağlık sigortalarını yaptırırken anı Rahatsızlık sigortası da yaptırmaları gerekir.

Kişilerin yaptıracak olduğu sağlık sigortasına ek olarak ani rahatsızlık sigortası yaptırdığı zaman ödenecek ücret değişir. Uzun yolculuklara çıkacak olan kişilere ek teminat olarak anı rahatsızlık teminatı yaptırılması önerilir. Ek teminat yaptırmak isteyen kişilere yönelik olarak sigorta şirketleri poliçe içeriklerini genişleterek kişilere sunar.

Bu durum sonucunda kişilerin ödeyecekleri ücret biraz farklı olabilir. Ani rahatsızlık sigortası yaptırmak isteyen kişilerin ödeyecekleri ücretler kişilerin gidecek olduğu ülkelere göre farklılıklar gösterir. Kişilerin gittikleri ülke içerisinde kalacakları zamanlar da sigortanın ücretlendirilmesi konusunda etkendir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap