Albaraka Türk Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk Kredi Erteleme Nasıl Yapılır? Albaraka Türk, buhizmeti ile Covid 19 salgınından etkilenenlere ekonomik destek sunacağını açıkladı. Albaraka’dan kredi çeken ancak ödemede güçlük yaşayan müşteriler bu hizmetten yararlanabilecek. 3 aya kadar erteleme yapılabilen bu hizmet için müşteriler Albaraka kredi erteleme nasıl yapılır şeklinde araştırma yapmaya başladı.

Katılım Bankası olarak sektörde görev yapan banka Albaraka konut kredisi erteleme hizmetinin, yalnızca taşıt ve konut kredisinde geçerli olacağını da eklemiştir. Bu uygulaması ile tüm dikkatleri üzerinde toplamayı başaran bankada Albaraka kredi erteleme nasıl yapılır, kredi erteleme başvuru süreci nelerdir gibi sorular gündem olmaya başlamıştır.

Albaraka Türk Kredi Erteleme Başvurusu

Albaraka Türk Kredi Erteleme Başvurusu

Albaraka’nın müşterilerine sunmuş olduğu Albaraka kredi yapılandırma hizmeti şu an için yalnızca bankanın şubelerinden gerçekleştirilmektedir. Dileyen müşteriler 444 5 666 numaralı Albaraka Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçerek Albaraka konut kredisi erteleme ya da yapılandırma talebinde bulunabilir. Görüşme sağladığınız müşteri hizmetleri yetkilisi talebinizi şubeye iletmekle görevlidir.

Şubeye iletilen her bir talepte kredi erteleme hesaplaması yapılmakta ve Albaraka kredi erteleme nasıl yapılır sorunuz cevap bulmaktadır. Hesaplamalar gerçekleştirildiği takdirde şube tarafından müşteri aranarak kredi erteleme hakkında bilgi verilir. Albaraka Türk kredi erteleme işlemlerine devam etmek istemeniz durumunda bu talebinizi yazılı bir biçimde şubeye vermeniz gerekir.

Albaraka kredi erteleme nasıl yapılır sorusuna verilecek diğer bir yanıt ise müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeden doğrudan şubeye giderek talepte bulunmanız olacaktır. Albaraka konut kredisi erteleme yapabilmeniz için kendi şubenize başvurmanız önemlidir. Ancak krediyi çektiğiniz şubeye gitmenizde bir engel bulunuyorsa, banka sizlere kolaylık sağlamak için erteleme işlemlerini başka şubeden de gerçekleştirebilmenize olanak tanır. 

Albaraka Kredi Erteleme Hesaplama

Albaraka Kredi Erteleme Hesaplama

Albaraka Bankası’ndan alınan krediler için hesaplama işlemleri 3 aylık ötelemeye göre şekillenmektedir. Diğer bir ifade ile Albaraka konut kredisi erteleme işlemi için ödenmesi gereken ilk taksitten sonra 3 aylık öteleme yapabiliyorsunuz. Bununla birlikte Albaraka taşıt kredisi erteleme gibi kredilerin ödemesinde de güçlük çekeceğiniz taksitler ilk sıradan alınıp ödeme planınızın en sonuna ekleniyor.

Örneğin; normal hesaplama yapıldığında krediniz 2025 yılının ekim ayında son buluyor ve 3 aylık bir erteleme yapılıyorsa bu borcunuz Ocak 2026’ya ertelenmiş olur. Albaraka kredi erteleme nasıl yapılır sorusu bu şekilde yanıt bulabilir. Kredinin ödenme işlemi uzadığı için ortaya çıkan vade farkı banka tarafından tüm taksitlere eşit bir şekilde dağıtılmaktadır.

Albaraka konut kredisi erteleme işlemi sonrasından banka tarafından müşteri için yeni bir ödeme planı oluşturulmaktadır. Yeni hazırlanan ödeme planının müşteri tarafından kabul edilmesi üzerine Albaraka Bankası kredi öteleme işleminizi kolaylıkla gerçekleştirmektedir. Albaraka kredi kartı erteleme gibi işlemlerde müşteri memnuniyetini gözeterek işlemlerini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.

Bankadan kredi çeken müşteriler, vade ötelemesi işlemlerinden dolayı ne kadarlık bir fark ödeyeceklerini merak edebilirler. Albaraka kredi erteleme nasıl yapılır sorusu bu konuda tekrardan müşterilerin akıllarında soru işaretlerine neden olabilmektedir. Albaraka’nın sunduğu bu kredi erteleme işleminin hesaplanmasında bazı önemli nüanslar yer almaktadır.

Albaraka konut kredisi erteleme işlemi için; çekilen kredi tutarına, kalan vadeye ve şu ana kadar ödenmiş olan taksit tutarına göre bir hesaplama yapılmakta ve ek bir vade söz konusu olabilmektedir. Bu sebeple kalan toplam kredi tutarında bir miktar artış meydana gelerek değişiklik oluşmaktadır.

Albaraka Türk Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Yukarıda belirttiğimiz gibi kredi erteleme işlemleri için şubeye gidebilir ya da müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz. Albaraka konut kredisi erteleme işlemi çerçevesinde yeni hesaplanan toplam ödeme tutarı ve aylık taksitler müşteriye bildirilir. Yeni planın kabul edilmesi halinde şubeye giderek yeni ödeme planı ile birlikte talep formunun imzalanması gerekmektedir.

Albaraka kredi erteleme nasıl yapılır, erteleme oranı nedir şeklindeki sorular krediyi çektiğiniz dönemin kar oranına göre hesaplanacaktır şeklinde cevaplandırılır.  Örneğin; kredinin çekildiği dönemde konut kredisi oranları %1.18 seviyelerinde seyrediyorsa, yapılandırma işlemi de %1.18 seviyesinde yapılır. Albaraka konut kredisi erteleme yapılırken şu anda daha düşük veya daha yüksek kredi oranı mevcut olsa dahi o dönem üzerinden hesaplama yapılır.

Albaraka Taşıt Kredisi Erteleme İşlemi Nasıl Yapılır

Albaraka Taşıt Kredisi Erteleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Konut kredisi ile aynı şekillerde ertelemeye tabi olunan taşıt kredisinde, müşteriler Albaraka kredi erteleme nasıl yapılır sorusunu niye gündeme getirmektedir. Müşteri hizmeti aranarak veya doğrudan banka şubesine giderek işlemleri gerçekleştirebilmenizin yanı sıra Albaraka, internet ve mobil bankacılıktan başvuru kabul etmemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap