Albaraka Türk Pos Komisyon Oranları 2022

Albaraka Türk Pos Komisyon Oranları 2022 Her yılın başında bankalar pos komisyon oranlarını belirlemektedir. Albaraka Türk bankası 2022 pos komisyon oranını Ocak ayında güncelleyerek ilan etmişti. Önceden müşterilerine %1,49 oran ile anlaşma sağlayan banka, diğer bankaların artış yapması ile birlikte BMK takas maliyetinin artışının da ayrıca katkı sağlamasıyla oranlarını artırmıştır.

Bu yazımızda yeni güncellenen Albaraka pos komisyon oranları 2022 listede yer alan tüm oranları inceleyeceğiz. Her yenilikleri müşterilerine paylaşan Albaraka Türk bankasının en son oranlarını sizinle her zaman paylaşmaya devam edeceğiz. 

2022 Olarak Güncellenen Albaraka Pos Oranları 

2022 Olarak Güncellenen Albaraka Pos Oranları 

Albaraka pos oranları güncellenmeden önce %1,49 şeklinde idi. Güncellenmesiyle birlikte %1,69 oranına artış yaptı. Postun temelini oluşturan Word ile kullanımlarını devam eden Albaraka, birbirleriyle değişme maliyetlerin artmasıyla beraber şu an aktif kullanan pos müşterilerine de yeni güncellenen oranla devam kararlılığı aldı.

Eğer Albaraka Türk bankasının müşterisi iseniz bu yenilenen oranla ilgili bilgilendirme yapılmış olması gerekmektedir. Telefona gelen mesaj ya da mail ile müşterilerine güncelliklerinden haber etmek zorundalar. Bankalara özel mevzuat zorunluluğu olduğundan dolayı müşterilerine bankanın verdiği süre zarfından bilgilendirme yapmış olmak zorundalar.

2022 yılındaki yeni oranın yazılı ya da müşterilerin bankalara geldikleri durum da sözlü şekilde dile getirmek zorundalar. Ola ki size bilgilendirme yapılmadan sözlü ya da yazılı şekilde pos oranlarınızda değişiklik yaparlarsa bankaya gidip itiraz da bulunabilirsiniz. Albaka pos komisyon oranları aşağıda verilen listede tek çekim ya da taksitli satışlardaki oranlara bakabilirsiniz. Aradaki komisyonlara göz gezdirebilirsiniz. Her banka da olduğu gibi Albaraka Türk bankasında da herkese aynı uygulanan komisyon oranlarının bankanın aktif müşterilerine oranı farklılık göstermektedir. Ayrıca aktif müşterilerine pos cihazı tahsis edilmektedir. Bankayla iletişim haline geçerek istek de bulunabilirsiniz. Albaraka Pos Komisyon  oranları 2022 aşağıda verilmektedir. 

Komisyon Şekli Komisyon Oranı/ Komisyon Ücreti

 • Albaraka Tek Çekim Komisyon Oranı %1,88
 • Albaraka Tek Çekim Komisyonu (Yabancı Kart) %1,60
 • Albaraka Blokeli Pos Çözme Oranı %1,88
 • 2 Taksit Oranı %2,82
 • 3 Taksit Oranı %3,76
 • 4 Taksit Oranı %4,70
 • 5 Taksit Oranı %5,64
 • 6 Taksit Oranı %6,58
 • 7 Taksit Oranı %7,52
 • 8 Taksit Oranı %8,46
 • 9 Taksit Oranı %9,4
 • 10 Taksit Oranı %10,34
 • 11 Taksit Oranı %11,28
 • 12 Taksit Oranı %12,22
 • 13 Taksit Oranı %13,16
 • 14 Taksit Oranı %14,10
 • 15 Taksit Oranı %15,04
 • 16 Taksit Oranı %15,98
 • 17 Taksit Oranı %16,92
 • 18 Taksit Oranı %17,86

NOT: Albaraka Türk pos komisyon oranları, Albaraka Resmi Web Sitesi’nden alınmıştır. Sürekli olarak güncellenmektedir.

Albaraka Kapatılmış Pos Komisyon Oranları

Albaraka Kapatılmış Pos Komisyon Oranları

Kapatılmış diğer anlamla bloke konulmuş poslar da komisyon 40 gün olarak belirlenmiştir. Şayet Albaraka Türk bankanız da bulunan hesabınızda yüksek tutarda paranız var ise pos bloke gün sayınız bankanın inisiyatifine göre farklılık göstermektedir.

Hesabınız da olan tutar ve hesabınız da olan aktiflik ne kadar iyi ise banka sizin için gün sayısında rahatlık sağlamaktadır. Bir nevi sizin yararınıza her şeyi yapmaktadır. Belirtilen gün sonundan sonra aldığınız ödemeler bir önceki yazımız da olduğu gibi her hangi eksilme olmadan yatırılan tutarı çekebileceksiniz. Çekmek istediğiniz tutarın zamanı geldikten sonra hesabınızdan çekim yapabilirsiniz. 

Blokeli şeklinde pos kullanırsanız bankanızla iletişim haline geçerek bloke kaldırma talebinde bulunarak üstte verilen tablo da yer alan Albaraka bloke komisyon oranı  %1,49 pos çözümü şeklinde banka size yardımcı olacaktır. Bunun için bankaya giderek yazılı şekilde talebinizi iletmeniz gerekmektedir. 

Albaraka Türk Pos Başvuruları Nereden Yapılır?

Albaraka Türk Pos sahip olmak istiyorsanız Türkiye’nin her ilinde bulunan herhangi şubesine giderek başvuru yapmanız gerekmektedir. Banka sizden gerekli evraklar talep edecektir. Siz bankanın istedikleri evrakları topladıktan sonra başvurunuzu yapabilirsiniz. Bankanın talep ettiği evrakları şayet merak ediyorsanız diğer makalelerimiz de evrakların yazısı bulunmaktadır. 

Albaraka Türk müşterisi iseniz hesabınızın hangi şubede ise oraya gitmeniz gerekmektedir. Sizin şahsi evraklarınız o şubede olduğu için böyle bir şart konulmuştur ama belirtilen şubeden uzakta iseniz herhangi şubesine giderek de başvurunuzu yapabilirsiniz. 

Albaraka Türk şubesinden başvurunuz yapıldıktan sonra ana şubenize bildirim gitmektedir. Ana şubenizden tekrar giriş yapıldıktan sonra sonucunuz en kısa zamanda size belirtilecektir. 

Sizden talep edilen evraklar elinizde resmi şekilde yoksa şayet telefonunuz da mail şeklinde de bankaya gönderim sağlayabilirsiniz. Dijital ortama aktarıldığı için her dosyalar bankalar böyle de müşterilere rahatlık sağlamaktadır. 

Albaraka Türk Alneo Komisyon Oranları 

Albaraka Türk Alneo Komisyon Oranları 

Albaraka Türk Alneo cep telefonlarının üzerinden post cihazını aktifleştirmekte kullanmaktadır. Albaraka Türk Alneo komisyon oranları 2022 olarak %1,79 olarak güncellenmiştir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap